Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A jogászok (nő, férfi) mennyir...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jogászok (nő, férfi) mennyire jönnek be a pasiknak, csajoknak? Ti összejönnétek velük?

Figyelt kérdés

2019. júl. 30. 23:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

Abban a szakmában nagy a szórás. Rengeteg mezei jogász van 120 ezres közszférás fizetéssel, azok pont annyira kellenek a csajoknak mint a mekis pasik, max kicsit jobban el tudják adni magukat a diplomás vetítéssel. Meg vannak a zsír gazdag ügyvéd szülők gyereke, aki csak átveszi a bizniszt és milliókat kaszál. Olyan mint pl. a gyógyszerész szakma. Ha apuci/anyuci a gyógyszertár tulaja, akkor dús gazdag leszel, ha csak egy mezei alkalmazott vagy, akkor meg baxhatod.

Nem a diploma hozza sehol sem az aranytojást, hanem a tőke.

2019. júl. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Ismerek több ügyvéd, jogász férfit és egyáltalán nem szimpatikusak, borzasztóan önteltek. Az egyik ráadásul kishíján megerőszakolt, huszadik felszólításra tudtam leszedni magamról. Pedig egy ügyvédtől nem ezt várnám...
2019. júl. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
Esténként beszélgethentnénk a Római jogról szivesen
2019. júl. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Jogunkban áll hallgatni. :D
2019. júl. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Az a baj a jogászokkal, hogy baromi sokba kerül a suli emiatt jórész olyanok vannak közöttük akiknek anya apa alárak mindent, emiatt eleve a világ közepének képzeli magát. Egyetemen bulikban sok jogász tanulóval találkoztam, megmondom őszintén, hogy butább, világtalanabb emberekkel azóta sem találkoztam. És valahogy mégis elvégzik a jogot úgy, hogy amúgy a világ dolgairól halvány fogalmuk sincsen. Szóval én csak reménykedek, hogy soha nem lesz dolgom a törvénnyel. Értelemszerűen nem is nagyon jönnék össze jogásszal, mert se a világ közepe mentalitás nem vonz se pedig az, hogy eddig minden joghallgató szörnyen butácska volt akivel beszéltem.
2019. júl. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mint lassan végzős joghallgató szeretnék rácáfolni ezekre az általánosításokra. Nyilvánvalóan sokan vannak, akinek apuka és anyuka jogászok, nekik természetesen sokkal könnyebb. Nagyon sok jogászt ismerek azonban, akik a nulláról építették fel a karrierjüket sok munkával.

Volt aki írta, hogy sokat ismer aki 120.000 Forintból él. Őket kicsit azért tudom sajnálni, mert én még olyan ügyvédről vagy jogász végzettséggel bármelyik területen nem tudott volna elhelyezkedni.

Konkrétan egy kormányablaknál is 160-170 nettót keresnek az emberek, ha pedig a közigazgatásnál maradunk és elvégzi a közigazgatási menedzser szakot, akkor osztályvezetőként a 250-300-t megkaphatja. Ügyvédként pedig határ a csillagos ég.


Az egésznek az a titka, hogy a tanulmányaid alatt a lehető legtöbbet meg kell tenni az ügyfélkör kiépítésére. Jómagam sok keresetlevelet írtam ügyfél nevében, amit a bíróság elfogadott. Nagyon sok tanácsot adtam, amivel mindig jól jöttek ki az emberek. Ez teljes mértékben pro bono működött, tehát egy fillért nem kértem el értük. A kapcsolati tőke sokkalta fontosabb.


A bulis hozzászólásra meg annyit tudnék csak hozzáfűzni, hogy minden karon vannak nagyon buta emberek. Attól mert valaki egy nehéz szakot végez, attól még lehet az élethez nulla. A nehéz szakkal is tudnék kicsit vitatkozni, mert vannak jogi karok, ahol a jogi képzés sokkalta nehezebb, mint bárhol máshol. Ilyen például az ELTE, aki toronymagasan vezeti, utána a Debreceni Egyetem (ahol nagyon nagy a szórás és számon kérnek mindent, illetve Szegedet is számon lehet tartani.


További szép estét mindenkinek!

2019. júl. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

". Jómagam sok keresetlevelet írtam ügyfél nevében, amit a bíróság elfogadott. "


Szia!

Mit kell tenni, ha fizettem egy ügyvédnek, hogy írja meg a keresetlevelet, de a bíróság nem fogadta azt el?

Nem akarta sem a hiánypótlást megcsinálni a bírónak, se nem akarta nekünk visszaadni a pénzt, ezért ezért megszűnt - azaz el sem kezdődött az ügyvéd hibájából.

2019. júl. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

* ezért a per megszűnt.

Szóval a pénzt hogy lehet visszaszerezni legalább? Illetve kártérítést kérni ezért??...

2019. júl. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Eddigi életem során mind két srác, aki rettentően megragadott a humorával és az eszével, joghallgató/volt. A mai napig rendkívül erősen vonzódom hozzájuk, pedig egyikük sem az esetem igazán. Viszont nagyon lenyűgözött az, hogy egészen más témákban vannak otthon, egészen más területeken mozognak mint én, szélesítik a látóköröm, és alapvetően eltér a gondolkodásunk. Emellett a túlzott önbizalmukat, egójukat könnyen tudtam humorral hárítani, viszont ha ez nem ment volna, akkor aláírom, valószínűleg nem lettem volna ennyire oda értük.


Ez persze nem jelenti hogy minden jogász vonzana,de alapvetően nem kizáró tényező, eddig pozitív tapasztalatok értek.20/l

2019. júl. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Én fogorvosnőre keresek. Annyi pénzért akár nála is alhatnék. plusz 1 jogász nem férne a büdzsébe.
2019. júl. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!