Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Túl jó voltam neki? Most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl jó voltam neki? Most utálom magam.

Figyelt kérdés

Megpróbálom olyan röviden összefoglalni amennyire csak lehet. Voltam már depressziós ezelőtt gyerekkori traumák és otthoni dolgok miatt. Jelenleg 24 vagyok és ha jól emlékszem legalább másfél évembe, rengeteg akaraterőbe, terápiába és gyógyszerekbe telt hogy kimásszak belőle, mire végre újra láttam értelmét az életnek és elkezdtem felfelé ívelni.


Eközben az ívelés közben megismertem egy csajt, akivel úgy éreztem megtaláltam a közös hangot, már az első randink után ő volt az akivel a legjobban szerettem lenni, beszélgetni, időt tölteni együtt az összes ember közül a földön. Ez rendben is van, teltek a hetek, minden nap beszélgettünk Messengeren, és hetente találkoztunk mivel sokat dolgozok 12 órába ezért bele se fért volna több. De kicsit mintha odáig lettem volna érte, és úgy tűnt ő is, hiszen például közös tengerimalacokat tervezett velem, úgy beszélt rólam mintha én lennék nagy Ő, és kicsit talán én is így éreztem vele kapcsolatban.


De végül én voltam az aki kihúzta a dugót (amiben még mindig nem vagyok biztos hogy jó döntés volt e), mert az első hónap után volt egy törés, amikor kiderült hogy az előző kapcsolati fájdalmain még mindig nincs túl és egyedül akart lenni. Megbeszéltük hogy akkor egy ideig nem beszélünk, majd újra elkezdtük az egészet. De folyamatosan bennem volt hogy ez újra megtörténhet megint, volt hogy amikor felkeltem és láttam hogy nem írt kisebb pánik rohamaim voltak, mondván biztos azért nem ír mert megint jön majd a Messenger üzenet hogy véget akar vetni ennek az egésznek. Tudom, ez elég szánalmasan hangzik, emiatt nem is mondtam el ezt neki, nem támasztottam elvárásokat, hogy "válaszolj mindig" stb. De amikor a meló helyen is észre vették hogy stresszesnek tűnök és "mintha fogytam volna", akkor jöttem rá hogy nekem ez már nem jó, mert elveszett az a stabilitás ebből az egészből ami eleinte megvolt, és stresszesen éltem a mindennapjaim.


Úgy voltam vele kitalálok valami indokot hogy miért legyen vége, mert nagyon nem szerettem volna megbántani, de igazából semmi jó nem jutott eszembe. Végül azért megírtam neki hogy nekem ez így tovább nem fog menni. És utána jöttek a hatalmas pofonok. Neki se megy... És hogy miért? Talán neki is van egy nyomós indoka mint nekem a stressz és a stabilitás hiánya? Ugyan dehogy. Azt kaptam hogy ez "túl könnyű volt", hogy "nekem az kell hogy ellenkezzenek nekem", hogy "nincs semmi baj veled meg ezzel az egésszel", meg "biztos találsz majd valakit aki szeret". Tessék? Magyarul minden jó és szép, csak úgymond túl jó vagyok neked és túl jó ez az egész? Nyilván nem értettem és zavaromban összevissza beszéltem, nem tudtam hogy mit akarok, de kicsit mintha meg is haltam volna belül. Hiszen kiderült, hogy mindegy hogy kiről van szó, egy topmodell vagy egy teljesen átlagos lány, és mindegy hogy mennyire vagy jó vele, az embereknek ez nem kell. Én nem kellek. Mert "túl jó vagyok". És "túl könnyen megkapható". Vele szemben nekem ez nem jött túl könnyen, hiszen rengeteget dolgozok és próbálom a saját életemet is irányban tartani, és egy kapcsolat ehhez csak még egy plusz "feladat" volt, már csak ezért is éreztem hatalmas arcon köpésnek azt amit mondott, mintha minden amit megpróbáltam tenni ezért semmit se ért volna.


Lássuk be mindegy milyen nőről van szó, ellenállásba akar ütközni, és hiába hittem hogy ő nem ilyen, miután hosszú időn át mutatta magát az ellenkezőnek ami. Mindenkinek egy rossz fiú kell, akit lehet kergetni, aki miatt lehet aggódni hogy "na most vajon szeret, nem szeret?" Ha valami biztos és "stabil" (legalábbis az ő szemszögéből az volt), akkor az már túl könnyű = értéktelen.


