Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők miért vesznek minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért vesznek minden általánosítást magukra, mint tette régebben a cigányság? Ennyire buták vagy ennyire jó dolguk van?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazán máshoz hasonlítani, régebben volt elterjedve az, hogy ha valami miatt cigányoztál, vagy csak megemlítetted, hogy cigány volt az elkövető akkor már mindenki huhogott, hogy ezt nem szabad kimondani (még ha a személyleírást segítette is kreol bőrű és egyéb jelzőket használtak ami pont a valóban rasszisták számára volt egyértelmű ezzel már-már komikussá téve az egészet).


Ellenben mikor valami pozitív hozadéka volt (hátrányos helyzetű segély, ösztöndíj, stb.) akkor az is sorban állt, akinek csak az üknagyapja volt az.


A nők manapság pontosan ugyanezt teszik. Most nem az alfahímek szőkenős meg nokedliszaggatós szexista poénjaikra gondolok, ami után pár órával már vonulnak is szobára. Hanem mikor valaki érvekkel bármikor alá tudja támasztani a múltbéli rossz tapasztalatait a nőkkel kapcsolatban akkor ezt személyes sértésnek veszik.


És ezt már csak azért sem értem, mert fordítva meg pont nem így működik. Mikor egy nő szidja a múltjában lévő férfiakat, akkor a férfiak megoldásfókuszúak és nem veszik magukra, nem veszik személyes sértésnek. A különbség maximum abban mutatkozik, hogy aki kiéhezettebb/erkölcstelenebb az ostobaságokra is rámondja, hogy "én sosem járnék el sörözni a haverokkal ha ilyen nőm lenne, mint te", aki meg nem, az simán leoltja a csajt, de őszintén megmondja neki, hogy ez az ő hülyesége.



2020. ápr. 12. 04:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
Mert az általánosítás is lehet hamis. Ha azt írná valaki, hogy "a volt nőm egy nagy qrva volt, fűvel-fával megcsalt", akkor fenn sem akadna rajta senki, mert oké, előfordul ilyen, sajnáljuk. Ha viszont abból, hogy a volt nője (vagy akár több volt nője is) megcsalta azt a következtetést vonja le, hogy MINDEN nő qrva, azon jogosan háborodik fel az, aki sosem csalt meg senkit, 493529 éve házas és maximalisan hűséges, sosem vállalt alkalmi kapcsolatot, sosem szórakozott férfiakkal és a környezetében élők sem tettek ilyet.
2020. ápr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
97%
Egyik érv sem általánosítható az egész női nemre. Mondd azt, hogy a te néhány exed ezt csinálta, de ne ócsárold a nőket. Semmi nem jogosít fel mások sértegetésére.
2020. ápr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt mert szinte semmit nem lehet egy teljes nemre általánosítani. Amit igen az is biológiai tény.

Aki általánosít a saját 1 jó esetben 5-10 közelebbi nő ismerőse alapján teszi. Nevetséges. Mekkora százaléka az a teljes társadalomnak?

Az ész érvek kimerülnek jellemzően abban hogy "háme megmondtam te meg úgyse nem tudod" vagy mert "minden nőm ezt csinalta" de a két kedvenc "észérvem" a mert a társkeresőn is így van és a mert a face-n láttam 🤦‍♀️

Valójában nincsenek észérvek csak vagdalkozás. Pedig nagyon sok vitába szálltam már be itt. De ha neked van más tapasztalatod szívesen fogadom.

Emellett az általánosítás szerintem mindig haragból és irigységből születik. Olvastál már itt olyat hogy minden nő milyen tüneményes?

Számomra az általánosítás semmi mást nem takar mint az egyén szemellenzősségét és butaságát. Aki elég tapasztaltnak érzi magát hogy kozmikus örök igazságokat fogalmazzon meg egész egyszerűen vagy nagyon buta vagy végtelenül elborult elme. Aki rendben van magával és az életével az látja hogy semmi nem ennyire egyszerű. Ismét csak azt tudom mondani ha van ellenérved várom. De én ezt tapasztaltam itt az oldalon (és a való élet más témában született általánosítások kapcsán).

