Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Melyik a jobb? Ha valakinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a jobb? Ha valakinek 18 éves volt már több kapcsolta, vagy ha valakinek húszon évesen egy sem volt?

Figyelt kérdés

Mivel nekem nem volt még senkim így úgy gondolom jobb lenne ha lett volna már. Bár szerintem az sem jó ha már sok volt valakinek mert valószínűleg egyik sem volt komoly.


Szerintetek melyik a jobb?


Én komoly kapcsolatot keresek így kicsit nehezen tudom elképzelni hogy milyen ha valakinek már sok kapcsolata volt, én olyannal biztos nem jönnék össze akivel úgy érzem nem lesz komoly.


2020. máj. 9. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Ez teljesen szubjektív, nem lehet ezt így eldönteni, mindenki másképp éli meg..


Akinek sok kapcsolata volt, annak talán így hozta a sors, most mit csináljon, nem tudja megváltoztatni a múltját, csak mert szerinted nem jó. Szerintem ezt fölösleges firtatni.


Akinek több kapcsolata volt, nem szándékosan, komolyat akart, de tönkrement, az most mit kezzen az ítélkezéseiddel? Neked sem esik jól, ha valaki elítél, csak mert nem volt kapcsolatod.. Lényegében ez nem kellene így, ennyire szempont legyen a társkeresésben.

2020. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Az első barátommal egyáltalán nem éreztem, hogy komoly lesz, 12 évig voltunk együtt. Valahol el kell kezdeni, egyik sem jelent problémát feltétlenül. Ha 20+ évesem nem volt senki, akkor nem mingegy, hogy ennek mi az oka, mert a sült galamb nem repül a szádba.
2020. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

17 évesen kezdtem neki a párkapcsolatosdinak, mindig úgy álltam hozzá, hogy az aktuális pasi lesz az utolsó is. Nem mindig úgy alakul, ahogy az ember az elején eltervezi, idővel kiderülnek olyan összeférhetetlenségek, amik miatt jobb hamar megszakítani a dolgot, és ebből a szempontból én nagyon örülök neki, hogy kamaszként/korai húszas éveimben ezeken a tanulságokon átestem, amikor még mondhatni nem volt tétje, nem volt nagy veszteség, hogy fél vagy két évet valakire elpazaroltam, akivel végül nem lett semmi igazán komoly (összeköltözés, házasság, ilyesmi). Ezekből egyébként én fiatalon rengeteget tanultam, sokkal hamarabb észrevettem idővel az intő jeleket, és kitapasztaltam, hogy ami elméletben tetszett, az a valóságban mégsem, és így azért könnyebb volt célzottan keresni társat igazán tartós kapcsolatra. Nyilván vannak, akik később találnak párt, de ő egyből tökéletes lesz, de szerintem egyszerűbb ha van az embernek némi tapasztalata, és azt a tapasztalatot a 18 éves kor körül sokkal könnyebb megszerezni (az iskolai környezet, az iskolán kívüli programok, mind akaratlanul is összehoznak új ismerősökkel, eleve a baráti kör nagyobb általában, így sokkal könnyebb ismerkedni), mint mondjuk 28 vagy akár 38 évesen. Nem beszélve arról, hogy ha 18 évesen átestél az első kapcsolatok bénázásain, akkor 28 évesen már sokkal kevésbé stresszelsz rá és kisebb lesz a nyomás, ami a párkeresést és a hatékony kommunikációt is nagyban megkönnyíti.


Szóval én nem társítanék hozzá olyan jellegű értékítéletet, hogy valamelyik "jobb" vagy "rosszabb" a másiknál, szerintem inkább csak egyszerűbb az egyik.

2020. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21 évesen lett barátom először, nekem így volt jó, a gimis éveimet a bandázásnak, tanulásnak, hobbinak szenteltem. Semmi hátrányom nem származott belőle. 6 kapcsolatom volt, nem mindig alakul úgy,ahogy az elején hozzáállsz, most már feleség vagyok. 28/N
2020. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a 'húszon évesen egy sem volt' tábort erősítem.

Egyrészt nem bánom, hogy így alakult, mert ez csak egy szegmense az életnek és ezen kívül van még megannyi dolog, ami abszolút a helyén volt pl. tanulmányok, barátok, hobbi, család. Úgyhogy ebből a szempontból egyáltalán nem hiányzott egy párkapcsolat, sőt, teljesen jól megvoltam nélküle. Engem viszonylag sokáig nem is érdekelt igazán, talán ilyen 17 éves korom körül kezdtem el ezzel foglalkozni, mikor már a környezetemben is egyre több embernek lett barátja/barátnője. Teljesen őszintén, saját magam mondjuk ilyen 20 éves korom körül éreztem azt először, hogy már ténylegesen vágynék egy kapcsolatra és akkor már meg is tudtam határozni, hogy mit és miért szeretnék. Szóval nálam ez egy sokkal lassabb folyamat volt, így korábban valószínűleg nem is sült volna el jól egy próbálkozás sem. Emiatt nem bánom.

Ugyanakkor érzem magamon a tapasztalat hiányát, hogy ennyi idősen már nem ott kellene tartanom, ahol valójában vagyok és nekem is kettős vágyaim vagy érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Szóval mivel teljesen tapasztalatlan vagyok, sosem volt még kapcsolatom, se kézfogás se semmi stb., ezért én még mindig lassabb és óvatosabb vagyok, szeretnék ismerkedni, randizni, beszélgetni és nem "in medias res" belekezdeni. Az első kapcsolatok is eleve a próbálkozásról és tapasztalatszerzésről szólnak, csak ennyi idősen már lehet, hogy valami inkább cikinek számít ami korábban még cuki volt és én már kinőtem ebből a "próbálkozós" időszakból. Ugyanakkor komoly kapcsolatot szeretnék, tehát én már nem arra a tini szerelemre vágyom, hogy napi 20x írogatjuk egymásnak, hogy így hiányzol meg úgy szeretlek...

Szóval én ezért érzem ezt nehéznek, mert huszonévesen az ember már fiatal felnőtt és értelemszerűen ennek megfelelően gondolkozik, alakulnak ki a vágyai stb., de visszaüt az, hogy még nincsen valós tapasztalata kapcsolatok terén és ez hiányosságokat okozhat.

2020. máj. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ez alapján kellene megítélni senkit, hogy hány kapcsolata volt. Van aki szerencsés és fiatalalon megtalálja élete párját, van aki még negyvenes éveiben is egyedülálló és nem képes komoly kapcsolatra.
2020. máj. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!