Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire taszító egy fiatal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire taszító egy fiatal kövér lány?

Figyelt kérdés

Most nem feltétlenül a külső tulajdonságokra értem, mert most vagy tetszem valakinek vagy sem és ez szerintem önmagában nem a kilótól függ, de akár beszélhetünk majd erről is. Igazából ez sem egy egyszerű kérdés az esetemben, mert kövér vagyok (170/80), de nem a klasszikusan vonzó molett alkat a nagy mellekkel, nagy fenékkel, lapos hassal.

Ami viszont most érdekel az az, hogy kinek mi az első benyomása egy fiatal kövér lány láttán, mire gondol, mire következtet stb. és ez hogyan befolyásolja párkapcsolat, ismerkedés szempontjából. Mondhatnám, hogy ha valakinek tetszem, akkor őt értelemszerűen nem zavarja, boldogan jönne össze velem stb., de sajnos nem ez a tapasztalatom :( Nem egy olyan srác volt, akinek bár állítólag tetszettem, mégis zavarta a súlyom és a külsőm, hogy nehezebb/nagyobb vagyok nála, hogy nem sportoltam (olyan) aktívan (mint ő) vagy nem mert felvállalni. Valamint nagyon sokszor találkozom azzal is, hogy az emberek rögtön olyan tulajdonságokat társítanak hozzám mindenféle előzetes ismertség nélkül, hogy pl. biztosan lusta vagyok, igénytelen vagyok, buta vagyok, nincsenek céljaim, egész nap zabálok és fekszek, nincsenek barátaim, biztosan rosszindulatú vagyok és így ellensúlyozom a saját sikertelenségem stb., stb. Plusz mivel fiatal vagyok ezért gyakran elhangzik a "most így néz ki, mi lesz később" mondat is, de volt egy időszak amikor konkrétan enni sem mertem emberek előtt (sokszor beszóltak az evés kapcsán is). Szóval én is tapasztaltam a negatív sztereotípiák és előítéletek hatását, amik általában a túlsúlyos embereket szokták érinteni és hadd ne mondjam, hogy ez mennyire rossz érzés. Ez tulajdonképpen párkapcsolat tekintetében sem jobb, eddig még soha nem is volt egy kapcsolatom sem és ennek egy valószínűsíthető oka ez is. Kíváncsi vagyok, hogy erről ki mit gondol (persze, én is látok kapcsolatban lévő túlsúlyos embereket, de nekem ez valamiért nem jött még össze).

Egyébként én egyáltalán nem vagyok ebbe belekényelmesedve és belenyugodva, én sem így szeretnék kinézni és emiatt teszek is érte (próbálok egészségesen étkezni, időnként diétázom is, sportolok, mozgok), viszont ennek sajnos látszata nem igen van. Szóval nem punnyadok ebbe bele és nem áltatom magam semmivel, de annyi negatív tapasztalatom van (sértő megjegyzések, gyerekként és tiniként is sokat bántottak, még most is képes valaki beszólni stb.), hogy már tényleg próbálok inkább arra koncentrálni, hogy legalább én elfogadjam magam és rendben legyek önmagammal, ha így, akkor így.


2020. jún. 11. 10:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Nekem annyira, hogy nem jönnék össze kövér lánnyal.
2020. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Volt pár napja a tv-ben egy riport,( nálam a tv max alapzaj, de ez kifejezetten tetszett, talán a fokuszban lehetett), egy duci lány másfél év alatt rengeteg fogyott, pedig ő 100kilo felett volt. Most 65. Nagyon jól néz ki, és szerintem nagyon szuper, hogy ezt így még bírta csinálni, biztosan nem volt könnyű.

Kerdező. Szerintem ne add fel, ha téged ez zavar.

2020. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

A fogyás 70%-ban az étkezésen múlik, 30%-ban a mozgáson.

Írd le légyszíves, hogy miket, mennyit, mikor eszel. Mikor, mennyit, mit sportolsz.


Vannak férfiak, akiknek bejönnek a kövér nők, de van, akinek nem.

Az egészséged miatt is jobb, ha lefogysz. Ne add fel, legyen erőd és kitartásod.

Mivel hazánk Európa legelhízottabb országa, ezért te csak átlagos vagy, mivel a legtöbb ember kövér, tehát beleolvadsz a tömegbe.

