Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért öregednek ilyen hamar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért öregednek ilyen hamar és látványosan a nők? Amikor a férfiak általában még 45 fölött is sármosak maradnak.

Figyelt kérdés

Unatkozok a karanténben, így megnéztem újra a Csillagok Háborúja összes részét. A nők már nagyon hamar, 30 körül öregszenek és már nem lesznek olyan vonzó "csajok" mint eddig, hanem már "asszonyok" lesznek, ami egy kicsit sem vonzó. Leia hercegnő a Birodalom Visszavág-ban 27 évesen még fiatalos volt, a Jedi Visszatér végefele 30 évesen már látszanak az arcán a ráncok, és az egész kisugárzása átalakul.

Miközben a férfi szereplők, pl. a valóságban nála 14 évvel amúgy is idősebb Han Solo egész végig változatlanul sármos és vonzó marad mind külsőre mind kisugárzásra.


Miért van az, hogy a nők ilyen hamar elvirágzanak? Bezzeg a férfiak szinte örökre vonzók maradnak? Így jó hogy nagy a verseny a 20-as csajokárt, bezzeg a 20-as pasikért a kutya sem kapkodik.

Miért van ez így? Nem igazságtalan ez, ránk, 20-as éveiben járó férfiakra?


2020. márc. 20. 13:14
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
91%

Menj fel egy társkeresőre és nézd meg a 40+ férfiakat.

Lepukkant oregemberek.

2020. márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy ráncosodnak a férfiak és a nők is, csak valahogy egy kis ráncot a nőknél sokan elhervadásnak vesznek, míg a férfiaknál 600 ránc is csak "hmmm, érik, mint a jó bor". Ez nem arról szól, hogy objektíven rondábbak lesznek a nők, hanem hogy a férfiakban, nőkben a társadalmi megítélés mit talál elfogadhatónak.


Ha az utcán körbenézel, a 40es nők jobban fognak kinézni nagy átlagban, mint a 40es férfiak, legalábbis Bp-n. Többet adnak magukra, mert többet is várnak el tőlük. Míg a férfiak sörhassal, feje tetején kopaszon-fülénél dzsungelhajjal is azt hiszik, ők a világ közepei.

2020. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
0%

#21: Azért különbséget kell tenni aközött, hogy valaki egy társkeresőn 45 évesnek mondja magát és aközött, hogy valóban 45 éves. A társkeresőkön tömeges jelenség a kor letagadása a férfiaknál és a nőknél is. Én legalábbis férfiként rengeteg, nyugdíjas nagymamának látszó, önmagát negyvenesnek valló nőt látok a társkeresőkön.


Ettől függetlenül valóban sok az 50 éves korára lepukkadt férfi, de nem szabad általánosítani. A nagybátyám 60 fölött is sikeresen randizott még negyvenes nőkkel, s ezt azért tehette meg, mert vonzónak tartották. S tényleg csak 50 körülinek látszott. Vannak örökifjú férfiak is, ez elsősorban genetikai adottság. Kiváló közismert példa erre a közelmúltból Jean-Paul Belmondo vagy Charles Bronson, akikért 60 fölött is rajongtak a nők. Ezzel szemben én nem tudok olyan 60 fölötti nőről, akit én vonzónak éreznék.

2020. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
100%

"Belmondo vagy Charles Bronson, akikért 60 fölött is rajongtak a nők. Ezzel szemben én nem tudok olyan 60 fölötti nőről, akit én vonzónak éreznék."


Persze, az idősebb nők. A fiatalabbak max. mint színészért.


Akkor nézd meg mondjuk mennyien rajonganak a 66 éves Christie Brinkley-ért: [link]

2020. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
0%
#24: Megnéztem Christine Brinkley-t. Nekem nem tetszik. Mindenesetre Belmondo 69 évesen vette el a nála 22 évvel fiatalabb feleségét, akitől még 70 évesen gyereke is született. Én három olyan sikeres, évtizedekig tartó, gyerekvállalással járó házasságról is tudok az ismerősi körömben, ahol 20 év körüli a korkülönbség a férfi javára. Az egyik esetben 53 éves férfi vett el egy 34 éves nőt, és két év után kisbabájuk született, a mai napig jól megvannak. Egy 53 éves férfival még lehet biológiailag sikeresen családot alapítani, egy 53 éves nővel nem. Ez a kőkemény valóság, vagy ha úgy tetszik, egyenlőtlenség a két nem között.
2020. márc. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a nőkbe nincs belekódolva az, hogy ideálisan csak fiatal férfit válasszanak."

