Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Társkeresés szempontjából egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társkeresés szempontjából egy NEM diplomás férfi “kevesebb ember “?

Figyelt kérdés
A diplomás nők szerint pl egy érettségizett vagy szakmunkás ember az proli. Aljanép... nem ér fel hozzájuk stb.
2019. okt. 23. 08:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%

Nyomorékok, mondom nem azért választanak előbb egy diplomást a nők, mint egy nem diplomást, mert a diploma = jó, vagy diploma = több pénz.


Csak közvetett összefüggések vannak. A diplomásokban valahogy több más, vonzó tulajdonság van, mint a nem diplomásokban. Mit nem lehet ezen érteni? Pl. a diplomások lehet ambíciózusabbak ÁLTALÁBAN, az ambíciózusság pedig vonzó a nők szemében. A nők ezért alapvetően ambíciózus férfiakkal jönnek össze, akik közt véletlenül több a diplomás, mint a nem diplomás. Érteni?


(De ezt meg nehogy félreértse valami ostoba megint, hogy minden diplomás ember = jó, minden nem diplomás ember = rossz, mert az agyam eldobom.)

2019. okt. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Egy érettségivel rendelkező ember nem lehet ambiciózus? Simán lehetnek tervei,céljai. Ez megint csak egy kifogás ugye. Egy szakmunkásnak nem lehetnek tervei,céljai?
2019. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
62%
Diplomásként mondom, hogy sokkal kiszámíthatóbb és több pénzzel jár egy jó szakember munkája anyagilag, kevesebb stresszel jár, és magasabb életszínvonalon lehet élni. Ha újrakezdhetném inkább valami szakinak mennék. Nem pedig egy multiban dolgozó aktatologató porszem lennék.
2019. okt. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes, én a környezetemben pont azt látom, hogy a férfiak diploma nélküliek, míg a párjaik szinte mind diplomásak és nem büfé szak, hanem orvos, állatorvos, jogász, pénzügyes,...

Az mondjuk igaz, hogy ezek a férfiak jó anyagiakkal rendelkeznek.

2019. okt. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%

14. Ugyanez nálam is. A legtöbb szaktársamnak "párja" van. Huszonpár éves lány 5-10 évvel idősebb férfival, akinek jól megy.


Nem baj, azzal nyugtatom magam, hogy egyszer én is leszek az itteni férfiak helyében. Tudom, hogy ezért tennem is kell, de kész vagyok rá.

2019. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

Kezdődik látom megint, hogy a diploma semmit nem számít, meg ettől senki nem lesz intelligens stb.


Bocs,de ez egy megszerzett érték. Ezért az illető megdolgozott, és igenis a legtöbb esetben arányos az intelligenciával. Sokkal nagyobb esélye van egy személynek okos párt találni a diplomások között, mint egy szakmunkásképzőben.


Különben meg sétáljatok már el egy szakmunkásképző mellett meg egy jó hírű gimi mellett. Mindkét helyen lesz okos ember. Csak rohadtul nem mindegy mennyi. Ugyanez a felnőtt végzett dolgozó réteggel.


Nem mindegy a korosztály is. Régen közel nem volt ennyi hülye a szakmunkások között. Ismerem a tanáraikat, az én korosztályom. Ők mondták, hogy egyszerűen negyede sincs a színvonal. És nen tudnak velük mit kezdeni, zömmel buták, mint a föld.


Ezek között sokkal nehezebb egy párkeresőnek intelligens, művelt párt találnia.


Nem megsértődni kell ezen, ezek nem személyek ellen irányulnak. Ez inkább az oktatási rendszer hibája.

2019. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%

Egy valóban intelligens embernek nem kell bizonygatnia ,hogy ő milyen intelligens..Én azt látom h nagyon nagyon sokan szereznek valami kamu diplomát és osszák az IQ-t de közben roppant ostobák amit megfelelően túllőtt arroganciával próbálnak leplezni.Általában kiharcolnak valami vezető beosztást mert ott nem derül ki h full kretén csak kiabálni tud de semmihez nem ért.Miattuk van ilyen bajban a munkaerő piac..mert az értelmes munka erő nem marad ott sokáig :D

Na most ezt vetítsd le a párkeresésre...Szerinted miért rinyálnak állandóan?Meg mikor írják ,h jaj a magyar pasiknak jó a langyos víz ők nem törtettek stb...De ha átmész karrieristába akkor mindenre lesz időd csak rá nem...utána azt lehet hallgatni h nem foglalkozol vele stb...Akinek meg csak olyan pasi kell aki már mindent ki épített az meg csak a könnyebb utat válassza,szóval ő is selejt :P

2019. okt. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%

Maradjunk annyiban, hogy a legtöbb diplomás nő van annyira felszínes, hogy presztízsből se jöjjön össze egy nem diplomással hiába tuti okos, nyitott, szabad gondolkodású és gazdag az illető pasi. Egy felszínes országban élünk, ahol mindenki csak játssza a szerepét. De jó hír, hogy legalább a nem diplomás lányok körében van még esélyed, akik ezerszer kevésbé felszínesek mint a nagyarcú egyetemista/diplomás csajok.

