Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Sokkal fiatalabb lányt szerete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokkal fiatalabb lányt szeretek, ez nem helyén való?

Figyelt kérdés
Az általános megítéléssel tisztában vagyok, inkább tanácsot szeretnék kérni. A helyzet az, hogy megismertem egy lányt, aki 16 éves. Közösségi oldalon és élőben is láttam szép, csinos lánynak tartottam, de mikor megtudtam, hogy sokkal fiatalabb lemondtam a dologról, nem is foglalkoztam vele. De úgy alakult, hogy ő is belémszeretett, sokat beszéltünk chat-en. El is mondta ezt, én is elmondtam, hogy nem biztos, hogy jó dolog lenne egy kapcsolat. De ennek ellenére minden nap beszélünk lassan 3 hónapja. Egyszer találkoztunk egy órácskára, csak beszélgettünk nem volt semmi, érintkezés se. Komoly kapcsolatom még nem volt, bár voltam már sokszor szerelmes, de nem mertem kezdeményezni, a csajoknak meg nem jöttem be. Jól esik, ha beszélhetek vele, és nagyon rosszul, amikor nem, és van bennem egy általános félelem, hogy elveszítem őt. Úgy gondolom, hogy én is szeretem őt. A helyzet az, hogy én elég fiatalos vagyok, ő pedig elég komoly csaj. Az anyja elhagyta gyerekként, apja, hol vele van hol nincs. A nagymamája neveli, neki sokat segít, ezért is érettebb gondolkodásban is. A helyzet az, hogy ő tud is a kapcsolatunkról, mert mindent megbeszélnek. Én is beszéltem vele többször, elmondtam neki a dolgot és tudom, hogy ő örül neki. Még egy pár ember tud a dologról. Az én szüleimnek nem mondtam még (mivel még velük élek, nyilván el kell) ezt megígértem a csajnak is, csak kivárom az alkalmat. Az ő apja a legkétségesebb, hogy nem fog belemenni. A lényeg az, hogy én dolgozom, ő folytatja a sulit. Találkozni nem igen, vagy nagyon ritkán, ha tudunk majd, legalábbis a jövő nyárig, ha addig kitart a dolog. Marad a chat-en való beszélgetés. Ez mennyire rossz, elitélendő dolog? Tartsam meg így a szerelmem, vagy próbáljam meg normálisan lezárni a dolgot? Amennyiben így is ki tudunk tartani egymás mellett hosszabb ideig, akkor később lehet belőle komoly kapcsolat, változhat-e a megítélése az embereknek, kevesebb év így se lesz köztünk, de idősebb, érettebb lesz ő is. Még annyi, hogy semmi esetre se kihasználni szeretném, semmit sem erőltetek, mindent rábízok, tőle függ, mit és mikor akar. A tanulmányait tartom elsődlegesnek és ő is. Köszönöm.

2017. aug. 28. 12:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Vagyis nem 10 évvel fiatalabb, hanem 13-at írt. ;)
2017. aug. 28. 15:14
 12/17 anonim ***** válasza:
Jogos igazad van. Igy stimmelnek a szamok :D
2017. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Költőnő? ***** válasza:
Ez olyan, mintha két tini szerencsétlenkedne életük kapujában, ami a tinikre jellemző, nincs is ezzel baj. A baj az, hogy te nem tini vagy. Felnőtt férfiként kellene bminemű hasonló szituhoz hozzáállni, ami láthatóan nem megy. Ebben mindketten csak sérülhettek.
2017. aug. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

4 válaszoló vagyok.

Nem tudom, miért nem olt egyértelmű a hozzászólásom.

A lány 17 éves volt amikor megismertük egymást,én pedig 30. Akkor még csak egy nagyon csinos lánynak tartottam,de nem nőként kezeltem. Eltelt 6 év, ő 23 volt (én 36) amikor újra összetalálkoztunk és nem sokkal később össze is költöztünk.

2017. aug. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
4 vagyok, igazatok van, nem fogalmaztam elég pontosan.
2017. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"akit 17 évesen ismertem meg"

Igen, nem volt egyértelmű, hogy ő vagy te voltál akkor 17. :D De ennyi baj legyen. Kilogikáztuk.

2017. aug. 29. 13:46
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Némi kétségbeesést érzek benned. Szerintem semmi okod. Ne lovald bele magad olyasmikbe, hogy "majd nehezen viseled", meg, hogy te már nem találsz szerelmet....

31év nem a világ vége. Jó esetben csak a harmada az életednek. Ami meg az önálló, tudatos életedet illeti, még az egész előtted áll.

Én is voltam 32 évesen 16 évesbe szerelmes. Szerencsére, vagy nem, nem volt alkalom rá, hogy bármi alakulhasson, vagy akár tartsuk a kapcsolatot.

...minden esetre tudom, milyen érzés a helyzeted. Most normális házasságban élek, van gyerekem...

Szóval azt azért tudatosítsd magadban, hogy erősen "hiánymotivált" vagy párkapcsolati téren, ami torzítja ön- és helyzet értékelő képességedet.

Hogy tini lány idősebb ff-hoz vonzódik, az inkább nevezhető normálisnak... legalábbis a többségnél ez előjön. Az apakomplexus része. A nem normális az, ha az idősebb ff-ezt nem apakomlexusként kezeli, vissza él vele, vagy csak boldogan illúziókban felejti magát.


Tehát szerintem a vonzódása nem a sérüléséből fakadt, de az biztos, hogy családi háttere miatt komoly sérülésekkel van tele... senki nem tudhatja mikkel. Nem ajánlom kezdő kapcsolatnak pszichológiai alapok nélkül.


Félre ne értsd. Nem állítom, hogy ne volna jövője a kapcsolatotoknak, csak jó nagy hendikeppel vágnátok így a társaséletnek. Ezzel sem lebeszélni akarlak.. végülis azért vagyunk itt, hogy tanuljunk, és a nagy akadályok, nehézségek a fejlődés előmozdító.

:)

2017. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!