Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire trendi a szingliség? Mi a véleményetek? Mi az oka?

Figyelt kérdés
15 évesen volt egy barátnőm, 3 hónapig tartott. Most 29 éves vagyok, és komoly kapcsolatot nem sikerült azóta összehoznom. Alkalmi kapcsolataim vannak, aztán másnap már nem akarják folytatni, letagadják, hogy történt valami, vagy komoly kapcsolatot ígértek, másnap azt is letagadják. Engemet jóképűnek mondanak, de nem igazán vagyok kigyúrt, viszont törődök a megjelenésemmel, van egzisztenciám, lakásom, elegáns kocsim, bejártam a világot, gyönyörű helyeken jártam, elég vonzó életnek tűnik... Nem igazán tehetős családból származom, amit idáig elértem, rengeteg lemondással, munkával járt. De sajnos magányos vagyok, egyetlen célom nem valósult meg, ez pedig a családalapítás. Ma egy normális társ megtalálálása felér megnyerni az ötöslottón. Ezen gondolkodva összeszámoltam az FB ismerőseim közül 65%-nak nincs társa. A volt osztálytársaim közül 1 fiú nősült meg. Úgy látom, nemcsak velem van ez így. Ti hogy látjátok a mai helyzetet?
2020. febr. 22. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Azért van ennyi szingli férfi, mert a nők a férfiak felső 10%-ából válogathatnak függetlenül attól, hogy ők hogy néznek ki.

21/F

2020. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 peca1000 ***** válasza:
56%
Mert 10-ből 9 nő csak kef....élgetni akar, hiába állít mást, komoly kapcsolatot csak kevesen terveznek.
2020. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Voltunk nagyjából 30-an az osztályban. Abból kb 5-6 emberről tudom hogy van párja, de közülük is van aki nagyon durván lejjebb adta az igényeit. Akkor marad kb 25 szingli ember. Durva.


Amin meglepődtem, hogy még jóképű, jó egzisztenciájú osztálytársak is Tinderre vetemedtek. Egyik például MMA-zik, nyaralt már egy csomó külföldi országban, jól néz ki, még sincs nője. A másik focizik, nyilván sportos test, jóképű is, hatalmas baráti köre van akikkel gyakran posztol Facebookra képeket, de amikor társkeresésre kerül a sor valahogy neki se jön össze semmi, és le kell alacsonyodnia a Tinder világába, ahol szintén siralmas a helyzet.


Tudnék még példákat felhozni, de legyen elég ez a kettő. Valami nagy geb.sz van ezzel a világgal, csak még nem sikerült rájönnöm, hogy pontosan mi.

2020. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

No, ez a kérdés tetszik, pár napja én is hasonlót kérdeztem. Szintén 29 vagyok, pár hós udvarolgatás óta, ami évekkel ezelőtt volt, nem volt senkim (visszagondolva, én is sokmindent rontottam, tapasztalatlan voltam nagyon, vagyis úgy mondanám, hogy még ennél is, ami most van).


Az ún. "social media" teljesen ledegratálta az emberi kapcsolatokat. Könnyedén elérhetünk bárkit, könnyedén törölhetünk bárkit. Ez papíron jól hangzik, de hiányzik az emberi kapcsolatokból a mélység. Ez úgy jelenik meg, hogy szinte mindenki magányos valamilyen szinten.

A neten a lányokra naponta 100-an írnak, egy idő után már nem értékelnek egy kedves megkeresést, levelet, mert már felment az ingerküszöbük. Tinderen például ezért tojnak le magasról.


Az én gimis osztályomról: Mi 32-en voltunk, 2010-ben érettségiztünk. Ebből 11 fiú, 21 lány volt. Legjobb tudomásom szerint 1 srác házas, a többinek szerintem semmilyen párkapcsolata nincs, max egyéjszakások. A lányok közül kb úgy a háromnegyedének lehet kapcsolata, 5-6 lehet házas. Ebből egyet tudok, aki korán, olyan 23 éves kora körül megházasodott, és most 29 éves korára nemrég szülte a 3. gyermekét. Viszont a házasságuk az utóbbi 1-2 évben kezd tönkremenni a sok munka, elhidegülés miatt. Már most párterápiára járnak, pedig huszonévesek. A legboldogabbnak azt a lányt látom, aki egy tehetős 40-es palihoz ment hozzá, szült neki egy gyereket, nyaralgatnak, elvileg semmi gondja.