(üdv.: egy végzős informatikus hallgató mielőtt megkapom, hogy savanyú a szőlő)

2019. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Csak a diplomás nők szempontjából. Többnyire, nem minden esetben. Nyilván mindenki ismer ellenpéldákat, én is. De általánosságban nem ez a jellemző. Az én személyes véleményem, hogy sokkal nagyobb eséllyel találkozik egy diplomás egy hasonló végzettségűvel, mert ugyanazokon a helyeken mozognak, pl. sokan találnak párt a felsőfokú tanulmányaik során. Az én férjem is szakmabéli, igaz nem az egyetemen ismertem meg, hanem baráti társaságban, ami szintén diplomásokból állt, mivel egyetemi ismeretségek voltak. Ha pl. direkt nem diplomás párt kerestem volna, nem tudom, hogy álltam volna neki. A középiskolás osztálytársaim közül mindenki továbbtanult, egyetemen adott az egyetemista közeg, itt szereztem új barátokat, ismeretségeket, az ő ismerőseik is egyetemisták voltak, munkahelyen szintén csak diplomásokkal dolgoztam. Szerintem sokan nem nagyon találkoznak másokkal. Plusz szerintem elönyös a hasonló végzettség, mert több a közös téma, hasonló érdeklődési kör, stb. Sokkal egyszerűbb minden, eleve nem könnyű jó párkapcsolatot kialakítani, pár nehezítő körülményt meg lehet így spórolni. Bár működhet, miért ne működhetne. Nekem nagyon fontos a munkám, imádom és mivel a férjem is így van és szakmabéli, mi szoktunk munkáról beszélgetni, mást valószínűleg untatna. De lehet, más nem akar már ezzel foglalkozni otthon. Viszont szerintem ez a kérdés alapvetően nem a párkeresésről szól. Írta valaki, hogy az építőipari dolgozókat előítéletek érik bizonyos képviselőik miatt, szerintem a diplomásoknál ilyesmi, amit valaki más írt, hogy sokan elvégeznek valami büfészakot a papír miatt. PhD-vel rendelkező mérnökként azt gondolom, önmagában nem sokra megy valaki a papírral (bár itt különböztessük meg a valódi erőfeszítést és rátermettséget igénylő szakokat pl. orvosi, jog, műszaki szakok, klasszikus értelmiségi pályák a divatos felsőfokú valamitől.). Szerintem a nem megfelelő színvonalú képzést elvégzök miatt alakulhat ki a nem diplomások szemében az a benyomás, hogy a diplomások nem intelligensebbek, nem kerül semmi erőfeszítésbe egy diploma, csak egy darab papír, nagyképűek a semmire, stb. Van ez a réteg, igen. De ne tegyünk már úgy, mintha ezt jelentené a diploma. Egy normális, komoly egyetemi képzést teljesíteni igenis nagy munka, elismerésre méltó. Ahogy minden keményen dolgozó, jó szakember az, bármi a munkája. Amúgy a szakember szó is a diplomásokat degradálja, a szakember, aki ért a szakmájához. Én is értek az enyémhez, nekem is van szakmám, csak ez egyetemi végzettséghez kötött. Az a véleményem, hogy az a célravezető, ha az emberek elősorban szakmát választanak, eldöntik, hogy mit szeretnének, és ahhoz szükséges képzést választanak. Nem a diploma, nem diploma a lényeg. Ugyanakkor az is igaz, hogy én még sosem hallottam diplomás (normális diploma!) embert fröcsögni nem diplomásokra, meg becsmérelnj őket, vagy egyáltalán foglalkozni bárkinek a végzettségével. Magam is ezt gondolom, nem érdekel, kinek mi a végzettsége, végezze a munkáját kifogástalanul és viselkedjen úgy más emberekkel. Ehhez a képest az itt hangoztatott, diplomásokat becsmérlő kijelentéseket annál inkább. Szerintem, ha egy diplomás nő nem akar nem diplomást párjául, annak elsősorban ez az oka, nem a papír megléte vagy hiánya. Fogalmam sincs, mi motiválja az ilyen kijelentéseket (tipp: kisebbségi komlexus), de azzal a bizonyos semmit sem érő papírral máris kiküszöbölhető a probléma. A másik, amit végképp nem értek: Ha valakinek az a véleménye a diplomásokról (az összesről, orvosról, mérnökről, kommunikációs szakemberről, marketingesről), amit itt sok helyen olvasni, vajon miért akar diplomás párt? Miért érdekli, hogy egy általa minősített csoport tagja (tök mindegy ki, az összes diplomás ugyanolyan) kiket preferál párválasztás során és miért? Nem tök mindegy? Ha én így gondolkodnék, biztosan hagynám a diplomás nőket és keresnék egy pénztáros Katikát, és nincs probléma. Egyszerűen így logikus. Ha meg az fáj, hogy nem ment annak idején a suli, sose késő, neki lehet feküdni a tanulásnak, ahogy a diplomásom tették annak idején és azóta is folyamatosan. Bár ez kétségkívül fárasztó.
2019. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Diplomásként mondom hogy nem változtat semmin ebből a szempontból.
2019. okt. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!