Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Életemben először írtam rá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Életemben először írtam rá két csajra a facebookon ismerkedési céllal. Nem írtak vissza. Ez normális? Ez tényleg így működik?

Figyelt kérdés

Viszonylag jóképű, sikeresebb, normális srác vagyok. Januárban ért véget egy hosszabb kapcsolatom és a vírus most nagyon betett az ismerkedési terveimnek, mert két hónapja suliba sem kell járni, a legtöbb ismerősöm hazautazott a szülővárosába, de nekem a kötelező szakmai gyak miatt itt kellett maradnom az egyetemvárosomban, ami nem a szülővárosom, ezért az egyetemen kívül nincs is szinte ismerősöm itt. A két csaj egyetemi kari társam, akiket látásból ismerek, a suli bezárása előtt havonta párszor láttuk egymást és amikor egymásra néztünk, volt rá esély hogy láttam rajtuk a tetszést (mindenki tudja hogy tud nézni egy nő, ha tényleg tetszel neki). Egyik sem az a tipikus plázacica, osztály szépe, társaság közepe, bulikirálynő csaj, bár elég helyesek, igényesek magukra.


Gáznak tűnt így ismerkedni, mert eddig erről csak rosszat hallottam a csaj ismerőseimtől is, hogy rájuk írnak öregemberek, fogyatékosok (nem szó szerint), nyomorékok (nem szó szerint), de most nagyon más nem maradt. Azt is hittem hogy több esélyem lesz, mert én nem ilyen vagyok. Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel korábbról?

24/F


2020. máj. 7. 09:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
#8: Volt, hogy engem is megjelölt egy tök ismeretlen lány, néztem az adatlapját, és láttam, hogy van egy-két közös ismerősünk. Írtam neki, hogy ismerjük-e egymást valahonnan, azt válaszolta, hogy nem, csak rokonszenves voltam neki. Minő érdekes, hogy nem haltam bele ebbe az egészbe, sőt, életre szóló traumát sem szenvedtem el.
2020. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

" szerintem semmi kivetnivaló sincs abban, ha normális hangú üzenetben megpróbálsz kommunikálni.

"


EZ eddig rendben van, de csodálkozni és főleg felháborodni sem kell, ha nem válaszolnak.

2020. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Mikor írtál rájuk? Sokan nem készek arra bármikor, hogy azonnal válaszoljanak mindenféle üzenetre. Sokan elfoglaltak, idōpocsékolásnak érzik a chatelést, illetve akkor válaszolnak, ha fontosabb, mindenféle jelentéktelenebb üzire nem szentelnek figyelmet, illetve csak akkor, amikor épp idejük van rá.

Személyszerint nem vetem meg annyira az internetes ismerkedést, ha valakivel tartalmasan eltudok beszélgetni s találunk közös témát, de ez ritka.. Az olyan üzenetekre én sem tudok reagálni, amikor valaki unalmában ír a semmirōl és teljesen közömbös a beszélgetés, Sok ilyen negatív tapasztalatom van, emiatt nemigen válaszolok sablonos üzenetekre.

2020. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
45%
Csak a kerdest olvastam el, a regenyt nem. Barmilyen felhaborito, ez a normalis.
2020. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

A Facebook nem társkereső! Ezt el kell fogadni. Én sem írok vissza senkinek, nem ismerek olyat, aki bárkinek is visszaírna.

Abba gondolj bele, hogy random indiai meg arabok szoktak ránk írni és ezzel te is egy kalap alá kerülsz velük.

2020. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

"Barmilyen felhaborito, ez a normalis."


ROhadt felháborító, hogy valaki nem akar ismerkedni egy nem ismerkedésre kitalált felületen. Látom, nagy baj van a fejekben.

2020. máj. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

"Gondolom, akkor pl. rendezvényeken, szórakozóhelyeken, utazás közben stb. sem ismerkedsz."