A szingliség egy kényszer-életformává vált az esetek 90%-ában.

A lányokat a 40-es elvált palik is elviszik, így egy huszonéves srácnak már szinte esélye nincs, ha csak valami nagyon nagyot nem tud villantani egzisztenciában, társadalmi státuszban, életvitelben. Az sem mindegy milyen körökben fordulsz meg. Nagyon komplex ez a probléma, de az biztos, hogy egyre rosszabb lesz a helyzet.

2020. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Én is 29 éves vagyok, jól keresek, saját lakásom és autóm van, magas és vékony vagyok, és jóképűnek mondanak. Mégsincs komoly barátnőm több mint 3 éve, csak alkalmi kapcsolatok. Azt mondják, velem az a baj, hogy túlságosan rágörcsölök, és elsietem a dolgokat. Ez tényleg igaz, mert ha valaki tetszik, és jó vele beszélgetni, legszívesebben a második randin magamhoz költöztetném, és egy hónapon belül elvenném feleségül (most sarkítottam). Egyszerűen annyira nehéz társat találni, hogy ha látok egy megfelelőnek tűnő lányt, rögtön meg akarnám fogni valahogy. Biztos pontot akarok már az életembe, családot, nem a tinderen szarakodni még évekig.
2020. febr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos nehéz ez a kérdés nagyon,mert a mai világban nagyon eltorzult az emberek többségének képe másokról, főleg párkapcsolati szempontból.

Aki kicsit is más, mint amit elképzelt ő arról, hogy neki milyen párja legyen, az már kuka nála... és ezt főleg a nőknél látom...

Ő a hiper szuper hercegnő és neki jár minden.A legjóképűbb,leggazdagabb, legizmosabb férfi. A kompromisszumot nem ismerik, és nem is akarják.

A régi osztályomat visszanézve, azoknak a férfiaknak van párkapcsolata és barátnője, akik anno nagyképűek, izmosak voltak, gazdag családból származtak. Nők közül szinte mindegyiknek van párkapcsolata, pedig nem volt már akkor sem mindegyik gyönyörű, nagyon jól kinéző stb...

Nőnek kell születni manapság, férfinak meg felesleges, csak szenvedsz...

28/F

2020. febr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
#6 adom!
2020. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%
Öszintén? Ő bajuk. 22 éves korom óta együtt vagyok a párommal, most 34 vagyok. Szerintem a legtöbb ember a tökéletest keresi, hisz a média is ezt tömi belénk, a tökéletesen beállított szerelmesfotókon keresztül, de olyan nem létezik. El kéne engedni az álom képet, szeretni önmagunkat, és élvezni a való életet egy valódi emberrel, akinek ugyan vannak hibái, mint nekünk, de szerethető.
2020. febr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Olyan felszínesek, önzőek lettek az emberek. Sokan tényleg csak a külsőségekre hajtanak, ahogy az előttem válaszoló hölgy is leírja.


Gondolom kérdező, neked is lehetnek hibáid, amiket a kérdésedben elfelejtettél megemlíteni. Meg olyan kamunak tűnik, hogy minden nő csak a szexet akarja. Inkább a férfiakra jellemző ez a mentalitás.


Érdekes, én soha nem voltam szép nő, mégis 24 éves korom óta együtt élek (már több, mint 10 éve) egy velem egy szinten lévő férfivel.

2020. febr. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Ez az élet azért csábító, mert lehet "laza kapcsolatban" az illető azzal, akivel akar, le lehet feküdni, a másik "akkor jön amikor akar", kereshető ha összebújásra van szükség, de 0 felelősségvállalás, 0 elköteleződés. Olyan, mintha párkapcsolatnak csak a "jó" részét vennék ki.
2020. febr. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!