Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valakinek valamilyen érdemleges javaslata arra, hogy hogyan lehetne javítani a társkeresési nehézségekkel küzdő férfiak helyzetén?

Figyelt kérdés

A mentruációról, drogokról, nemi betegségekről, alkoholról rengeteg prevenciós előadás már általános iskolában. De pont nem foglalkoznak a fiúk férfivá válásával. Nem foglalkoznak annak a megelőzésével, szűrésével, hogy önbizalomhiányos, határozatlan férfiakká váljanak a fiatal fiúk.

Szerintem ezzel is ugyanúgy lehetne foglalkozni, még akkor idejében amikor még a személyiség könnyebben formálható.


Óvodában, iskolában a fiúk nagyon kevés alkalommal találkoznak férfi pedagógussal. Sokukat egyedül neveli az anyjuk.

Van valami ötlet ezen hogyan lehetne változtatni?


2020. jan. 16. 17:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Több férfi példát kellene látniuk a felnövő generációknak. IGAZI férfi példákat és NEM csak a fiúknak, hanem a lányoknak is. Mivel ez a dolog két fél, két nem között dől el. Ha a lányok, nők nem találkoznak IGAZI férfi példaképpel, nem lesz arról fogalmuk milyen igényeik is legyenek a másik nemmel szemben, hogy mit várjanak el, milyen viselkedés lenne elfogadott. Ugyanez igaz a fiókra is. Nincs akitől megtanulhatnák azt, hogyan váljanak valóban férfivé.
2020. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

10#


Nem tudom hány éves vagy, de sajnálom hogy feladtad. Szerintem érdemes kitartónak lenni, sosem tudhatod mikor találkozol valakivel aki igazán megfog.


Én egy határozatlan férfi vagyok, bevallom őszintén, de dolgozom magamon, foglalkozom az önfejlesztéssel. Engem biztos elsőre kiszórtál volna.


Mondják a férfiakra, hogy ösztönlények, de ez szerintem a nőkre is igaz. Nem tudnak vonzódni a határozatlan férfiakhoz. Mondjuk ha biológai szempontból nézzük a dolgot érthető, hogy miért. Egy ilyen férfi nem lenne képes biztonságot nyújtani amíg a nő védtelen a terhesség alatt. Szóval én nem hibáztatom a nőket ezért. Inkább megteszem amit tudok.


Nem tartom magam hibásnak,hogy határozatlan lettem, mint kiderült a pszichológusnál a szüleimnek köszönhetem, akik nem vettek fel ha sírtam, érzelmileg távolságtartóak voltak velem, folyamatosan rombolták az önbizalmamat.


Szóval azt mondom Neked is ha egy határozatlan pasi nem adja fel akit kiszórtál volna, akkor Te se add fel! Vagy különben akkor Te se vagy különb mint egy lúzer incel, csak éppen női formában. Mindig van remény. "Ha feladod az álmaid meghalsz, élve halsz meg". Úgye ismered?


Bocs, ha kemény voltam, és sok sikert!

2020. jan. 16. 22:29
 13/16 A kérdező kommentje:

11#


Jó meglátás, hogy pozitív férfiképre a nőknek is szükségük van. Erre még nem is gondoltam. Na hát így duplán fontos lenne :)

2020. jan. 16. 22:35
 14/16 anonim ***** válasza:

Azért azt is hozzá tenném,hogy ezekről a problémákról nem csak a megfelelő férfi minta hiánya, hanem a gyermeküktől elszakadni képtelen anyukák is tehetnek bőven. Saját családomon belül nem egy példát látni erre sajnos.

Megelőzni talán úgy lehetne ha lelkileg stabil,normál értékrendű emberek alaposan átgondolva ugranának neki a gyerekvállalásnak.

Sajnos ez a ritkább.

2020. jan. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki van kialtva a szamitogep, mint fogonosz. Az online elet elott es a sorkatonasag idejen is leteztek incelek. Engem is besoroztak 2002-ben.


Fiatalkoromban a konyvarba jartam netezni, mert otthon nem volt. Vicces a feltetelezes, hogy ha megmukorodik az incelek gepe, akkor majd tarsasagba jarnak, meg szocializalodni. Az inceleknek nincs igenyuk ilyesmire. En akkoriban elmentem biciklivel szedret szedni a mezore, vagy fogtam a Dobson-tavcsovemet, es kimentem Budaorsre kukkolni az eget.


35F incel


(Amugy meg az inceleknek azt kellene felismerni magukban, hogy tenyleg kell-e nekik baratno/parkapcsolat, vagy csak az egojuk keres megerositest. Mert ha az emberek X szazalekanak van, akkor nekem is legyen, es mivel mindenhonnan a szexualitas omlik, ezert a pofankba van tolva ez a dolog)

2020. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Zimbardo írt egy 500 oldalas könyvet a témáról.


Ez is hasznos lehet szerintem:

[link]

2020. jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!