Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A férfiak miért félnek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért félnek a magabiztos nőktől?

Figyelt kérdés
Ha egy nő az életben elér saját maga mindent attól miért kell megijedni? Ha valakinek nem kell anyagi támogatás meg nem kell az hogy egy pasi megvegyen dolgokat, mert mindent meg tud adni magának? Miért kell attól elszaladni hogy egy nő szimplán társat szeretne aki mellette van és támogatja a terveit kiáll mellette amiket el szeretne meg érni?
2020. febr. 25. 22:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
15%

Nem félnek az ilyentől, egyszerűen csak tartják a távolságot.

Kisebbségi komplexusos, nagyot mondó, magas fenntartású nők nem annyira vonzóak, mert nagyon rosszul jöhet ki ebből az ember.

2020. febr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
76%

Nem "a férfiak" félnek tőlük, hanem azok a férfiak, akik egyedül a pénzükkel, karrierjükkel, státusszimbólumaikkal akarják kiszúrni a nők szemét, mert a személyiségük terén csak egy nagy nullát képesek letenni az asztalra. Lásd:

"Az a tipikus "minek kellhetek én neki, ha mindene megvan egyedül is" érzés."

Eszükbe nem jut, hogy egy kapcsolattól nem egyedül anyagiakat várhat egy ember, hanem pl egy szerető, támogató (lelki támogatásra gondolok), a szellemi igényeit is kielégíteni képes társat, ami egy fillérbe sem kerül.

2020. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
23%

Ezt nagyon sokan félreértik. Nem félünk a magabiztos, önálló nőktől, sőt ezek a tulajdonságok egy bizonyos pontig még vonzóak is legtöbbünk számára. De ha minden célját egyedül meg tudja valósítani, akkor miért kellek én? Semmi szüksége nincs rám, neki egy ember kell, aki ott áll mellette és veregeti a vállát, biztatja. Nem én kellek, hanem bárki, nyilván aki megfelel a nő igényeinek.

Fordított esetben neked vonzó lenne egy olyan férfi, aki nélküled is minden célját meg tudja valósítani, te csak arra kellesz, hogy legyen mellette valaki, akivel néha beszélgethet meg szexelhet?

2020. febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nem félnek. Sok férfi van, akinek ez alapvetően fontos, mert egyenrangú társat szeretne magának, akivel hasonló az értékrendjük, hasonlóan állnak az élethez. Mivel a férfi is céltudatos, magabiztos, kitartó, tisztában van az értékeivel, nem vetélytársat lát a nőben (és általában az emberekben), hanem társat. Nem fél, mert nincs miért. Szimplán nem tud mit kezdeni az olyan nőkkel, akik nem ilyenek. Például a férjem abszolút ezt a típust preferálja. Azért (is) választott engem. A környezetemben kivétel nélkül az összes férfi így gondolkodik, a családomban is ezt a mintát láttam. Másoknak mások a preferenciáik, ők a hagyományos értékeket részesítik előnyben, bármit is értsenek ezalatt. Nyilván ők nem fognak olyan társat választani, mint a kérdésben szereplő típus. Tapasztalatom szerint általában a magasan kvalifikált férfiak, akik letettek már valamit az asztalra, elvárnak hasonló szellemi színvonalat egy nőtől, amiből következnek a fentiek. Mások más preferenciákkal élnek. A lényeg, hogy a két fél gondolkodása hasonló legyen, a különböző hozzáállásúak általában nem keresztezik egymás útját. Nincs ezzel semmi gond. Ami szerintem valóban taszítja a férfiakat a nőkben, az az agresszió. Nem keverendő a határozottsággal, magabiztossággal. Ahogy a férfias a tahóval és a szexi a közönségessel sem egyenlő.
2020. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
59%

"De ha minden célját egyedül meg tudja valósítani, akkor miért kellek én?"


Meg tudja dugni magát?

Társaságot tud nyújtani saját magának?

Lelki támogatást tud nyújtani saját magának, ha problémái vannak?

Meg tudja termékenyíteni magát?

Egy személyben apja és anyja is tud lenni a gyerekeinek?


Nem mindenkinél a pénz az élet értelme.

Az a baj, hogy a sok kisebbségi komplexusos gyökér azt hiszi, hogy a férfi attól férfi, hogy kitartja a nőjét, drága szirszarokat vásárol neki és ő "teszi a kenyeret az asztalra" (aztán persze szidják a nőket, akik ezt örömmel elfogadják). Akinek nincsenek komplexusai, az inkább örül, ha nem egyedül neki kell a vállán vinnie az egész családot, hanem a barátnője/felesége is bőven beletesz a közösbe, annak pedig külön örül és támogatja, ha szakmai sikereket ér el.

2020. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy kis különbség van az okos,es okoskodò között.

A magabiztossággal nincs semmi baj.


Csak,ha versengeni kell,akkor azt nem otthon szeretném megélni.

Az otthonom nem lesz menedzsment iroda ,sem tözsde.

Sem tréninghétvegéket nem akarok a család helyett.

Sem videobeszélgetést a feleségemmel ,valahonnan,egy távolkeleti innovaciós, üzleti tárgyalás félidejében.

Az ilyen nö nem félelemböl nem kell,hanem egyszerüen nem ilyen jövöt képzelek el a családomnak.

Ugyhogy reszemröl kizárt a hosszútávú kapcsolat.

