Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nőknél ismerkedéskor hátránybó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőknél ismerkedéskor hátrányból indulok ha nincs diplomám?

Figyelt kérdés

Most komolyan kérdezem. Az ezzel kapcsolatos statisztikák azt mutatják hogy a diplomás férfiaknak a legjobbak a pártalálási esélyeik, és a legrosszabbak a csak 8 általánost végzetteknek.


Engem érdekelne a szakmám , de inkább szerzek még érettségit és egyetemre is járok, ha ezen tényleg komolyan múlhat hogy lesz e barátnőm és később feleségem.



2020. márc. 17. 21:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha végig gondolom, a diplomás barátnőim közül egyiknek se diplomás a párja. Én is diplomás vagyok, nekem is alig akadt, legtöbbjüknek nem volt. Sajnos, már több a diplomás nő, mint a férfi, úgyhogy mindegy, mit akarnánk.

Egyébként szerintem diploma nélkül is lehet az ember intelligens, inkább az érettségi a vízválasztó, de volt már értelmesebb szakmunkás párom is. 8 általánost végzettnél már kicsi az esély, hogy le tudnék menni a szintjére vagy O hozzám. Ott általában már óriási szakadék van a két ember között. Ezt a mindennapi életben látom, nem nagyon találkoztam még értelmes,de iskolázatlan emberrel. Nagyon oda kell figyelnem, hogy olyan egyszerűen fogalmazzak, hogy ő is értse.Párkapcsolatban ezt már elképzelhetetlen tartom.

Egyébként meg olyan szakemberhiány van, hogy én már csak szakmunkásokra pályázom😀

Félig vicc csak. Nem a pénz miatt(bár nagyon jól keresnek) hanem, mert unom már, hogy állandóan szerelőkre kell vadásznom.😂

2020. márc. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

A statisztikába beletartozik, hogy aki egyetemista, az általában jobban benne van egy nagy közösségben, emiatt könnyebben ismer meg másokat.


Másrészt meg aki egy veréb, az diplomával is az lesz, nekem meg ez a "csak a punciért negcsinálom" mentalitás elég szánalmas.


A páromnak nem volt diplomája, mikor megismertük egymást. Otthagyta azt a szakot, amire én akkor jártam, mikor megismertem. Kezdetben azokról a dolgokról beszélgetünk nagyon sokat, amiken ennek kapcsán mindketten keresztülmentünk. Végül az élet úgy hozta, hogy mindkettőnknek lett diplomája, de nem azért volt fontos nála, hogy státuszszimbólumként legyezgessem magam vele és a nem létező barátnőim ne beszéljenek ki, hanem azért, mert így születtek meg közöttünk az első közös témák és beszélgetések.


Exemnek nem volt diplomája. Egy bárban ismertük meg egymást, ő szolgált ki engem aznap este. Végül azért szakítottunk (vagyis ő), mert 12 órákat dolgozott és kidobott, mert bűntudata volt, hogy így keveset van velem és én (wtf) biztos nem érzem így jól magam. Aztán közben össze akartam vele költözni, már közösen fizethető albikat nézegettem. Valószínűleg ha nem hülye, ebből is lehetett volna valami... Jó volt a beszélőkéje.

2020. márc. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Hátrányból.
2020. márc. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Kifejtem bővebben...kettes vagyok. A kommunikációd alapján úgy gondolom, hogy diploma nélkül is simán találhatsz intelligens nőt magadnak. Max elkerülnek a felszínesebbjei. Ha azért szeretnél továbbtanulni, hogy bebizonyítsd szakmunkásként nem vagy agyhalott, jól teszed. A mai világban elég erősek a sztereotípiák. Hiába tudja mindenki hogy vannak hülyék a diplomások között is, mégis sokan szűrnek ez alapján.
2020. márc. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Onmagaban semmit sem er egy diploma. Itt vagyok en tokeletes peldanak. Van diplomam, de kopasz vagyok es kover, szoval senkinek sem kellek.
2020. márc. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
18%
Egyélmégtöbbet akkor te kövér..
2020. márc. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemistaként voltam együtt szakmunkás sráccal, engem ugyan nem zavart. Viszont ő láthatóan nem értékelte, hogy tanulok, cselédnek akart csak kb. A barátnőmre, aki akkor végzett mezőgazdasági mérnökként, azt mondta, hogy gáz, hogy eddig suliba járt (24 volt akkor), és most ugyanazt tudja, mint a paraszt bácsi a mezőn.


Sokszor azt látom, hogy alacsonyabb végzettségű emberek még az orvosokat, mérnököket is simán degradálják.. Hát még engem, aki közgazdásznak tanult.


Szóval nem kellene még egyszer ilyen, az is biztos. Nem akarnám kapni az ívet.

2020. márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 exelant ***** válasza:
100%
Minél magasabb azért a végzettséged, azért annyival is kulturáltabb vagy, igaz érzelmi intelligencia ehhez nem mindig párosul egyben, hogy ha magasabb a képesítésed, de azért egy 8 általánost végzett ember IQ-ja általában annyit is ér, s egy magasabb végzettségű emberrel csak nem lehetnek egy síkon általában. Jobban minősít azért, ha ennél több van, még ha az egy szakmunkásképesítés is.
2020. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!