Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tudok segíteni egy "incel"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudok segíteni egy "incel" férfin?

Figyelt kérdés
33 éves, családos nő vagyok, az öcsém miatti aggódásom tölti ki mostanában a gondolataimat. Ő rendes, jóravaló 30 éves férfi, de sajnos az ő meghatározása szerint "incel". Az elmúlt 10 (!) évben rengeteg módon próbáltam már neki barátnőt szerezni (tánctanfolyamra beíratás, társkereső regisztráció, barátnőim rátukmálása, stb.), de sajnos semmi sem segített. Nem bi-, vagy homoszexuális, a nők érdeklik, de első randinál tovább sosem jutott még, szűz. Hogyan segíthetnék neki továbbfejlődni, mielőtt ez teljesen felőrli az életét? Talán még nem késő tenni valamit..
2020. jún. 4. 11:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem definíció szerint az incel az, akin nem lehet segíteni, mert mindenféle elmélete van, hogy miért mindenki más IS hibás az életéért, kivéve őt.
2020. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

10.


Csak ha bárki tudomást szerez róla. Egészen addig semmi jelentősége nincs mások szemében. Gondolj bele a köztiszteletben álló ember is az marad amíg ki nem derül róla, hogy pedofil vagy ilyesmi. Egészen addig ugyanúgy tisztelik, mint előtte. Holott akkor már túlvan a szörnyűségek elkövetésén.


Csak azon múlik minden - sajnos - hogy mi derül ki. Rengeteg "híres" "dicsőséges" személy van aki valószínűleg nem az, csak jól elrejti a dolgait.

2020. jún. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egyértelműen kiderült számomra, hogy nem szabad(na) közbeavatkoznom, el kell tudnom engedni a témát. Csakhát a tehetlenség a legrosszabb egy ilyen helyzetben, ahol a szerettemről van szó. A női oldalon állva annyira hihetetlen, hogy ennyi idő alatt nem sikerült kapcsolatokat kialakítania, hiszen szerintem nem olyan vészes külsőre sem (mondjuk én nem vagyok pártatlan).
2020. jún. 4. 13:49
 14/22 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező ez érthető, hogy aggódsz érte, de helyette nem dönthetsz. Nem mindig tehet róla az ember, hogy így alakult az élete, szerintem azzal segítesz neki, ha mellette vagy, és ha elkezd nyitni akkor segítesz neki azzal, hogy beszélgetsz vele. De nem avatkozol bele a párválasztási igényeibe, mert nem tudható, hogy nem e azért maradt egyedül, mert reménytelenül szerelmes lett valakibe akinek soha nem mondta el, vagy nem tudható, hogy nem-e olyanba lett szerelmes, akinek iszonyat nagy csalódása volt, és nem tudtta hogy közelítse meg, és ezért érzi incelnek magát, mert segítene neki, de nem tudja hogyan, vagy nem tudható, hogy neki nem-e volt valami csalódása. Először az öcsédet kéne megértened, a lelkét, de amíg nem nyit addig a segítőszándék nem segítőszándék, és rátukmálni a másikra a barátnőket, vagy beiratni tánciskolába valakit csak azért, hogy találjon valakit, butaság,mert mi van ha a háta közepére se kívánja a táncot. magától kell akarnia ismerkednie, és ha az van a háttérbe, hogy van valaki akit nem tudja hogy közelítsen meg, akkor hiába tukmálsz rá mást, annál jobban azt fogja hangoztatni hogy ő incel és hagyják békén, mert mondjuk nem akarja elmondani, hogy tetszik neki valaki pl.


Segíts neki azzal, hogy hagyod hagy nyíljon meg magától, és azzal, hogy nem játszol kerítőnőt. Tudom, hogy csak segíteni akarsz neki, de hidd el amiket írtál róla, biztos vagyok benne, hogy introvertált, és biztos vagyok benne, hogy nem igazán vagy tisztába vele, hogy neki milyen partner lenne a jó. Ezt az egyet ő maga tudja, hagyd meg neki, hogy ő választhasson szabadon, ezzel segítesz neki, és esetleg azzal, ha ténylegesen odamegy hozzád, hogy te figyi tetszik ez a lány tudnál valahogy segíteni, mit csináljak, hogy ismerkedjek ilyesmi. De csak akkor ha kéri, mert kérésre is a segítek neki össszejönniből gyakran adódhat félreértés, és se neki, se a tetszőnek nem hiányzik lelki teher, pláne neked, mert akkor meg azon fogsz rágódni hogy jót akartál, de nem sikerült segíteni.

Tudni kell jól kezelni ezeket a dolgokat, mert ezek nagyon érzékeny dolgok.

2020. jún. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%
Nincs önismerete. Neked se sok, de ő önismereti vákum. Erre keress megoldást. Amíg fingja sincs magáról, miért akarná a sors, hogy megismerjen mást?, előbb önmagát kéne egy minimális szinten.
2020. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%
Inkább jó tanácsokkal kéne ellátnod, hogyan kezdeményezzen, hogy bokoljon, elso randin hogyan viselkedjen(ne legyen tul sok, de túl kevés se). Segithetsz neki, de ha o ebben nem partner akkor nem tudsz.
2020. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

"A női oldalon állva annyira hihetetlen, hogy ennyi idő alatt nem sikerült kapcsolatokat kialakítania, hiszen szerintem nem olyan vészes külsőre sem"


Itt ugye azt kell megértened, hogy te nőként (bármilyen nőként) pont a másik végletben élsz. Te válogathatsz rengeteg férfi közül és nem neked kell igyekezned, hogy a rengeteg férfi közül téged válasszanak. Általában csak akkor szembesülnek a nők azzal, hogy mennyire más és mennyire nehéz a férfiaknak a társkeresés, ha a családtagjuk szenvedéseit kell végignézniük.


És a férfiak számára a "nem olyan vészes külső" egy halálos ítélet a társkeresésben, pont a fent említett választék miatt. Általában azok a férfiak, akik nem tartoznak a férfiak vonzóbb feléhez, akkor kerülnek képbe, amikor a nőknek elfogynak az egyéb, jobbképű lehetőségei.

2020. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Csak humánus eutanáziával lehetne rajtunk segíteni, mert még a társadalom is gyűlöl minket.
2020. jún. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én 40 éves vagyok és ebben a helyzetben vagyok én is. De nekem komoly lelki problémáim vannak sajnos, és szerencsém sem volt.
2020. jún. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi hogy írtál. Milyen lelki prolémád van (ha megkérdezhetem). Talán az öcsémnek is ilyesmi problémája van...
2020. jún. 5. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!