Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mièrt kell általánosítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mièrt kell általánosítani a mentális problával rendelkező nőket, mikor köztük is van rendes?

Figyelt kérdés
Olvasom itt sok hozzászólásban,hogy mikor elárulja valaki az esetleg jól kezelt,ès nem is látszó betegsègèt,egyből azt mondják nem akarnak vele ismerkedni.Tapasutalom a hètköznapokban,ès látok családanyákat,tanárokat,akik kezelve vannak ilyen-olyan pszihès problèmával,ès van fèrjük,párjuk ,munkájuk,gyerekük.Statisztikát nem tudok,mert lehet van köztük kötekedős,de nem mindegyik.Èn is szedek pszihiátriai gyógyszert,de akinek nem mondom,az lehet nem veszi èszre mi a bajom,csak esetleg annyit,hogy nem vagyok szürke.Mekem semmi gondom nincs ezzel a problèmával.Van párom,ès gyerekem.A munkahelyen sem szoktam vele fárasztani senkit.Ha valaki nem cseszeget jogtalanul,akkor azzal èn is normális vagyok.

#kikötès
2020. márc. 29. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Általánosságban elmondható, hogy az emberek tartanak a pszichiátriai betegséktől. Ismeretlen, félelmetes, furcsa, szokatlan. Pedig manapság nagyon sokan szorulnának segítségre, de még maguk sem tudják (pl. szorongás, depresszió).

Nem tudom más országban mi a helyzet, de Magyarországon elég gyér az egészségnevelés. A saját testükkel sincsenek tisztában, nemhogy a mentális betegségek felismerése és helyén kezelése terén... Bár úgy látom egyre empatikusabb a társadalom a mozgássérültek, autisták irányába, szóval a fejlődés folyamatos.

2020. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Gondolom akiket te látsz, lehet, hogy azoknak a betegsége párkapcsolatuk alatt alakulhatott ki és nem úgy ismerkedtek meg, hogy már betegek voltak.


Milyen betegségben szenvedsz, hogy gyógyszert kell szedned? Milyen vagy, ha nem szeded? Szóval, ha nem szednéd a gyógyszered, akkor ördög lennél? Függsz a gyógyszertől. Próbáltál már anélkül boldogulni? A gyógyszer nem megoldás a problémádra. Te magad vagy mindenhez a kulcs, a gyógyulásodhoz is. Ha már képes voltál megbetegíteni saját magad, akkor képes vagy arra is, hogy meggyógyítsd magad. Minden csak akarat, erő, kitartás és küzdés kérdése.


Örülj annak, hogy neked van párod, aki elfogad téged így, ahogy vagy. Ez a legfontosabb.

2020. márc. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Ez mind szép és jó, de én nem leszek felelős senkinek az öngyilkosságáért, amit azért követ el, mert hisztis, hogy egy vitában nem volt igaza... Zsaroltak már meg öngyilkossággal, ha szakítok, elég volt az ilyen meccsekből. Mindenki ott ölje meg magát és csinálja ki a hozzá közelállókat az összes ticjével, hullámvölgyével meg rohamával, ahol akarja, engem hagyjatok ki ebből.
2020. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Van párod és gyereked. Pont. Kinek akarod még mahad kelletni?
2020. márc. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sok ember van,aki nem pszihiátriai beteg,mègis indulatos,aggresszív,ès zaklatja a másikat,erôszakosan pènzt kèr stb.
2020. márc. 29. 17:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a bélyeget akkor is rád sütik, ha amúgy értelmes vagy és jószándékú, csak éppen túl nagy a szád. Mivel nehezebben viseled és kezeled az igazságtalanságot az átlagnál. Nem a környezetedtől kell visszaigazolást várnod, hogy te is szerethető vagy. Bőven elég, ha éled az életed boldogan.
2020. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus hallgatóként úgy gondolom nem nagyon létezik olyan ember, akinek ne lenne egyáltalán mentális problémája. Sajnos még mindig nincs jól kezelve ez a téma, de haladunk előre, egyre elfogadottabb.

Aki meg megszólja az ilyen embereket, nagy valószínűséggel nekik is van, csak nem tudnak róla. :)

2020. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem szoktak rohamaim lenni,meg hullámvölgyeim.Szedem a gyógyszert ,ès rendben vagyok.
2020. ápr. 16. 14:32
 9/13 anonim ***** válasza:
félelmetesnek tűnik nekik, nem akarnak bajlódni egy esetleges összeomlásnál az érzelmeinkkel. :)
2020. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Csak ez az összeomlás olyannal is előfordul,aki nem pszihiátriai beteg.
2020. ápr. 16. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!