Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pszichoszomatikus gondok miatt sosem leszek képes normális párkapcsolatra? Vagy mi a megoldás? 26/L

Figyelt kérdés

26/L vagyok, és teljesen ki vagyok készülve, annyi testi bajom van, hogy már a számát se tudom, fáradtság,inszomnia,szorongás,remegés,gyomorégés,hátfájás,fejfájás stb. Egy tucat orvosnál voltam már,de semmit se állapítottak meg, csak gyógyszert írtak fel. volt olyan orvos aki ijesztgetett,h ezek a tünetek milyen súlyos betegségekre is utalhatnak. Aztán meg nem állapítottak meg semmit. Nagyon sok teendő és nehézség van jelenleg az életemben, nincs nagyon időm semmire, nemhogy egy párkapcsolatra. Annyi embernek meg kell felelnem, a munkában,suliban,a szüleimnek. Túlságosan a szívemre veszem a dolgokat és senkit se akarok megbántani ezért inkább elnyomom magamban. Voltam pszichológusnál aki pszichiáter is egyben, ő azt mondta, hogy szerinte először is ki kéne magam pihenni, másodszor pedig ki kellene mondanom a dolgokat, nem pedig elfojtani,merjek beszélni a valódi álmaimról és tegyek érte, nem rendelhetem alá magam mindig másoknak! Elég keményen megmondta nekem, de valahogy jobban éreztem magam tőle. Azt mondta, hogy minden gyógyszernél többet ér, ha kiphinemem magam és olyan tevékenységeket csinálok, amiket szeretek, szerinte ha jobban merem önmagam adni, akkor magától is elmúlhat minden problémám és boldog párkapcsolatom is lehet.

Vajon tényleg ez lehet a megoldás? De hogy kezdjek hozzá? Annyira kilátástaln minden? Van valaki hasonló helyzetben, akinek sikerült ebből a gödörből kimásznia?


2019. júl. 28. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy valóban nagyon sok testi baj okozója a "beteg" lélek. Ha a lélek ép, a test is egészséges. Ha sikerül megismerkedned valakivel, aki meghallgat, elmondja a véleményét, esetleg tanácsot ad már az is nagy segítség lenne. Valaki, akivel a napi szinten, őszintén, feloldódva el tudsz beszélgetni.
2019. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van néhány ilyen ember, akik mindent megtennének értem, de az ilyeneket rendszerint elmarom magam mellől.
2019. júl. 28. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Először is nézd a jó oldalát!


Nő vagy!


Egy hasonló gondokkal küzdő férfi max fizetős szexet kaphat. Neked nemhogy csak az ingyenszex jöhet össze, de még kapcsolato is lehet! Igaz nem egészséges, nem egy nrmális kapcsolat, de még mindig ezerszer komolyabb, mint amennyire nyafogsz miatta éppen.


A problémamegoldás részében igaza lehet a szakembernek. Ha tényleg csak depresszív gondolkodásmódról és szorongásról van szó, akkor a relaxálás és a lassú de biztis személyiségfejlődés, fokozatos kimozdulás a komfortzónádból, megoldást jelenthetnek.

Hobbit-szenvedélyt találni, amiben kiteljesedhetsz, nehéz. De megéri. Próbálkozni kell.

2019. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológusnak teljes mértékben igaza van. És igen, a sok elfojtott dolog és félelem miatt vagy testileg is beteg. Minden testi problémád amiatt van, mert lelkileg nem vagy jól. Nagyon nagyon jellemző a hozzád hasonló emberekre, hogy különböző fizikai betegségeik lesznek egyfajta "figyelemfelkeltésként". Édesanyám ugyan ilyen sajnos, egyre több betegsége van mert kiskorában megszokta, hogy ha nem érvényesül az akarata akkor elég csak betegnek lennie és máris mindenki vele foglalkozik és az van amit ő szeretne. Ebből a leírásból nekem ugyan ez jön le a te esetedben is. Azért van ennyi fizikai bajod mert így próbálja az agyad elérni, hogy érvényesülni tudj.

Az első és a legfontosabb az az, hogy rá kell jönnöd ennek az okaira. Ehhez szerintem mindenképpen vissza kellene menned a pszichológushoz. Utána pedig el kell indulni szépen kis lépésekben. Mit tudom én hogyha van valaki aki bánt akkor elküldeni a francba. Egyre több apró kis dolgot megtenni amit már régen szeretnél legyenek ezek csak olyan baromságok mint elmenni egy másik városba ahova szeretnél vagy beülni valahova ahova eddig nem mertél. Felvállalni valamit (akár kezdetben csak a neten) amit szeretsz de eddig nem merted felvállalni. Elég lesz az első ilyen 2-3 kis dolgot megtenni és onnan már sokkal könnyebb lesz a többi.

2019. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezek a dolgok pont egy rossz kapcsolattol lettek
2019. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

Irtam privatot!

A paleolit etrend az osszes ilyen tunetet megszuntette nalam is ,mint masoknal! 10 eve etkezem ugy!

2019. júl. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdj el sportolni (futni, jógázni, nagyon sokat tud segíteni0, pihend ki magad és ne félj kimondani a véleményed (mint ahogy az orvos is mondta), de kezdheted otthon a tüköt előtt is, ott bármit elmondhatsz kezdve az általános dolgoktól a legféltetteb titkaidik (nem kell félni, hogy mit fog szólni és szerintem segít feldolgozni ha kimondod).
2019. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ilyen problémáim voltak, mint neked (plusz még változatos egyéb tünetek), hasonló lelki alkattal, mint a tiéd. Sok-sok megterhelő, időrabló és teljesen felesleges kivizsgálás után egy elkeseredett orvos pszichológushoz küldött, aki feltette a kérdést, mi lenne, ha a valódi problémával foglalkoznék ahelyett, hogy gyártanék helyette valami testi tünetet. Kb. arra jutottunk, mint amit neked mondott a szakember. Több év (nem folyamatos, hanem összesen) pszichoterápia után ott tartok, hogy ismerem magam annyira, hogy érzékeny, szorongó alkat vagyok, aki hajlamos magának problémákat kreálni, de elfogadtam az alaptermészetemet és a lehető legjobbat hozom ki magamból. Nem akarok magam ellen harcolni, elég jól kezelem, ha észreveszem, hogy kezdenék elmenni ebbe az irányba és kontollálom magam. Így sokkal jobb. Nem volt könnyű és néha ma sem az, de senkinek sem az, teljesen normális mederben tartom a dolgaimat. Sok munka, önismeret, önelfogadás, türelem kell és egy jó szakember, akivel együtt tudsz működni. Én akkoriban kezdtem a terápiát, amikor a férjemet megismertem, mert éreztem, hogy ez a kapcsolat sokjal több és jobb lehet, mint bármi, amiben részem volt, vagy lehet. Úgy gondoltam, a saját érdekem is, hogy rendbetegyem magam és ez az ismeretség lendületet adott, hogy belevágjak. Teljes, egész, érett emberként akartam kapcsolatot. Ma már 10 éve, hogy boldogok vagyunk együtt. Kitartás, sikerülni fog.
2019. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!