Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mennyire késő ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire késő ha egy nő viszonylag későn, 35 vagy afelett szül először? (Előtte a karrierre koncentrál így nem is ismerkedik igazán, illetve lehet csak sokára találja meg az igazit, akivel igazán összeillik)

Figyelt kérdés

2020. jún. 8. 20:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

Mindenki magának tudja ezt legjobban eldönteni, őszintén.

Biológiailag nézve 35 felett már késő, de nem csak a biológia dönt a kérdésben, mert ha az lenne, akkor mindenki 16-26 között szülne, hiszen az a legideálisabb kor a testnek erre, akkor vagy a legfogamzóképesebb, legrugalmasabb, energiával telibb. De emberek vagyunk, nem lehet csak ez alapján dönteni. Az ember egyéni ítélőképessége, érzései, céljai alapján határozza meg, hogy mikor jött el az ideje. És őszintén, én 26 évesen estem teherbe először, de hiába lett volna adott minden ugyanúgy az előtte levő 1-2 évben is a babázáshoz (férj, saját lakás, stabil munkahely, stb), egyszerűen lelkiekben nem voltam rá kész. Márpedig ha a lelki felkészültség, az őszinte, belső motiváció a gyerekre nincs meg, akkor teljesen mindegy, hogy kívülállók, a társadalom, a biológia mit mondanak, mi _lenne_ az ideális, csak sérül a nő is és a gyerek is (és valószínűleg a kapcsolat is) egy felkészületlen, nem igazán akart terhességből.


Szóval bár a személyes véleményem az, hogy 35 fölött már nem igazán kéne szülni, nem gondolom, hogy hibáznak azok akik mégis így tesznek, mert ez az ő életük, ők tudják, mikor jött el számukra az ideje a dolognak, ők tudják, miért alakult az életük úgy, ahogy (az említett karrier, relatíve későn megtalált pár, satöbbi).

2020. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem késő

Az már más kérdés 60 éves anyuka a 20 éves lányát nem igazán fogja megérteni. Ha a lánya is ilyen lesz 80 évesen akár még nagymama is lehet.


Java férfiak. 40 éves nőnek 45-50 éves csavoja lesz. 50 éves férfi vagy elvált gyerekkel a nyakán vagu ha még nem kellett senkinek igazi selejt lehet.


De nincs későn , max nem jön össze de akkor se kell felvagni a kari eret mert lehet örökbe is fogadni

2020. jún. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem ideális, de nem is rettenetesen késő ha épp így alakult.


Én a fő problémát abban látom, hogy rengeteg pár küzd teherbeesési gondokkal, még az ennél fiatalabb korosztályban is. Ha netán pont ilyen gondja lesz valakinek 35 felett, könnyen kicsúszhat az időből.

2020. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
70%
Ez még az az időszak, amikor még belefér kb. úgy 45-ig.
2020. jún. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem túl ideális, biológiailag semmiképpen sem. Az más kérdés, hogy általános manapság, de rengeteg a hátránya.
2020. jún. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
86%

En az elsot 34 evesen, a masodikat 37 evesen szultem. Korabban szerettem volna, de hiaba, ha nem volt olyan parom, aki partner lett volna ebben. Nem erzem viszont, hogy ez olyan hu de keso lenne. Egeszsegugyi kockazat? Igen, statisztikailag kimutathato, de meg boven elenyeszo. A leginkabb emlegetett Down kor pl, ugy tudom fiataloknal 2000-bol 1, 35 evesen 500-bol 1 az eselye. Negyszeresere nott az eselye de megis, 500-bol 1 azaz 0.2% az esely, hogy Down koros lesz, 99.8% az eselye, hogy nem lesz az. Raadasul szurni lehet ra. Azert ez meg mindig nem olyan hu de nagy kockazat, ami miatt inkabb lemondanek a gyermekaldasrol.

Hogy megerem-e az unokakat, az meg teljesen hidegen hagy. Gyereket mindig is szerettem volna, de hogy unokam lesz-e vagy nem, meg soha el sem gondolkoztatott. Az majd a gyerekeim dontese lesz, es ha esetleg ugy dontenek, hogy nem is akarnak gyereket, szamomra az is teljesen rendben van.

Ezzel nem a keson szulest akarom reklamozni, nyilvan fiatalon szulni szerencsesebb, es teherbe esni is konnyebb. De azert nem kene ennyire ostorozni azokat, akik akarmilyen okbol csak kesobb tudtak vagy akartak gyereket vallalni.

2020. jún. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem az nem ostorozás, ha leírja valaki, hogy nem a legjobb dolog későn szülni. Ezek tények, nem kell bele rosszindulatot látni.
2020. jún. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
67%

Tizenévesen pont annyira veszélyes szülni,mint 35 felett,nem tudom honnan veszik egyesek azt a baromságot hogy az ideális kor lenne...

Szerintem 37 éves korig van értelme a gyerekvállalásnak,mindkét nemnél.

2020. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%

35 évesen szültem, akkor nem tűnt későnek. Eltelt 6 év és most érzem a hátrányát. Rám tört az életközépi válság, amikor legszívesebben borítanám az egész házasságomat. Sokan megtették az én koromban régen is. Csakhogy nekik akkor 15-20 éves gyerekeik voltak, nekem meg csak 6.

A hab a tortán, hogy a korosztályomban levő férfiaknak szintén kicsi gyerekeik vannak, így hát ha újat kezdek, akkor kisgyerekes családokat rombolok szét. Ha meg nem kezdek újat, akkor nem leszek boldog soha.

2020. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A 40-esek között sok már elvált apuka van, akikre vagy a párjukra szintén rátört a viszketés, lehet velük boldog mozaikcsaládozni kétheti váltásban, és centizni, kinek mennyi pénz jár.
2020. jún. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!