2020. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha nem viszel be több kalóriát a napi szükségletnél (és ezt persze egészséges forrásból) és még kicsit mozgol is már fogysz.
2020. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként nem jönnék össze egy kövér lánnyal. Lehet hogy rosszul esik a sok sztereotípia, de valamicske alapjuk csak van, különben nem lennél ebben az állapotban.

Na, bombázzatok szét.

2020. jún. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a lustaság és az igénytelenség kövérséggel való párosítása általában nem sztereotípia, hanem a kőkemény igazság. Ezerféle mozgásforma létezik, kalóriát számolni meg 2 hét alatt megtanul az ember, innentől már csak odafigyelés kérdése.

Ritka, hogy ez betegség velejárója lenne, olyankor nyilván más a helyzet, de még olyankor is kordában lehet tartani a legtöbb esetben.

2020. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem bombázok szét senkit, de csak ugyanazt tudom mondani, hogy látatlanban szerintem nem illik semmilyen következtetéseket sem levonni. Elhiszem, hogy sokan vannak akik azért vannak elhízva, mert egész nap zabálnak és a tv előtt tespednek, de azért ezt nem kell ráhúzni mindenkire és én azt gondolom, hogy egyéb személyiségjegyeket pedig egyáltalán nem lehet szimplán a testsúly vagy testalkat alapján meghatározni.

Én gyerekkoromban az átlag sport/mozgás mellett (nyilván általánosban és gimiben is volt tesi óra, gyalog jártam suliba minden nap és most is gyalog megyek mindenhová, a barátaimmal és a családdal is sokat bicikliztünk és most is nagyon szeretek) versenyszerűen lovagoltam, a gimnázium alatt röplabdáztam és az egyetemen is járok sport órákra (mikor mit tudok felvenni, pl. utolsó félévben jógáztam). Az utóbbi években jártam csoportos spinracing edzésre is heti 3x-4x ahogyan sikerült belenyomorítani a napomba. Gimis korom óta egyáltalán nem eszem édességet és ugyanúgy nem is nasizom se chipset, se kekszet, se semmi ilyesmit. Nem iszom üdítőket, a teát és kávét világ életemben teljesen üresen ittam, és gluténérzékeny is vagyok emiatt péktermékeket és tésztát elég keveset fogyasztok (gluténmenteset). Kipróbáltam több diétát is, egy ideje már kalóriát is számolok (1200-1300 kalóriát eszem). Egyszer voltam már kivizsgáláson és nem találtak semmit. Ugyanakkor semmit nem fogytam, és ezek mellett nézek ki így.

2020. jún. 11. 13:01
 8/16 A kérdező kommentje:
Szóval alapvetően nem azért kezdem feladni, mert annyira nehéz vagy rosszul viselem az életmódváltást, fogyókúrákat stb., hanem mert semmi eredményét nem láttam még a munkámnak.
2020. jún. 11. 13:05
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
174 cm 62 kg vagyok, edzek, szálkás testem, kerek popsim van, és lám mégis szingli vagyok jó ideje. Szerencse kell a pártaláláshoz, jókor jó helyen kell lenni.
2020. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező. Azért vagy elhízva, mert több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz és ez azért nem változik, mert nem vagy kalóriadeficitben.

Diétáznod és mozognod nem próbálnod kell időnként, hanem csinálni. Elkeseredni meg nem kell, a diéta jelentése nem koplalás, hanem étrend... ezt kellene úgy belőnöd, hogy 300-600kcal deficitben legyél nap végén. Ezt tök mindegy, hogy pihenve vagy mozogva éred el súly szempontjából, fogyni fog a zsír rólad.

Ajánlott lenne erősítő gyakorlatokat végezned, több színhúst, élelmi rostot és zsírt enned, kevesebb szénhidráthoz. Így röhögve fogyhatnál anélkül, hogy koplalnál vagy folyamatosan kénytelen lennél aerob edzést végezni.

A mérleget ki kellene dobni a pitsába ehhez az edzésfajtához (képletesen) és centivel/kisebb ruhával mérni, mert ahogy az izomzatod, így a súlyod stagnálni vagy nőni fog, míg az alakod karcsúsodni. A te magasságoddal 65-70kg-al egy karcsú szálkásabb alak simán hozható volna, szóval nem arról van szó, hogy most fogynod kéne vagy 30kg-t. Ha nem tetszik, hogy elhíztál, tapasztalod, hogy nem kell ez senkinek, akkor mégis mire vársz még?

2020. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!