Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Érzelmi zsaroló párt hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmi zsaroló párt hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

már 5,5 éve együtt, de még mindig meg van az érzelmi zsarolás, igaz sokat változott meg minden és tudom, hogy nem tehet róla, meg azt is tudom, hogy én is tehetek róla ha érzelmileg zsraolnak. Olyat ne irjatok, hogy hagyjam el, mert pont mostanság zúgtam bele, elég sokat bizonyitott mennyire szeret, de ez a zsarolás sajnos megmaradt.


Gondolok itt olyanra, hogy ha felhozom ,hogy miért bántott régen akkor azzal tér vissza, hogy mert én ilyen olyan voltam vele. Tény hogy nem vagyok ártatlan, de ő is sok mindenről tehet.


Meg akkor kb mindenkitől elakar marni, pl tesómtól, bár a is s_ggfej, mindig azzal jön, hogy nem szeret csak d_gni kellek a barátomnak.


2019. máj. 14. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Telibe kell sza...!
2019. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős a helyzet. Nekem is volt egy nárcisztikus feleségem. Az élet minden hibájáért engem okolt, de tényleg. Ha lekéste a buszt, akkor azért mert este velem beszélgetett és én tehetek róla, hogy nem tudott időben felkelni. blaa... mind1 is, átérzem amit mondasz. Én amit megpróbáltam:

- nem szóltam hozzá, hátha észreveszi magát: nem jó, érzelmileg elhidegül.

- próbálod felnyitni a szemét: nem jó, mert akkor provokációnak vesz mindent

- próbálsz megfelelni neki: nem jó, mert soha nem lesz jó semmi, bármit és bárhogy is fogsz csinálni.

A végén maradt a nem szólok hozzá, s elválás lesz.


[link]

2019. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Aha, azért nem ennyire durva a helyzet, viszont az igaz, hogy van mikor megölelem és eltol magától.
2019. máj. 14. 10:39
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy általában az alapvető jellemükből adódik az érzelmi zsarolás, és az alapjellemet nem lehet megváltoztatni.

Jártam egyszer egy csajjal. Jól nézett ki, de totál narcisztikus volt. Olyanokkal jött, hogy ő egy egyiptomi istennő reinkarnációja, hogy a társaságban igazából minden pasas rá van kattanva, hogy a portálon, ahol tag, több hódolója álnéven regel, hogy vele beszélhessen... Tipikusan az az ember volt, aki azt hiszi, neki mindent szabad, a másiknak meg semmit. Ha ő elment a pasi haverjaival sörözni, az rendben, okés, senki ne is próbálja korlátozni a szabadságában... ha én mentem el nő ismerőseimmel kávézni, akkor jött az érzelmi manipuláció: "Ugye tudod, hogy rosszat tettél?" "Persze, kifelé kacsintgatsz, már nem is szeretsz, le akarsz cserélni, ugye?"


Megbeszélni nem lehetett vele, mert bármilyen érvet hoztam fel, azt a saját, torz, narcisztikus logikájához csűrte-csavarta. (Szerinte azért volt elfogadhatóbb, hogy ő a pasi haverjaival piált, mint hogy én a nőismerőseimmel megittam egy kávét, mert ő régebb óta ismerte a pasikat, mit én a nőnemű ismerőseimet.) Ha megpróbáltam távolságot tartani, jött a látványos szenvedés: jaj, ő nem bírja nélkülem, nem tud enni, ne tud aludni...


Ilyen helyzetben hosszabb távon csak a szakítás segíthet. Sorry, de ez a tapasztalatom.

2019. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, 4-es részletesebben leírta amivel 100%-ban egyetértek. 2ős mérce az egész, s csak róla szól minden. Te csak egy bábú vagy.
2019. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben mindketten zsaroljuk egymást :D

Nincs szükség szakitásra nálunk :)

2019. máj. 14. 10:44
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
Akkor áltasd magad a kifogásokkal, s mentegesd :) Én is próbáltam, s a végén már csak azt veszed észre, hogy semmi vagy, egy 2 lábon járó megfelelési kényszer. Sok szerencsét hozzá :)
2019. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Én marhára boldog vagyok a kapcsolatban, minek hagynám el?
2019. máj. 14. 10:47
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
Otthagyni és messziről elkerülni. Nincs az a jó tulajdonság, ami ellensúlyozná ezt a gusztustalan jellemhibát és nincs az a szerelem, amiért megérné ilyen emberrel szenvedni. Mondjuk normális ember bele se szeret egy olyan emberi hulladékba, akinek ez a promblémamegoldási és akaratérvényesítési módszere.. De ha te egy olyan selejt vagy, hogy így is szereted, akkor szeresd tovább, egészségedre. Ha lenne egy kis eszed akkor tudnád, hogy ha valóban szeretne, akkor soha nem zsarolna, de tudod mit? Sok boldogságot, egyrészt meg fogod érdemelni azt a sok szenvedést, amiben garantáltan része lesz melletted és addig is elkerülitek a normális embereket, mindenki jól jár!
2019. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én nem szenvedek mellette, de ok. Valami normálsi választ is már
2019. máj. 14. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!