Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért reménykedem még mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért reménykedem még mindig ‘titkon’?

Figyelt kérdés

Hülyén fog hangzani ez a leírás. Meg mindig titkon reménykedem abban, hogy ujra összejövünk az exemmel. Hónapokkal ezelőtt lett vege, azóta nem is beszeltunk, csak néha osszefutunk de rendszerint keresztül nézünk egymáson. Na mármost nekem az a problémám, hogy meg mindig reménykedem abban, hogy megint minden ugy lesz mint régen. Például: egy buliban jöttünk ossze, mióta szakitottunk ha elmegyek bulizni mindig ugyanazt csinalom, mint aznap mikor osszejottunk. Buli elott figyelek arra, hogy ugyanabban a ruhában menjek, ugyanaz az ágynemű legyen felhuzva mint akkor stb. Értitek remelem. Es ez kb minden cselekedettem igy van. Kezdetben szakítás utan atrendeztem a lakast, mindent máshogy csináltam, de aztán egy idő utan vissza rendeztem hatha ez visszahozza (tudom, hogy hülyeség :D), ugyanoda ültem a vonaton, ugyanazokat csináltam stb. Nagyon idegesítő dolog ez is es szeretnek erről leszokni, mert elég betegesnek tűnik. Tény, hogy felek a változásoktól, de azert ennyire nem kene. A józan eszem felfogja, hogy ezek a dolgok nem hozzak vissza en megis reménykedem benne a szívemmel, kb mindennap ugy kelek, hogy na majd ma talán. Van valami tanacsotok hogy szabaduljak meg ettől az érzéstol? Szornyu. (Pszichológust ne javasoljatok, azert ezen kívül normális vagyok, elem az eletem, nem depizek folyton otthon de mar jo lenne túllépni es azert ugy hiszem magamtol is képes vagyok ra)

21/L



2017. nov. 20. 10:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja es az kimaradt, hogy az is nyomasztott, hogy akárhányszor felmentem a netre vártam hatha jon tőle egy üzenet. Persze nem jött, de mindig vártam akárhányszor felmentem mint egy hulye kb. Azóta ezt a problémát kiiktattam, mert letoroltem magam facebookrol igy nem is tudna irni es nem reménykedem. De a tobbi problémám megmaradt sajnos...
2017. nov. 20. 10:21
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék ezzel pszichológushoz, ez egy jele, hogy nem tudsz továbbléni, úgymond "konzerválod" az időt, a helyszineket magad körül, mert nagyon félsz a változástól.
2017. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De érdekes hogy máskor nem volt amugy ez. Volt mar egy komolyabb szakitasom, de szerencsére akkor költöztem mas városba az egyetem miatt, uj lakás stb. Az extol kapott dolgokat kidobtam, képeket töröltem. A mostaninál meg meg ugyanazokra a helyekre ahol talalkozunk is képtelen vagyok elmenni, merthogy ‘Vele jártam ott utoljara’. Borzasztó ez a helyzet, lehet hogy az elso szakitasomnal segített, hogy exnek rögtön uj barátnője lett es megutaltam. Itt nincs ez, meg mindig o number 1 kinéző pasi aki utan epekedem. Pszichológus viszont sajnos pénzbe kerül es nekem nincs ea keretem, bár elgondolkodtató es szomorú hogy lehet hogy ez a megoldás :( Egyedül nem lehet továbblépni?
2017. nov. 20. 10:38
 4/15 anonim ***** válasza:

Nincs esély az ujrakezdesre? Ha van rá esély, beszélj vele.... lehet ő is a te üzenetedre vár.

Ha nincs esély, akkor foglald el magad valamivel, ami eltereli a gondolataid....pl sport, barátok, v.milyen tanfolyam. De leginkább az idő múlása fog ezen segíteni szerintem. Kemény dolog, de sokan vannak ezzel így, próbáld meg agyban feldolgozni és továbblépni.

2017. nov. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs esély, szakítás utan sokáig próbálkoztam, mindig elutasított: ‘jobbat erdemlek, jobb lesz igy’ blabla. Utana meg nagyon nagyon sokáig remenykedtem, hogy hatha ‘észhez ter’. Talán mar most kezdtem realizálni, hogy vege es felesleges a remény. Viszont ezek a titkos dolgaim meg mindig megvannak (amiket fent is említettem), ezek nem szándékosak. Ha tudnam leallnek vele, de meg mindig ott a remény a szívemben hiába mondom azt az anyámmal, hogy mar nem erdekel.

Lefoglalom magam egyébként, tanulok, sportolni járok, baratokkal beszelgetek, családdal nagyon sok idot töltök es szabadidomben olvasok, videókat nézek ilyesmik. Megis meg ez a pici remény el bennem hiába is próbálom tagadni es elnyomni es ez szornuy

2017. nov. 20. 11:08
 6/15 anonim ***** válasza:
Miert mindent ugyanugy csinalsz mint korabban? O ezen tul lepett. Pont nem ugyanazt kene csinalnod. Hanem tok mast.
2017. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azert csinalok mindent ugyanúgy, mert a tudatalattim reménykedik, hogyha minden ugyanúgy van akkor vissza fog jönni. Próbálom mondogatni magamnak, hogy nem erdekel meg tulleptem de hibába hitetem el magammal felületesen, belül tudom hogy nem igy van es folyton szomorú vagyok emiatt.

Egyébként sok dolgon nem is tudnék változtatni, mert az eletem meg mindig ugyanaz maradt (suli-otthon-család) maximum munkát tudnék szerezni, de arra a tanulás miatt nincs idom. Sulit nem fogok es nem is tudok emiatt most változtatni, se pedig lakhelyet (saját lakásban lakom úgyhogy nem lehetséges az albérlet változtatás). Barataim is ugyanazok, úgyhogy Ja. Folyamatosan csak reménykedem es ezt a reményt akarom magamban megölni valahogy, de nem megy, ezért lenne jo pár tipp :(

2017. nov. 20. 14:14
 8/15 anonim válasza:
De szándékosan csinálod ezeket a dolgokat. Ez nem a tudatalattid, mert realizálod, tudatában vagy ennek. Ugyanilyen tudatosan kellene máshogy csinálnod. És igen, menj barátokkal ide-oda, keress új programot, sportolj, bármi. Az idő meg fogja oldani, de ehhez te kellesz elsősorban. Neked kell akarni továbblépni. A pszichológus jó ötlet, de partnernek kell lenned benne. 21 éves vagy, vannak hétvégi hostess diákmunkák is, simán bevállalhatsz egy napot, ha nincs jobb dolgod :)
2017. nov. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Próbálom magam másik irányba terelni, ma mar kiis dobtam egy dolgát amit nálam hagyott de orizgettem. Eljarkalni nagyon nincs kedvem de muszaj lesz. Sportolni járok, probalok nem ra koncentrálni. Remelem menni fog es végre tullendulok ezen :)
2017. nov. 20. 16:54
 10/15 anonim válasza:
Sok sikert kívánok hozzá és örülök, hogy felismered a problémát! Menni fog így, még ha tovább is tart! :)
2017. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!