Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek tanulhatunk valamennyit a szerelem működéséről, illetve arról, hogy mit hoz ki belőlünk, ha ténylegesem sosem voltunk párkapcsolatban?
Szerettem valakit 4 éven keresztül nagyon durván. Ő sosem akart összejönni velem, ennek ellenére a szex hiányát leszámítva úgy viselkedett, mintha a párja lettem volna, előtérbe helyezett mindenki mással szemben, az ideje legnagyobb részét a közelemben akarta tölteni, menni ide-oda, vagy szimplán beszélgetni nyugis helyen. Állandóan mondogatta, hogy mennyire szeret, jobban, mint bárkit valaha, nagyon egy húron pendültünk, számíthattunk egymásra bármiben, érzelmi támaszt nyújtottunk a másiknak. Rendszeresen ölelgetett, puszilgatott, bújt, kézen fogva akart sétálgatni velem, meztelenkedett előttem, hozzáérhettem bárhol, csókolóztunk is párszor. Amikor mérgezővé kezdett válni a „barátságunk” (nagy idézőjel), az borzasztóan megviselt, olyan stílusban veszekedtünk, mint a rossz házasok szoktak, baromi sokáig tartott rávennem magam a lezárásra, és a szakítást pont olyan érzésnek képzelem, mint amilyet akkor éltem át.
Ez egy gimis történet, nyilván összeköltözés sem volt, szóval egyáltalán nem gondolom, hogy ekvivalens lenne egy valódi felnőtt párkapcsolati tapasztalattal (egyrészt azért választottam ezt a kategóriát, mert már kijöttem a kamaszkorból, másrészt felnőttek véleményére kíváncsibb vagyok, mint tizenévesekére), de nem érzem teljesen helytállónak, amikor azt mondják, hogy kimaradt az életemből a tiniszerelem, és nulla fogalmam van arról, amin a „normális emberek” kamaszkorukban átesnek. A kérdésem igazából annyi lenne, hogy szerintetek ennek van tinik közötti együttjáráshoz hasonlatos (még ha nem is ugyanolyan mértékű) jellemformáló ereje, vagy valóban nem számít?
Amit az előttem szóló írt. Megtudod, milyen bánásmódban „kell” részesítenie téged annak, akit szeretsz ahhoz, hogy viszontszeretve érezd magad. Vagy azt, hogy hol van az az ésszerű határ, amin belül meg lehet tenni őrültséget, és mikor kell belátni, hogy megalázó számodra a helyzet. Egyszóval meg kell tanulni kontroll alatt tartani az érzéseket, bizonyos ponton gátat szabni a befolyásolásuknak. Meg az sem árt, ha tisztában vagy azzal, hogy te mit vagy hajlamos elrontani, tehát hogy mire kell odafigyelned, ha nem akarsz a másik fél agyára menni. Legalábbis ezekről úgy érzem, többet tudok, mint akkor tudnék, ha soha nem találkoztam volna a delikvenssel.
Amúgy szerintem ez nem elméleti tudás, inkább hiányos gyakorlati.
Lényegtelen hogy előtte volt vagy ez az első! Ugyan is ha valaki tényleg szerelmes és viszont szeretik akkor annak a legjobb oldala mutatkozik meg! Persze az mar mas kérdés hogy valakinek ez a legjobb oldala... alapvető jellemhibák, erkölcsi hiány stb
Nekem is ki maradt a tini szerelem sosem volt benne részem igazából annyira sosem érdekelt egy lány sem max 1-2 fellángolás amit a hormonok okoztak és semmi köze nem volt a szerelemhez!
Most viszont tényleg megtaláltam azt a lányt akit kerestem és eddig több pozitiv hatást fedeztem fel benne! A motivációm a kitartasom sokkal jobb lett! Az életemet rendszerbe raktam (sport, tanulás (nyelv, zene, tanulmány, főzés, stb), munka,)
A tanulság amikor tényleg azt érzed hogy ő kel és csak is ő akkor annak igen nagy ereje van! Nem számit hogy mennyi kapcsolatod volt Mert csak rá tudsz koncentrálni és a legjobb formadat adni hogy viszont érezze ő is amit te érzel iránta
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!