De, szoktam, olyankor mutatom a testbeszédemmel, hogy nyitott vagyok az illetőre. Aztán ha odajön, odajön, ha nem, nem.


"Amúgy először mindenki idegen a másik számára."

De nem mindenki nyomulja le a másikat randi vagy kapcsolat célzattal, hanem azt nézi, hogy kivel van alapja beszélgetni és barátságot kötni. Ez pedig nem a külsőről szól.


"De gondolom, ha neked megtetszik egy srác, akkor róla már mindent tudsz, és egyáltalán nincs olyan helyzet, hogy látsz egy megnyerő külsejű srácot, akiről semmit nem tudsz, és arra gondolsz, hogy szeretnéd őt megismerni. Micsoda elvetemült dolog, hogy valaki a külső alapján dönt úgy, hogy meg akar ismerkedni egy ismeretlennel. Hát nem? De!"

El kell, hogy keserítselek, engem egy külső sem hat meg annyira, hogy meg akarjam ismerni az illetőt ilyen veszettül. Ha vonzó, lehet, hogy személyesen mutatok felé érdeklődést vagy ha az utamba kerül, élek a lehetőséggel, de az, hogy ráirkáljak ha tetszik ha nem alapon, hogy akkor mi most beszélgessünk vagy ismerkedjünk... Kérlek, ilyen alapon minden harmadik embernek írhatnék. És teljesen fölösleges lenne, mert nincs egymással dolgunk, nincs beszélgetési alapunk, nem tudok megnevezni semmit, ami érdekel benne azon kívül, hogy dugható.


"Amúgy meg aztán pl. egy kommentből aztán nagyon meg lehet ismerni a másikat, valóban, úgy már sokkal mélyebb közöttetek az ismeretség, és a másik ember is azonnal látja két mondatodból az összes belső értékedet, sőt, rögvest beléd is szeret azok alapján."

Nem, nem lehet, de egy érdekes beszélgetést el lehet belőle indítani. Nagyon sok embert úgy ismertem meg, hogy érdekes gondolatokat osztott meg (vagy én) kommentben és mivel nem akartuk a kommentszekciót spamelni, egyikünk vagy másikunk ráírt az illetőre, hogy ha már ezt gondolja, mi a véleménye az xy-ról, mit gondol erről vagy arról, vagy egyetértésünket fejeztük ki és elmondtuk a véleményünket privátban. Ne ilyen szánalmas kommentekre gondolj, hanem például egy megosztó témában egy komplex véleményre. Igen, ilyen esetben volt srác, aki megtetszett és írtam is neki ezzel kapcsolatban. Értelmesnek tűnt és olyannak, aki ért az adott dologhoz, ezért szerettem volna tőle kérdezni. És kikerekedett egy beszélgetés. Az ilyen embereket szeretem.


Ha nem lennétek szociálisan hülyék, menne az ismerkedés. De ti csak addig láttok, hogy ti mit akartok, a másik fél meg le van szarva. Ezt hívják szánalmasnak és ócskának.

2020. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Váó, látom a válaszok alapján ez a téma felkorbácsolja az érzelmeket. Akiknek van külön mondanivalóm azoknak válaszolok, de köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

Egyébként velem is előfordult már az életben kb. két kézen megszámolható alkalmakkor, hogy rám írtak csajok. Párszor helyesek is és olyankor éltem az ismerkedés lehetőségével.


1. Tudom. És azt is, hogy a 2 elég alacsony statisztikai minta.


3. Köszi, szóval ez működik és akár feleséget is lehet így találni. Gondolom legtöbbször az a baj, hogy nincsenek egy szinten azok, akik írnak és azok, akikre írnak.


4. Szegedre járok. Tudom sokaknak nincs kiírva hogy van párjuk, de nekik nem láttam kiírva, sőt egyiknél az egyedülálló volt kint. És persze tudom, hogy nem tetszhetek mindenkinek és a 2 nem túl nagy szám, ennél azért többet kell próbálkozni akárhol is vagyok.


