Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A nagy szerelmekben tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagy szerelmekben tényleg mindig több a fájdalom mint az öröm?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallottam már ezt. A valódi, igazi, őszinte nagy szerelmek valóban inkább bánatot, vagy sok fájdalmon keresztül megtapasztalt ráébredést okoznak?


Az igazi szerelem valóban kínoz, gyötrő és nem feltétlen végződik boldog befejeződéssel?



2018. jan. 26. 19:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentem az utolsó előttinek szólt, bocs :-)
2018. jan. 26. 20:00
 12/19 A kérdező kommentje:
Vagy pl. meghallasz a rádióban vagy tévében egy dalt, amiről ő jut eszedbe, pedig semmi de semmi köze a dal szövegének vagy dallamának vagy bármi, a dallal kapcsolatos dolognak hozzá, mégis elszomorodsz, de ez amolyan jóféle szomorúság..áh, olyan nehéz szavakba önteni.
2018. jan. 26. 20:08
 13/19 A kérdező kommentje:
De amúgy a viszonzatlan szerelmekhez visszakanyarodva: vajon miért érzünk fájdalmat olyasmi miatt, amit át sem élünk azzal az emberrel? Miért szépül meg a szemünkben attól, hogy nem érhetjük őt el? Ennyire erős lenne bennünk a birtoklásra (a másik birtoklására) való hajlam, hogy ha nem birtokolhatjuk, az rossz? Pedig lehet, ha megkapnánk, kártyavárként omlana össze minden vele kapcsolatos érzésünk és tervünk, vágyaink...
2018. jan. 26. 20:12
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de neked nagyon szép lelked van. Ha fiú lennék, lennék a pasid! :-) meg ha nem lennél foglalt.

Kacsint :-)

2018. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Kivételek mindig akadnak, sosem tudhatod, hogy melyik eset lesz a kivétel, ez a játék benne:D
2018. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez a nagy szerelem pasiként szerintem leginkább akkor jellemző, amikor már megismerése előtt is nagyon vonzónak tartod a lányt. Akár hetekig is álmodozol róla. Aztán lehetőséged lesz megismerni is és a személyisége is megfog, nem ábrándulsz ki, sőt... Ha ezek után ez a szerelem beteljesül, viszonozva lesz, na, az a legjobb érzés a világon! És egyben a legkínzóbb is. Mindig látni akarod. Mindig azt akarod, hogy melletted legyen. Minden egyes perc, amit nélküle töltesz el, szinte fáj. Ha vele vagy, már előre azon gondolkodsz, hogy sajnos nemsokára mennie kell...


Viszonzatlan szerelmek természetesen kellemetlenek alapvetően, de nekem valahogy mégis jó és hangulatos időszaknak tűnnek, főleg visszamenőleg. Érzelmileg gazdag időszakok ezek, érzelmi hullámvasutak. Engem mindig motiváltak ezek a szerelmek. Erősödtem. Amikor nem volt ilyen "múzsám", visszaemlékezve, gyorsan eltelt időszakok voltak, semmi emlékezetes nem történt, nem emlékszem érzelmileg gazdag pillanatokra sem, legyen az negatív vagy pozitív. Az érzelmes filmek sem kötöttek le.

Szóval ezekben az viszonzatlan szerelmes időszakokban éreztem, hogy élek, ha már viszonzott nem volt.

2018. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:



Sajnos Kérdező, ez így van. Ezekről persze a romantikus regények, filmek már nem beszélnek. A fájdalmas szakítás mindig a stáblista után történik ugye...

A viszonzatlan szerelemre pedig ez hatványozottan igaz.


Az igazi szerelemmel úgy vannak az emberek, mint Columbo feleségével. Mindenki beszél róla, csak senki nem találkozik vele.

2018. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, én mindkettőt átéltem, tizenéveim végén, lányként. A viszonzatlan szerelem maga a pokol. Mikor minden reggel arra ébredsz, hogy vajon mit csinál a másik. Örülsz, ha estig nem jut eszedbe, mert addig sem szenvedtél. Másfél év után már nagyon unod, hogy mindennap ugyanaz a fájdalom, ugyanúgy eszedbe jut reggel-este... Ha meglátod egy héten egyszer az utcán, már jó napod volt aznap, mert láthattad.

Aztán fordult a kocka, viszonzott lett a szerelem, az maga volt a mennyország. Három hónap múlva két hétre el kellett mennem, azt alig bírtam ki nélküle, úgy hiányzott. Azóta évi egy hét távollétet jól tolerálok, aztán hiányzik. A szerelem azóta nem fáj, csitult, de mélyült, és rengeteg erőt és boldogságot ad. Ennek 23 éve. Ilyen is van.

2018. jan. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az egyest én is aláírnam.

Nálam is a plátói szerelem van jelen leginkább. Igaz

2018. jan. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!