Dehogynincs. Az más kédés hgy nem minenkibe, meg az is hogy sokan pénzért mérlegelnek. De öreg pasinak nem egy életbiztosítás szülni, egyrészt össze se jön sok esetben, másrészt pedig beteg lehet a gyerek.

2020. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk Fehér Anna pont 53 évesen szült, de ne zavarjon. Amúgy meg, úgyse akar gyereket sok férfi, ne fogd rá már az egészet a gyerek dumára. Egyszerűn szeretitek érezni sokan közületek, hogy jobbak vagytok csak a nemetekből kifolyólag, ez a rideg valóság, nézz magadba. Annyit is ér az ilyen "férfi". Szerencsére sok normális férfi is van, aki nem ezeket az elveket vallja.
2020. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
0%

#26: Az imént említett sikeres házasságban az 53 éves férfi és a 34 éves nő között a nőt nagyon jól ismertem, sokat beszélgettem vele. Egész életében kimondottan az idősebb, érettebb férfiak tetszettek neki. A házasság esetében pedig szó sem volt pénzről, mert a férfit az előző felesége váláskor jól megkopasztotta, utána pedig fizette a rengeteg tartásdíjat. Évekig nem tudtak maguknak rendes lakást venni az új házasok, de nagyon szerették és a mai napig is szeretik egymást, már vagy 15 éve, kitartanak egymás mellett. Bár minden házasság ennyire harmonikus volna.


A nemzőképességről annyit, hogy nők esetében az 50 fölötti nemzőképesség kimondottan ritka (épp ezért kerülnek be az ilyen esetek a bulvárhírekbe), férfiak esetében pedig épp az a nagyon ritka, ha valaki 50 fölött már nem nemzőképes. Mindig vannak kivételek, de a nők nemzőképessége átlagosan 35 éves kortól kimutathatóan csökken, átlagosan 45 évesen pedig a legtöbb nőnél végleg lenullázódik (csak megtermékenyítésre képtelen petesejtjeik maradnak). Ezzel szemben a férfiak nemzőképessége csak átlagosan 45 évesen kezd el kimutathatóan, de lassan csökkenni, és átlagosan még 60 évesen is jelentős mértékű. A kor miatti rizikó a születendő gyermek egészségét illetően pedig elsősorban csak a nőknél jelentkezik, a férfiaknál szinte egyáltalán nem. A nőknek ugyanis születésüktől fogva megvan az összes petesejtjük, újak az életük során nem termelődnek, így azok genetikai sérülésének esélyei a korral nőnek. A férfi spermái ezzel szemben mindig újonnan termelődnek. Az igaz, hogy az ondóban található spermasejt-szám az életkorral csökken, de az életképes spermasejtek genetikai sérültségének esélye az életkorral az állandó megújulás miatt szinte semmit nem nő. Alig nagyobb az esélye, hogy egy 60 éves férfinak genetikailag sérült gyereke születik, mint egy 20 évesnek. A nők esetében viszont statisztikailag kimutatható, hogy 35 év fölött elkezd az esély a gyermek genetikai sérülésére meredeken nőni. Ezek az orvosi tények. Egyszóval a nők hamarabb kiöregednek a sikeres gyereknemzésből, ez teljességgel vitathatatlan. Aki mást állít, az olyan, mintha fütyörészne a sötétben, hogy ne féljen.

2020. márc. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
65%

"Egy 53 éves férfival még lehet biológiailag sikeresen családot alapítani, egy 53 éves nővel nem. "


Ezt nem lehet kizárni. Fehér Anna 52 évesen szülte az első gyerekét és hosszan folytatható a sor. Amúgy meg mi a francnak akar valaki 50 felett gyereket? Nem csak megcsinálni kell szerencsétlent.

2020. márc. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
68%

" kimondottan ritka (épp ezért kerülnek be az ilyen esetek a bulvárhírekbe),"


A nőknek több eszük van és védekeznek. Amíg menstruál valaki, addig teherbe is eshet.

2020. márc. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!