2020. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
31%
15# Persze, mert az ilyen nők arról híresek hogy átlag férfiakat szednek fel és nincsenek nagy elvárásaik... nem hiszem hogy vállalkozó milliomos karrierista jucika próbálkozna burkoló józsival mert ő biztos szeretné őt, és józsika ezt tudja jól.
2020. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
78%
De miért kell feltétlenül vállalkozónak vagy valami multicéges cégvezető macának lenni ahhoz, hogy egy nő sikeres és magabiztos legyen? Hétköznapi munkával is el lehet jutni oda, hogy képes legyél megállni a lábadon és ne szorulj arra, hogy egy férfi tartson ki. Egy doktornő, egy kutató vagy egy jogász is simán lehet okos, értelmes, talpraesett, magabiztos és önálló nő, nem csak valami milliárdos vállalkozó pitsa. Szerintem náluk általában nem a pénz dönt a párválasztásnál (mert eleve mindenük megvan anyagi téren, a pasitól egy fillérre sincs szükségük), hanem inkább az, hogy szellemileg is partnerre találjanak benne (szóval pl egy doktornő vagy egy ügyvédnő valószínűleg nem jönne össze valami primitív, általános hatodikból kibukott csávóval, akinek abból áll a szókincse, hogy "hö" meg "getzi" még akkor sem, ha az illető jól keres).
2020. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
10%

18#

A karrierista nönek senki,es semmi se fontosabb,mint a karrierje.Se a család,sem a párja.Ugyanis ezek nemigazán összeegyeztethetö dolgok.

Márpedig ki fog várni 50 éves koráig,mikor mindent sikerül elérnie/vagynem.


Ez a véglet persze.Egy nö lehet magabiztos,es ez pont nem zavar,es nem félek töle.Csak kérdés,mibe "fekteti" a magabiztosságát.

Az ügyvednö,es a drnö nyilván nem fog a 6osztályos Józsival jövöt tervezni,mert eleve kizárt,hogy a sarki kocsmában össze szoktak futni.

Más körökben mozognak,más emberekkel vannak kapcsolatban,és más érdeklödesi kör.Ez már erösen szelektál.

Tehát nem csupán müveltségi,pénzkérdesröl beszélünk.

Szerencsére ezek a sajátosságok hamar kiderülnek.Aki "hallja" az hallja,aki nem,az meg majd késöbb "hallja" meg!

Szokták mondani.

2020. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

A 18-as válaszoló jól összefoglalta a véleményemet. Annyival egészíteném ki a 19-es hozzászólásra (is) reagálva, hogy a karrier összeegyeztethető a családdal. Karrier alatt azt az elhivatottságot igénylő munkát értem, mint a felsoroltak, amiket szinte kivétel nélkül csak elhivatottsággal lehet és érdemes csinálni. Ez valóban sok munkát jelent és talán több szervezést, mint a családbarátabbnak tartott szakmák, de nem feltétlenül jelent problémát a magánéletben. Először is, ha az embernek ez a hivatása, akkor nem érzi nyűgnek. Másrészt egy bizonyos szint felett sokkal nagyobb szabadságot is adhat, mint egy átlag 8-4ig munka. Lehet, hogy este későn még munka van, vagy előfordul, hogy hétvégén foglalkozni kell valamivel, de pl. nem feltétlen kell bent lógni, hogy kitöltsük a munkaidőt, elmehetek pl. ügyet intézni, vagy orvoshoz, gyerekért napközben és később, délután vagy este még dolgozom. Ugyanez reggel. Senkit nem érdekel, mikor érek be, a munka meglesz,legfeljebb este (pl.én akkor tudok jobban dolgozni, szellemi munkánál nem a tól-ig számít). De, mivel az ilyen nők párja nem Átlagjózsi, ahogy mások is leírták, ő ugyanígy él és család alatt nem azt érti, hogy a nő foglalkozik a gyerekekkel és intézi a háztartást. Az ilyen férfinak alapvető, hogy a gyerekek pont úgy az ő gyerekei is, ahogy a feleségéé, az otthon az ő otthona is, amiért pont úgy felelősséggel tartozik, mint a párja, beleértve az összes ezzel kapcsolatos feladatot és intéznivalót. Az ilyen férfinak eszébe nem jut meglepődni, hogy a felesége este későn jön, a gép előtt ül ahelyett, hogy vacsorát fözne. A nő úgyszintén partner, végeredményben két elfoglalt ember van, de egyúttal két intelligens, hadra fogható ember, akik gobd nélkül megoldják az életük menedzselését. Legfeljebb kicsit máshogy néz ki az életük, mintha a 8-tól 4-ig melóznának, utálnák a munkájukat és szarul keresnének. Szerintem két értelmes, egyenrangú felnőtt ember sikeresen tud működtetni egy családot, ha mégoly elfoglaltak is. Ez a tapasztalatom és kötülöttem mindenkinek sikerül. Család szempontjából aggályosabbnak tartom egy három műszakban dolgozó nő helyzetét, akinek a férje úgy gondolja, a család az asszony dolga. Ha valami káros a családra, az szerintem ez. Mondjuk magát a kérdésfelvetést nem értem. Aki eszerint él, amit írtam, rohadtul nem foglalkozik erős nő-nem erős nő, ki karrierista, ki nem kérdésekkel, aki meg nem, annak tök mindegy, mert az életben nem kerül ennek a problémának a közelébe (ld.korábbi válaszban doktornő és átlagjózsi esete). Szóval érdekelne a kérdés megszületésének háttere. Ha itt van még a kérdező, vajon mi késztette a kérdés feltevésére?


Egy kutató, akinek a családjában és a baráti körében sok az orvos és az ügyvéd

2020. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!