5. Írtam, hogy látásból ismerjük egymást az egyetemről több éve már. Arcról ha nem is 500 embert, de azért 100-200-at fel lehet ismerni, hogy "Jé igen, őt ismerem innen látásból."


7. Bejelöltem őket és írtam is nekik.


8. A sértegetésre nem válaszolok. Nekem is írtak már nők az évek alatt néhányszor facebookon.


9. Jójó, köszi, amúgy értem én a dolgot.


10. Arcról ha nem is 500 embert, de azért 100-200-at fel lehet ismerni, hogy "Jé igen, őt ismerem innen látásból." Nem vágyakozó pillantást írtam, csak olyan tetsző, kíváncsit. Amikor nagy szemekkel több másodpercig néz, vagy amikor elkapja a tekintetét szégyenlősen.


12. Nem háborodtam fel.


13. Persze, értem én. Azt is tudom hogy 2-ből még nem kell nagy következtetéseket levonni.


14. Nem háborodtam fel. És itt már más is írta, hogy a legjobb barátja így találta meg a feleségét, illetve nekem is írtak már csajok az évek alatt, akiknek visszaírtam.


15. Ugyanazt tudom mondani, amit a 14-esnek.


16. Mondjuk a facebook tényleg nem társkereső. De persze ettől még lehet próbálkozni. Van aki feleséget is így talált.


17. Az nem elég jó alap egy beszélgetés elkezdésére, hogy egy egyetemi karra járunk, egy városban élünk és hasonló lesz majd a szakmánk?

2020. máj. 7. 11:51
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne tűnjön ki, hogy ismerkedési céllal írtál nekik, az meijeszti a legtöbb csajt. Valami hülye ürüggyel írj rájuk. Pl. mondtad, hogy egyetemről ismered őket.

" Szia. ne haragudj, te nem Kovácshoz jártál közgázra az előző évben? Ja nem.. ohh akkor bocsi. Akkor kinél voltál? Ja igen őt ismerem, nagyon jó fej. De a tárgy maga az elég fos.. xd Igen én is utáltam, de már túl vagyunk rajta. Ohh neked nem sikerült? Sajnálom "

Szóval értesz.. :DD Ha nem érzi a nyomást, hogy te most fel akarod szedni akkor sokkal könynebben ki fog alakulni egy beszélgetés.

2020. máj. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem gáz, én is írtam már rá ismeretlenekre. A többség nem válaszol, de ez egyén kérdése, hogy fognak-e válaszolni vagy sem. És az sem mindegy, hogy te mit írsz nekik.


Van tágabb ismerősi körben haver (unokatestvérem közeli barátja), aki egy ismeretlenül írok neki helyzetből már ott tart, hogy a második gyereket várják a Zasszonnyal, közösen vettek már házat is.


A lehetőség, az esély ott van. De mivel a többség nem preferálja, te se vedd magadra, ha nincs semmi válasz.


Tudom ajánlani, hogy inkább az utcán/egyetemen stb. szólítsd meg őket. Normálisan, nem nagyképűen. Ha te is normálisan nyitsz, az elutasítás is normális lesz, ha éppen úgy van.

Nem azt mondom, hogy napi szinten szólítok le csajokat az utcán, de volt már rá példa. Van, amelyikből kapcsolat is lett. Ha meg elutasítottak, egyszer sem volt a ,,húzzál innen hülyegyerek/bunkó köcsög" stb. Hanem illedelmesen, normális hangnemben mondták, hogy van barátjuk, mással randiznak, most szakítottak és nem akarnak még ismerkedni stb. Tök mindegy, hogy ezek igazak vagy sem, mert ha nem tetszel a lánynak, csinálhatsz akármit, a lényeg az, hogy milyen hangnemben utasítottak el, ha elutasítottak. Az ok mindegy.

2020. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!