Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Játsszunk! Azt a feladatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Játsszunk! Azt a feladatot kapnátok, hogy készítsetek fotót vagy fotósorozatot egy megadott fogalom alapján, ami: a SZERELEM. Ki milyen koncepciójú fotóprojektet építene a szerelem témája köré?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 21:40
1 2 3 4
 21/34 Noblesse Oblige ***** válasza:

Emlékszem egy képre a netről, ahol egy szegény, vénséges vén néni, csuparánc arccal áll a kis házikója verandáján és mosolyogva nyújt felénk almát.

Valami mélyen szántó facebook bölcsesség volt alatta, de nekem a kép beleéget az agyamban. Az a vidámság, ami a néniből árad nagyon megragadott. Azt gondoltam magamban ha én ilyen idősen, legalább ilyen boldog tudok lenni mint ez a nénike, akkor elégedetten távozhatok a túlvilágra.


Ez hogy kapcsolódik a szerelem témaköréhez?

A szerelem elég elvont fogalom. Sokan megéljük a lángolást, a hormonbolond periódust, de szerintem kevesen értjük a lényegét. Először arra gondoltam, hogy páros fotókkal lehetne illusztrálni a dolgot, összeborulós vagy esküvői képek. Esetleg csókolózos fotók vagy ahol állatok vannak párjukkal. Pl maradak. Többségük életre választ párt.

De ezek csak a felszínt kaparják. Az elejét. A szép részét.

Ezért én úgy vélem sokkal mellbevágóbb lenne egy kép két vénséges vén párocskával, akik már túl életük delén is még mindig azzal a szeretettel néznek egymásra, ahogy az elején. A testük megkopot, de az érzéseik nem.

Ennél szebb képet nem tudok elképzelni a szerelemről.

2018. ápr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A legrosszindulatúbb ***** válasza:

"... a feladat nem mások által készített fotók montázsszerű összeválogatásáról szól, hanem önálló, saját fényképek készítéséről, amelyek saját, önálló ötleten alapulnak..."


Akkor annak örülnél, ha levideóznám, hogy kitolom a kábelt?

2018. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Két ember a padon ül. Az idő eljárt felettük. Egy fa előtt ülnek, amely a szerelmük kezdetén még facsemete volt, mára terebélyes fává nőtte ki magát.
2018. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

na, itt ketten is valami nagyon hasonlót mondtatok, mint ami az én fotóprojekt-tervem.


de az enyémben lesz egy szép csavar...


köszönöm mindenkinek az együtt gondolkozást.

2018. ápr. 4. 23:56
 25/34 anonim ***** válasza:

Én erre két dolgot csinálnék. Vagy a saját barátomat fotóznám azokban az egyébként hétköznapi pillanatokban, amikor úgy érzem oda vagyok érte, pl ébredés után, edzés után, amikor fáradtan ül, amikor kiszáll a kádból, és a tükörből visszanézve rám kacsint, vagy még egy rakás ilyen pillanat.


Vagy teljesen idegeneket fotóznék. Például egymásba fonódó kezek, egy olyan jelenet, amikor egy harmadik személy néz egy párt és vágyakozik, vagy amikor a buszon ül egy férfi és virág van a kezében, vagy közösen állnak egy tescoban és együtt néznek valami terméket. A lényeg hogy életszerű legyen, ne ilyen beállított, coelo szarság, ahol mindenki top modell és minden gyönyörű és filter. Életszerű eseményekről lőnék képet, amibe bárki bele tudja képzelni magát.

2018. ápr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

25-ös, köszi.

én hasonlóan gondolom...

2018. ápr. 5. 00:12
 27/34 anonim ***** válasza:

Én egy három fotóból álló sorozatot készítenék, amihez grafikus munka is szükségeltetne. Az első képen a háttér élénk lila színű lenne, amiben két habfelhő van, a bal oldali felhőn egy férfi, jobb oldalin egy nő áll, mindketten bíbor vörös ruhában, egymással szemben, de nem érnek össze. A mellkasukból (szívükből) inda nyúlik felfelé, amit élénken színes viragok borítanak. Jóval a fejük felé tekergőzik, de nem találkozik a két inda. Tehát mindketten szinte elvarázsoltak, vidámak, csordultig érzelmekkel és vágyakkal.


A második képet az első mellett, kicsit magasabbra helyezném, és ugyanezt ábrázolná, annyi változtatással, hogy a ruhák fehérek, a háttér kellemes fű zöld. A felhőket, amin állnak, szivárványhíd köti össze. A fejükből is kinőnek virágos indák, amik feljebb összekapcsolódnak a szívükből kinőttekkel együtt. Ez azt jelképezné, hogy az érzelmek, a forró szerelem egybeforr az értelmen alapuló szeretettel, vagyis létrejön a harmónia.


A harmadik képet az első mellett kicsit lejjebb helyezném el, így azt fejezné ki, hogy az első állapot után két út van, egy felfelé, egy lefelé.

Tehát a harmadik képen a háttér sötétkék, a felhők szürkés színűek, a nő és férfi fekete ruhában, a mellkasból kinövő és tekergőző indák fonnyadtak, barnás színűek, tüskések. A virágok hervadtak, és a végük visszakanyarodik abba a szívbe, amelyből kinőtt. Ez a be nem teljesült, viszonzatlan, és a megismerés nélküli szerelem jövője. Mely ott szúr és okoz fájdalmat a legjobban, ahonnan indult.

2018. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

"A virágok hervadtak, és a végük visszakanyarodik abba a szívbe, amelyből kinőtt. Ez a be nem teljesült, viszonzatlan, és a megismerés nélküli szerelem jövője."


köszi


egy építő észrevételem lenne: haa ez egy sorozat, akkor amit fentebb citáltam a szövegedből, illogikus megoldás, hiszen az első 2 kép alapján ez a férfi és n egymásba szeretett és összejött már.


sokkal autentikusabb lenne a harmadik képre úgy tekinteni, hogy elfáradtak az érzelmeik, kiüresedett a kapcsolatuk, elmúlt köztük szerelem, eltávolodtak egymástól, semmint a plátói, be nem teljesült szerelem szimbólumaként.

2018. ápr. 5. 00:31
 29/34 anonim ***** válasza:
Rajzolni nem lehetne? Ha jól tudnék rajzolni, lerajzolnám a poklot,azon belül Lucifert, ahogy ül a trónon én állok a jobbján kezemben Cupido ellenszenves duci fejével. Nekem ez jut eszembe a szerelemről, soha nem okozott örömet,mindig viszonzatlan volt, abban volt részem,hogy akibe szerelmes voltam,az mással volt együtt,vagy később össze is házasodott/házasodtak mással. Úgy hogy Cupido nyílazhatna a jó édes anyjába! Addig rugdosnám,amig csak egy fél hang kijönne a torkán,már ha létezne. Persze úgy játszanánk,hogy semmi természet feletti képesség,csak a gyers fizikai erő,semmi hókusz-pókusz. Olyat rúgnék bele,hogy a falról kellene levakarni.
2018. ápr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Gyers helyett nyers akart lenni
2018. ápr. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!