Nyilvánvalóan össze vagyok zavarodva. Elkezdtem utálni magam amiért "jó" vagyok, hiszen ha nem lennék ilyen akkor most talán vele lehetnék. Elkezdtem utálni azt is hogy minden jó volt köztünk és veszekedni se veszekedtünk soha, mert "túl jó volt így". Bűnösnek érzem magam azért ami vagyok és utálom magamat mert tudom hogy így soha nem lesz senkim pedig rettentő magányos vagyok az elmúlt pár hónapban és ezeknek a dolgoknak köszönhetően a depresszióba is vissza estem de immár sokkal durvábban mint ezelőtt bármikor. Éjjelente bántani szoktam magamat és az öngyilkosság is megfordult már a fejemben, egyrészt mert nem akarok megint depressziós lenni (hah, már túl késő), másrészt mert akkor hátha újraszülethetnék egy "rossz fiúként", akit mindenki akar.


Azt kívánom bárcsak kitalált volna valami kamu indokot inkább, például "meghalt a hörcsögöm és depresszióba estem ezért nem szeretnék kapcsolatot", minthogy ezt kapjam, és elkezdjem utálni magam azért amiért olyan vagyok amilyen. Hiszem az egyetlen bűnöm ebben az egészben az hogy "túl jó voltam".


Érzem a hiányát annak hogy ebből nem lett hosszú távú kapcsolat. Rettentő magányosnak érzem magam és szeretnék egy kapcsolatot de ezek után elvesztettem a hitem és félek is mindenkitől mert tudom hogy ez megint megtörténhet és valószínűleg meg is fog. Fogalmam sincs hogy tegyem túl magam ezen? Hogy szeressem magam megint úgy ahogy vagyok? Hogyan higgyem el hogy majd kellek valakinek? Hogyan bízzak bárkiben is? Vagy változtassam meg magam és legyek "rossz"? De hogy? És akkor már nem lennék önmagam. Elveszve érzem magam. Ezekben a kérdésekben szeretnék segítséget kérni bárkitől akinek volt ideje elolvasni ezt a hosszú történetet.



2019. dec. 30. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem akarsz inkább regényírónak állni? :))
2019. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ott rontod el, hogy komolyan veszed a "túl jó voltál" dumát.

Nem akar megbantani, igy nem irja meg az igazat.

Mondjuk így neked is nehéz lesz meg tudnod, hogy miből indulj ki, pontosan hol rontottad el.


Ott mondjuk biztos nem jo a dolog, amíg ennyire ragaszkodsz, fuggsz valakitol erzelmileg, főleg ilyen rovid ido alatt.

2019. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Szeretek írni amúgy, gondolom átjött. Régen írtam sztorikat és blogoltam is, de ma már ahhoz se érzek motivációt.


#2: Nem hiszem hogy bármi más oka lett volna rá azon kívül amit mondott, tényleg nem volt semmi problémája velem, nem is adtam rá okot mondjuk. Az előző kapcsolatából ahhoz van szokva hogy őt a sötétben tartják és kicsesznek vele, szóval teljesen hihető hogy nem voltam neki elég "rossz". Amúgy nem függtem tőle egészen addig a "törésig", ott valami megváltozott, átfordultak a dolgok, én se értem. De teljesen igazad van egyébként, ezen változtatnom kell a jövőben, hogy ne függjek mástól és ne éljem magam bele túlságosan a dolgokba.

2019. dec. 30. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tévedésben vagy szerintem. Itt nem az a baj általában, hogy nem vagy rossz fiú, hanem azt fogalmazzák meg ilyen szerencsétlenül, hogy nincs önálló véleményed, ha van is nem tudod kifejteni..stb.. Gondolod a lánynak nem tűnt fel, hogy feszült vagy, ha még a munakhelyeden is észrevették? Te pedig mit tettél? Semmit. Ne legyen konfliktus inkább magadban tartottad, lapítottál, kerülve a nyiltságot és a férfias kiállást magadért. Na erre mondják, hogy "túl jó". Ehhez még jött gondolom a túl érzelgősség..stb Nem baj, ha a férfi egy jó ember, de attól még lehet férfias, határozott. A legtöbb nő nem szereti, ha nebáncs virágként kezelik azt se.
2019. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem értem ezt az egészet. Ennek a lánynak a kis játszmák kellenek.

