Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy vallásos családba milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy vallásos családba milyen bekerülni nem vallásosként?

Figyelt kérdés
Van valakinek ilyen tapasztalata?

2020. jan. 24. 06:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
Azért az sem mindegy, hogy milyen vallásról beszélünk. Elég nagy különbség lehet pl egy házalós, utcán leszólítgatós jehovista család és egy olyan keresztény család között, akiknek konkrétan semmiben nem különbözik az életmódja és viselkedése az átlagtól, csak vasárnaponként eljárnak szentmisére.
2020. jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy igyekeztek engem is megtéríteni. Annak ellenére, hogy elmondtam, mennyire hidegen hagy engem a vallás.
2020. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A konzervatív klasszikus vallást (református, katolikus) gyakorlókkal nekem eddig volt problémám. Normális életet élnek, a vallás nem feltétlenül az életük része 7/24, és sokkal család illetve barát centrikusabbak az emberekkel.

Viszont az ilyen gyülis és jehovás szektásokat élből kerülni kell.

Az már nem vallás, hanem szekta. Egy normális értékrendű hithű ember nem fogja/akarja minden áron a másik emberre erőltetni a nézeteit. Ilyet csak a szektások csinálnak.

Szóval ahogy írták ez nagyban függ milyen "vallásról" van szó.


Én egyébként full ateista vagyok, élből elítélek minden radikális vallást ami egyfajta befolyással és agymosással próbálja irányítani az embereket.

2020. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
32%
Katolikusok vagyunk, férjem nem vallásos, de nyitott volt a témára. Beilleszkedett, szereti midneki, kijön mindenkivel. 28/N
2020. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!