Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Beleszerettem a lelki társamba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerettem a lelki társamba, akit eddig bátyámként szerettem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, van egy nagyon jó barátom, akire eddig úgy tekintettem, mintha a bátyám lenne, ő is gyakran hív viccesen a húgának (de nincs semmilyen rokoni kapcsolat köztünk).

A gond az, hogy ő 36 éves és nem tudom, hogy ő mit érez irántam. Minden nap beszélünk, gyakran találkozunk, mindent tudunk egymásról, de erre egyszerűen nem merek rákérdezni.

Amúgy ő nagyon fiatalos, akár 10 évet is letagadhatna, a legtöbben nem nézik 30-nak sem. Nem anyuci pici fia, saját lakásában él egyedül, nincs párja. 2 éve szakított élete szerelmével, azóta csak futó kalandjai voltak, de nem egy olyan csajozós menő csávó (akkor nem is tetszene).

Szerintetek mit csináljak? Nem tudnék nélküle élni...


2019. ápr. 7. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekem fordítva volt hasonló. Én megpróbáltam és ellettem küldve a csába. És nem is volt olyan már aztán, most meg már nem is beszélünk. De szerintem jobb megkockáztatni. De könnyen lehet, hogy ha nem, akkor ez az ára.
2019. ápr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Én is hasonló cipőben voltam, csak ugyanúgy forditva. Probát megéri, így csak folyton ezen fog kattogni az agyad, és az is előfordulhat, hogy elkésel (talál mást) Sajnos az én esetemben is egyoldalú volt a szerelem, egy darabig napi szinten tartottuk még a kapcsolatot, miután szerelmet vallottam neki, de már nagyon nem olyan volt mint régen. Nekem egyre rosszabb és kellemetlenebb volt tartani a kapcsolatot, nem mintha nem élvezném a társaságát, de tudtam, hogy ha folyton a közelemben marad akkor nem tudom elengedni. Ezért ha fájt is megszakítottam vele a kapcsolatot, de korrekten elbucsuztam tőle. Eltelt azóta 1-2 év, most kezdünk el újra beszélgetni, bár nem úgy mint régen, de még mindig élvezem a társaságát
2019. ápr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ő lett a férjem! 17 éven át lelkitársak voltunk,ismertük egymás párjait de egyszer volt olyan csak,hogy nem volt egyikünknek sem senki. Akkor valahogy megváltozott mindent,beleszerettem,elmondtam neki és nem változott meg. Most is a legjobb barátom.
2019. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.


#3:

Mesélnél erről bővebben? Nagyon örülök, hogy ilyen példa is van. Tudom, hogy minden ember/eset más, de mégis jól esik ilyet olvasni.

2019. ápr. 8. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy több éves jó barátság gondolom gyerek kórod óta ismered, aztán ha balul sül el akkor duplát buksz. A gond inkább az , hogy te még fiatal vagy és elhiszed minden egyes férfiról hogy az igazi, de a nők többségének csak a szerelem hatásáig tart az igazi..
2019. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

A korkülönbség ne legyen nagy gond, főleg, ha fiatalos a kinézete a barátodnak.

Azt tanácsolom, hogy először ne szóban, hanem tettekkel közelíts hozzá: gyakran érintsd meg a kezét, ülés közben a combját, simítsd meg a haját vagy az arcát, nézz rá kacérabban, mint eddig. Ilyen jelekre illő lenne reagálnia. Ha nem teszi, akkor még megpróbálhatod szavakkal is kifejezni magad, de alighanem elzárkózik. Ezek után tkp. csak elveszted azt a szép reményt hogy összejöttök, egymásé lesztek, de barátok maradhattok, ha nem is a régi formában. Viszont akkor te tisztában leszel az érzelmeivel irántad és habozás nélkül ismerkedhetsz mással.

2019. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ő csak megtestesíti mindazon dolgokat, amire vágysz! Önálló élet, szülőktől leválás, saját lakás, hosszú távú kapcsolat.

Én nem gondolom, hogy ez a korkulonbseg elhanyagolhato tényező.

A legtöbb ilyen kapcsolatot az jellemez, hogy a fiatal nő istenként tekint az idősebb ferfira, mivel neki már van egy stabil egzisztenciája. Az idősebb férfinak pedig imponál a fiatal partner.

Én nem annyira hiszek amúgy sem ebben a dologban, hogy barátból szerelem. Nálam aki egyszer barátzónás az az is marad. Maximum egy gyenge pillanatunkban egymásra találhatunk, hiszen ha nincs senkink, akkor ez mégiscsak praktikusabb, mint egy idegennel.

2019. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!