Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek lehet valakibe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehet valakibe halálosan szerelmes lenni?

Figyelt kérdés

Úgy értem van az a "sima" szerelem, amikor csak ugy szerelmes vagy ott az a rózsaszín köd de semmi extra, meg van az a mindent elsöprő nagy erejű. Szerintetek van ilyen vagy minden szerelem egyforma?


Azert kérdezem mert az unokatesomat az anyja mindig tök furán nevelte, alig engedett meg neki valamit, mindig mindenbe beleszolt. És 17 évesen volt egy kapcsolata, egy nála idősebb férfivel, aki akkor volt 23 éves. Az anyja mikor ezt megtudta azonnal közéjük állt, elszakitotta őket,az unokatesom nagyon sokat szenvedett akkoriban, de nagyjából túl tette magát rajta és lett egy olyan barátja akit az anyja is elfogadott. Most, 3 évvel később pár hónapja ismét belépett az életébe az első szerelme, és az unokatesom félre rúgva mindent rohant a karjaiba, és azt latom, hogy boldogabb mint valaha, holott az eddigi barátját is szerette. Azóta egyébként megszakította a kapcsolatot az anyjával is aki nagy botrányt csinált hogy visszament ahhoz a férfihoz de ő mellette boldog.

Ezek alapján szerintetek?


2019. júl. 22. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Az első szerelem ereje hatalmas, én is bármit megadnék hogy velem legyen az a férfi, akibe legelőször voltam szerelmes. Eltelt pár év azóta mégis minden nap gondolok rá, ha hiszed ha nem.

Szenvedtem én is egy olyan 2 évig miatta, tudod úgy igazán, amikor a szíved ki akar szakadni a helyéről, és hiába volt barátom egyszerűen senki nem tudta kiváltani belőlem azt amit ő. Kerestem rá ezerféle magyarázatot, meg nyugtattam magam, de felesleges.

Első szerelem, sosem múlik el!

2019. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Az anyja csak jót akart neki, dehát mindenki úgy rontja el az életét ahogy akarja.
2019. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Igen, létezik ilyen. Amikor szó szerint fizikailag fáj a hiánya. Amikor dobogó szívvel várod, mikor jelentkezik, mikor láthatod. Amikor alig várod, hogy te kereshesd.Amikor minden nap kicsit belehalsz, hogy nem lehettek együtt.
2019. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Az unokatestvéred még gyerek volt (és most is az) + először érzett valamit, ehhez meg jött a hülye anyja is ráadásnak. Amint lecsillapodik benne a sok érzés, rájön ő is, hogy semmi "halálos szerelem" nincs ebben, csak nem kaphatta meg akkor és ragaszkodott hozzá.
2019. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Fiatalon még simán, igen. Aztán az ember tapasztal egy s mást és idővel már annak is örül ha valamiféle szerelem féleséget érez a másik iránt.

Nekem 22 évesen volt ilyen utoljára.

35/F

2019. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A történetből az jött le, hogy azért kötődött hozzá, mert nem kaphatta meg, elérhetetlen volt. Pusztán emiatt ragaszkodni valakihez szerintem elég gyerekes. Az igazi szerelem ennél több. Konkrétan mi volt olyan szép a kapcsolatukban azon kívül, hogy elérhetetlen, "tiltott szerelem" volt? Ha azon kívül nincs semmi, akkor idővel amikor együtt vannak, akkor megszűnik ez a "tiltott szerelem" varázsa. Szerintem a boldog együttlét nem csak ennyin múlik, sok minden meghatározza. Lehet hogy kezdetben a "megszerzés öröme" lángol valakiben, hogy együtt lehetnek, de az idővel elmúlik. Kérdés az is, hogy mit szeretnek annál tovább egymásban, mi tartja össze őket, mi ez a "közös hang", mennyire vannak egy hullám hosszon. Hosszútávon szerintem már ez fog számítani.

Már a "halálos szerelem" kifejezés is zavaró. Számomra a szerelem nem valami szenvedés, nem valami küszködő drámaiság teszi naggyá. Az igazi szerelem maga a paradicsom, amikor jól érzed magad valakivel és sosem unod meg még évekkel később sem. Sokan plátóian élik meg a szerelmet, attól lángol fel bennük a szenvedély, hogy nem kaphatnak meg valakit.

2019. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden ember más, és egy emberen belül az érzelem passzívan és aktívan is minden időpontban más.

Van elsöprő is és még afelett is vannak rétegek.

2019. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!