Nem keresed napokig, majd feltűnsz. Megbántod - kiengeszteled stb. stb.

Vannak ilyen nők(és férfiak), de nem mindegyik ilyen. Hidd el nekem jobb, hogy bele sem mélyedtetek komolyabban a dologba. Az ilyeneknek a feszültség, veszekedés az élet elixírük, megőrültél vonla mellette!

Állandóan benned lett volna a gyomorideg, hogy most mi a baja megint? Megint szakítani fog velem? Nagyon nem jó egy depresszióra hajlamos embernek, mert folyamatosan visszadöngöl a padlóra ahonnan nagy nehezen felálltál.

Sajnos pontosan ilyen vagyok én is mint Te.

Nekem egy több éves kapcsolatom ért véget nem olyan régen, de nagyon sokat tanultam belőle. Sajnos jelenleg úgy érzem, hogy soha többé nem szeretnék már senkivel együtt lenni.

Kicsit rossz belegondolni, hogy magányosan fogok meghalni, de nem tudom hogy újrakezdeném-e ezt az egészet.

2019. dec. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4: Magabiztosságon és kiálláson van mit javítani ez tény, de azért nem vagyok "pushover" sem. Számtalanszor ki kellett már állnom magamért (főképp munkahelyen). Sose volt az hogy nincs véleményem vagy nem tudom megfogalmazni, sose értettem vele mindenben egyet, sőt voltak dolgok amikben eltért az ízlésünk. Volt pár kapcsolatom előtte és mindegyik szebb volt fizikailag mint ő, szóval ez sem lehet. Mindig ekézte is magát emiatt, hogy ő kövér meg ilyenek, amire persze mindig az volt a válaszom hogy "dehogy is, hagyd már abba". (Amúgy tényleg nem kövér, csak tömzsi - alacsony, kerekded. De nekem így tetszett, szerintem csak ő nem tetszik saját magának.) Ilyeneket is mondott hogy ha meghalna nem érne annyit hogy gyászoljanak utána, meg hogy őt nem lehet szeretni. Ezt se értem. Max arra gondolok hogy az előző kapcsolata miatt.


Igazad van meg kellett volna mondani kerek perec ha valami zavar. A stresszt nem hiszem hogy észrevette, üzenetben nem adtam át, személyesen meg mikor vele voltam mindig hirtelen megnyugodtam és eltűnt a probléma.


De meg fogom jegyezni a kommentedet és figyelek majd arra a jövőben hogy ami zavar azt kijelentsem és ha úgy van kiálljak magamért és a szükségleteimért. Valamint megpróbálok határozottabb lenni, az amúgy is jól jönne az élet többi területén is.


#5: Én is hasonlóra jutottam, az előző kapcsolatában megkapta a drámát, feszültséget, hogy "na vajon kellek, vagy nem?", a vitákat, stb. Tényleg borzasztó lett volna így, mert mint mondtad így is sok mindennel küszködök már enélkül is. Nem is értem hogy nem vettem észre, azt hittem tanult az előzőből és eleinte úgy is tűnt hogy igen, és teljesen más arcát mutatta mint a végén.


Az utolsó két soroddal nagyon együtt tudok érezni.

2019. dec. 30. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező szerintem a csaj nem a pasin nincs túl hanem azon hogy kihasználták, bizonytalanságban tartották etc és még csak most kezdte el feldolgozni. Ez egy folyamat és lehet hogy lelkileg most nagyon elvan és ezért mondta amit mondott, mert nem akar terhelni a múltjával, ugy érzi szerintem, hogy nem érdemel meg ilyen jó embert mint te. Attól fél szerintem hogy a másik által rárakódott cuccok megváltoztatták őt. Szerintem attól is fél hogy újra megnyíljon, bízzon, szeressen. Önértékelési problémái vannak. Amiket leírtál szerintem nagyon olyan gyanús. Lehet hasonló dolgokkal küzd mint te csak nem mondja, titkolja ilyen formában előtted. Próbálj vele beszélni!
2020. jan. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!