Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy fiatal nő, aki tudományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy fiatal nő, aki tudományos pályára készül, ez ennyire ijesztő vagy taszító?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, ahogy ráterelődik a téma internetes ismerkedésnél, hogy milyen céljaim vannak az egyetemmel, rögtön lehal a beszélgetések jó része, főleg ha csak egy szakmunkást végzettel, vagy egy teljesen más területen már dolgozó férfival beszélek. Engem különösebben nem érdekel a végzettség, ha jól el tudunk beszélgetni, én nem érzem emiatt többnek magam másnál. Persze, a közös pontok a hobbiban fontosak, de nem ezen múlik csak.

Mi a véleményetek erről? Férfiak, titeket zavarna, ha a páratok magasabb végzettségű lenne nálatok?


2017. ápr. 25. 19:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Számomra nem releváns.


Ha orvos lennél, vagy más hivatásos dolog, ami a közösen eltöltött időnket lehetetlenítené el, akkor hátrány lenne a foglalkozás, de így -ennyiből infóból- ilyenről szó sem lehet.

2017. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nos, tervezem a doktorit, úgyhogy a magasabb végzettség elég kérdéses, mindenesetre nem hiszem, hogy zavarna. A tudományos pálya pedig nekem igenis vonzó, mert ha komoly elhatározás van mögötte, akkor egy olyan nőt kapnék, aki imádja a szakmáját és nem az az életcélja hogy gyereket szüljön és utána háztartást vezessen. Persze túlzásba nem érdemes esni, tehát azért legalább egy helyen legyek a szakmával a fontossági listán...
2017. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint bejön. Persze úgy könnyű, hogy én is tudományos területen végeztem. :) De például eszem ágában sem volt doktorizni, míg előző barátnőm ezerrel nyomatta.


A szakmunkásokkal nekem úgy általában hamar kifújnak a beszélgetések (kivétel, akik nagyon széles látókörűek, vagy akikkel összeköt egy-két jó kis hobbi). Én többnyire nem tudok mit kezdeni azzal, amivel ők töltik a napjaikat, ők többnyire nem tudnak mit kezdeni azzal, amivel én töltöm a napjaimat.


Amúgy igen, a férfiak egy része (még ha nem is ismeri be, vagy nem is tudatosul benne) még most, 2017-ben is hajlamos betojni és menekülőre fogni, ha magasabb státuszú nővel kerül össze.

2017. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Annak idején azt tapasztaltam, hogy a nálam alacsonyabb (pl. érettségi, szakmunkás) pasikat zavarta, a velem azonos vagy magasabb végzettségűeket nem, sőt.


Az az alacsonyabb végzettségű, aki látványosan nem foglalkozott a dologgal, csak ágyba akart vinni. Végül is ott tényleg nem számít a PhD:)

2017. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
* alacsonyabb _végzettségű_, ez kimaradt
2017. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar. Intellektuális típusnak gondolom magam, aki szabad idejében sokat művelte magát. Mégis egy finomítóban dolgozok és közben esti gimibe járok. Az engem érdeklő témákban szívesen művelem ki magam és olvasottnak is tartom magam, jóllehet nem olyasmiket olvastam feltétlen, amik az iskolában "kötelezőek". Sok tudományos téma is van, amihez bizonyos szinten hozzá tudok szólni. Szóval nem, engem nem zavarna, ha nem lenne párom és épp ismerkednék valakivel. Teszek azért, hogy ha kicsit megkésve is, de előrébb jussak kicsit. Nem vagyok egy analfabéta debil. De sokan, akik tényleg a se nem tud semmit, se nem akar tudni többet típusból vannak, megriadhatnak és valahol értem is. Rémisztő lehet nekik, hogy egy nő sokkal okosabb és műveltebb náluk. De tegyük hozzá, hogy rengeteg diplomás nő van, akik valóban beképzeltek, gyakran alaptalanul.


26/F

2017. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!