Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy vallásos családba milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy vallásos családba milyen bekerülni nem vallásosként?

Figyelt kérdés
Van valakinek ilyen tapasztalata?

2020. jan. 24. 06:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Sógorom pap, és a férjem nagyszülei vallásosak. Nagyon nyomják, hogy kereszteljük meg a babánkat a sógorommal, de nem állok kötélnek. Az esküvőnk előtt sápítoztak miért nincs templomi esküvő. De ettől független szeretjük egymást a családdal, úgy érzem így is elfogadnak engem, de ez mindkettő félen múló dolog. Sógorommal is jól kijövök, nem bigott, fiatalos gondolkodása van, gyakran húzzuk egymás agyát viccből az ellentétes nézeteinkkel, de sosem vesztünk össze emiatt. Megkértem hogy ne térítgesse a majd a gyereket és szépen megértette. A nagymamák használják a keresztény kifejezéseket a baba előtt, de ezt hagyom, őket nem lehet már megvátoztatni, nem is akarom. Ha a gyerekem vallásos akar lenni ám legyen, de saját akaratából tegye, ne a család nyomására.
2020. jan. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha ők sem akarnak erőszakosan megtéríteni téged, és te sem őket, akkor nem lehet nagy gond belőle.
2020. jan. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok múlik azon, hogy a párod is nagyon vallásos-e, vagy csak a családja. Ha csak a családja, akkor az általában kezelhető szokott lenni, nem nehéz kompromisszumokat kötni. Ha viszont a párod is nagyon vallásos, akkor abból rengeteg konfliktus lehet, főként a gyerekeitekkel kapcsolatosan. S itt nemcsak a vallási rítusokra gondolok, mint a templomba járás, bérmálkozás, asztali áldás meg hasonlók. A keresztény szemléletű nevelés elég messze áll a szabadelvűbb neveléstől, s egy meggyőződésesen vallásos embernek állandó feszültséget jelent azt látni, hogy a párja "helytelenül" neveli a gyerekeket. A nevelés mindig értékközvetítés is egyben, s ha a párod rendszeresen szemtanúja annak, hogy a saját meggyőződésével ellentétes értékrendet közvetítesz a közös gyerekeitek felé, az bizony nagyon nehezen lesz elviselhető a számára és próbára fogja tenni a kapcsolatotokat. Ha viszont te is konzervatív vagy a nevelésben, életszemléletben, csak nem vallásosan, akkor ebből nem lesz komoly gond.
2020. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
35%
Vallás magánügy.
2020. jan. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyban függ attól, hogy milyen család..

Mi hívők vagyunk és volt nem hívő párom. Nem gondolom, hogy ráerőltettünk bármit is. Én pl. sosem mondtam neki, hogy jöjjön velem szentmisére. Ha akart jöhetett, ha nem, akkor nem szóltam semmit. Nyilván, minek erőltessem, úgysem fontos neki.

Nem is a vallás miatt mentünk szét végül.

De pl. egy jehovista család elég más lehet, mint a miénk...

Ismerek olyan párt amúgy, ahol a nő hívő, a férfi nem, de már vagy 20 éve együtt vannak. Egyik sem erőlteti a másikra a dolgot. Viszont szerintem ez a ritkább, hogy egy ilyen kapcsolat hosszú távon működjön.

2020. jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Semmi gond ha nem szektás hanem normális vallású.

A vallásos emberek tisztelik az ateisták nézeteit. Te is tiszteld az övékét és jól lesztek.

2020. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Mintha elmennél a falusi rosszindulatú, álszent, pletykás öregasszonyok közé vasárnapi misére.
2020. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Mennyi korlátolt gyökér van itt. Ugye nyolcaska.

Életedben nem láttál falut falusi embert meg végkèpp.

2020. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Őszintén mondom, hogy ha nem vagy vallásos és egyáltalán nem izgat a téma,nem hiszel Istenben, akkor ne tedd!!!

42F

2020. jan. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%

#8


Falun nőttem fel, szóval láttam példát bőven.

2020. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!