Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy fiatal nő, aki tudományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy fiatal nő, aki tudományos pályára készül, ez ennyire ijesztő vagy taszító?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, ahogy ráterelődik a téma internetes ismerkedésnél, hogy milyen céljaim vannak az egyetemmel, rögtön lehal a beszélgetések jó része, főleg ha csak egy szakmunkást végzettel, vagy egy teljesen más területen már dolgozó férfival beszélek. Engem különösebben nem érdekel a végzettség, ha jól el tudunk beszélgetni, én nem érzem emiatt többnek magam másnál. Persze, a közös pontok a hobbiban fontosak, de nem ezen múlik csak.

Mi a véleményetek erről? Férfiak, titeket zavarna, ha a páratok magasabb végzettségű lenne nálatok?


2017. ápr. 25. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy zavarna,sőt,örülnék neki,feltéve ha nem akarna rajtam hatalmaskodni.
2017. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Én biológus vagyok, rengeteg idi.óta csoporttársam volt, aki elvégezte (még az msc-t is), azóta tudom, hogy az egyetemi végzettség és az értelmi képesség nem egyenesen arányos. Nem lehet belőle sokmindent következtetni. De egyébként nem kezdenék ilyen szakmájú emberrel, mivel ez egész napon program a kutatás (és még meg se fizetik rendesen), szóval az én családcentrikus életembe ez nem fér bele
2017. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Alapvetően nem zavar. De ha valami karrierista, sokat túlórázó, sokat (egyedül) konferenciákra járó, stb. nőről van szó, akkor sajnos nem jöhet szóba.
2017. ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem zavarna (a húgom is kutató), sőt!


Nekem inkább tetszik, hogy nem a szolis-műkörmös vonalon képzeli el az életét.


Egyébként nekem csak főiskolám van, de jó munkám, nem hiszem, hogy zavarna, ha a párom Dr PHD lenne :)

2017. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Engem különösebben nem érdekel a végzettség, ha jól el tudunk beszélgetni, én nem érzem emiatt többnek magam másnál.


ebben van egy logikai bukfenc!


ha tudományos pályára készülsz, tudhatnád, hogy egy párkapcsolat sikere a homogenitáson is múlik: hasonló társadalmi háttér, hasonló iskolázottság.


azt is tudhatnád, hogy ha azt írod, nem érdekel a pasi iskolai végzettsége, az a mondatod második felét billenti meg.


jól és tartalmasan beszélgetni egy egyetemi végzettségű hosszú távon nem fog tudni egy szakmunkás sráccal.


nem lesz meg a közös intellektuális összhang, a témák, a szókincs, a közös érdeklődés.

2017. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
8%

Kèrdező, nagyon aranyos vagy, hogy ezeket írod, de szerintem szinte kizárólagosan egy hozzád hasonló igényes emberrel leszel boldog. Persze nem minden az egyetem, de azért, egy felsőoktatásban lévő egyénben feltehetőleg magasabb az intelligencia. Itt most nem a jogászokra, közgazdászokra gondolok, hanem a keményebb TTK, illetve mérnöki szakokra. Az orvosok némelyike még a szikét is benned hagyná, szóval őket kihagyom az elittből. Nagyon felhígult az a pálya is...


Úgyhogy fel a fejjel, legyél magadra kicsit büszke, hogy mégsem egy dubai-i prosti lett belőled:)

2017. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem zavarna. Örülnék, ha jól érezné magát. Viszont az,

hogy valakinek papírja van, még nem jelenti azt, hogy

okosabb is a másiknál.

Ami viszont határozottan előny, ha a tudományos pályá-

ról tudsz beszélni a kiválasztottaddal, mert enélkül

lehet nem lesz meg a teljes harmónia.

2017. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Könnyen leszűrheted már az elején, hogy melyik férfinek zavaró ez. Általában az ilyenek sokat viccelődnek a diplomásokon, feleslegesnek tartják, lenézik. Más egyéb megjegyzésekben is megmutatkozhat a frusztrációjuk, érdemes figyelni a beszélgetés közben, más témában is. Ha okos vagy, nem teljesen nulla szinten van az emberismereted, akkor látni fogod, hogy kit zavar ez, és kit nem.
2017. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem is itt van a buktató. Amikor társaság jön össze nálatok, akkor fogja magát igazán rosszul érezni.

Sajnos, be kell látni, hogy nem lehet hosszú távon sikeres a párkapcsolat két ember között, akik nagyon más kultúrkörben szocializálódtak.

2017. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem egyetemen volt egy barátnőm, én 20 voltam, ő 25. Készült éppen a P.hD. képzésre, rendkívül elfoglalt volt, szinte még hétvégente is bent töltötte az idejét az egyetemen, mérések, OTDK stb. Nagyon nyomult, hogy bejusson. A sors fintora, hogy nem sikerült neki a bejutás a doktorira, és a mi kapcsolatunk is részben emiatt ment gallyra, mert kb. a karrier mindenáron fontosabb volt számára. Szóval én egyre inkább annak a híve vagyok, hogy jobb az egyszerűbb nő, felőlem lehet fodrász is, vagy akármilyen szakmája lehet, ha szellemileg egy szinten mozgunk és hasonló az érdeklődésünk, világlátásunk. Nem ragaszkodom ahhoz, hogy egyetemi diplomája legyen, még ha nekem az is van.
2017. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!