Arról nem is beszélve hogy akik ennyire leegyszerűsítik a világot jellemzően elvetnek minden más nézőpontot érvet és véleményt. Hisz ő tudja mert csak.

Ezek a viták jellemzően parttalanok mert valójában lehetetlen áttörni a kaki halmazon ami az illető szemét eltakarja.

A tényleges értelmes vitához értelmes nyitott partner kell.

2020. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%
Én itt leginkább azt látom, hogy akkor kelnek magukból a nők, amikor konkrétan általánosítanak. Nem akkor, amikor vki azt jegyzi meg, hogy "az összes nő, akivel kapcsolatban voltam / ismerkedtem, ilyen meg ilyen", hanem hogy "a nők ilyenek", "az összes nő ilyen", "te nem értheted, mert te nő vagy", "nőtől ne várj őszinte választ"... hát bocs, hogy vkinek az igazságérzetét ez sérti és megvédi magát.
2020. ápr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
47%

A nők nem vesznek minden általánosítást magukra. Sőt azt is tudják, hogy legtöbbször az ilyen "jajj, a nők..." féle megnyilvánulások csupán ártatlan csipkelődések és épp egy játékos adok-kapok kezdete.


Itt és pár netes fórumon viszont van egy hangos kisebbség, akik félreértik az ilyesmit és egyfajta szent küldetésnek tekintik, hogy megvédjék a női nemet. Nyilván vannak trollok és provokátorok akik ezt ki is használják, de őket tudni kellene kiszűrni, esetleg ignorálni. Viszont amíg ugyanaz a pár harcos amazon lecsap a napi "A nők miért ilyen felszínesek?" féle kérdésre és agyvérzés közeli állapotban durrogtatják az "értsétek meg, hogy a nők nem egy homogén massza" féle bölcsességeiket, majd értékelgetik a válaszokat, addig ez folytatódni fog. A trollok jót szórakoznak rajtuk, ők meg megvívhatják a szent háborút minden nap. Win-Win. De ők akkor is csak egy kisebbség, és a viselkedésük egyáltalán nem tükrözi az általános női viselkedést akkor sem, ha itt ez a hozzáállás dominál.

2020. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
32%
A múltkor volt itt egy olyan kérdés, amit egy közmunkás tett fel, nőket kérdezte, hogy összejönnének e egy közmunkással? A női válaszolók 99%-a azt válaszolta, hogy kizárt, hogy összejöjjön közmunkással... Akkor most miért lenne általánosítás az, hogy a nők a pénzre mennek?!...
2020. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
28%
Arra a közmunkás kérdésre adott válaszokban mutatkozott meg a nők valódi arca, gondolkodása.
2020. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%

Oké, legyen közmunkás. Párom is dolgozott közmunkán régebben. De mellette csinált maszek melókat. Mert ugye 54000 ft még a saját ellátását sem fedezné. Viszont az a férfi szégyellje magát, aki közmunkán kívül nem csinál mást, csak ül a babérjain. Vannak ilyen emberek a faluban. A legtöbb alkesz.


Ezért nem kéne a nőkre haragudni, ha lenézik az ilyen embereket.

2020. ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
27%
69%-os, a postásokat ugyanúgy lenézik a nők, pedig ők többet keresnek, mint egy közmunkás. Szóval ennyit a nők gondolkodásáról, nagy részük sajnos igaz, amiket a nőkről mondanak.
2020. ápr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
91%
16-17: én voltam az egyik válaszoló... nem pénzéhes vagyok, mert minimálbéres párom is volt, aki az én lakásomban lakott 2 évig. Egyszerűen nem passzolnánk össze a közmunkással, és lehúzni sem hagyom magam. Ez nem pénzéhesség, hanem reális gondolkodás.
2020. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!