Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Min mentek át ilyenkor, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Min mentek át ilyenkor, mit éreztek?

Figyelt kérdés
Mit éreztek, ha (nem túl boldog) kapcsolatban éltek, de hirtelen kezdtek érzelmileg közel kerülni egy ellenkező neműhöz, és úgy érzitek, fennáll a "veszélye", hogy beleszerettek.

2017. ápr. 5. 21:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

# 10: először is: nő vagyok, szóval máris kicsit félreértelmezted a szituációt.

Az pedig, hogy x év után már nem vagyok a páromba szerelmes, legalábbis nem rózsaszín ködösen, az valahol természetes. Minden kapcsolatban elmúlik egy idő után a lángolás, de ha mindig továbbállnánk, akkor egyáltalán nem lennének hosszú távú kapcsolatok.

Egyébként nálam nehezíti a helyzetet, hogy az "új" is kapcsolatban van, ezért sem igazán tud realizálódni a dolog.

2017. ápr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
talán pszichológus segítene, ha kibeszélnéd neki, mi kavarog benned egy terápia keretében.
2017. ápr. 7. 00:54
 13/21 anonim ***** válasza:
Ki tudom beszélni, hogy mi kavarog bennem, nem ezzel van a gond. Tisztában vagyok azzal, hogy ez a helyzet MOST van, és majd elmúlik idővel, csillapodnak az érzések mindenképpen, le fog tisztulni bennem ez az egész. Sőt, már kezd is tisztulni.
2017. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

akkor oké

bár ha ő is szeret téged, mennyire szenvedhet ő is.

2017. ápr. 7. 21:33
 15/21 anonim ***** válasza:
En pont ebben a helyzetben vagyok es szenvedek rendesen. Kinoz hogy ragaszkodom a paromhoz, de odavagyok masert. Kinoz hogy nem tudom rendbehozhato e a kapcsolatom vagy csak idohuzas, Kinoz hogy hianyzik a masik de nem talalkozunk mert nem akarunk bonyodalmat. A legrosszabb az hogy bizonyos dolog miatt nem is lehetnenk egyutt ha egyedul lennenk se. Nagyon rossz erzes :-(
2017. ápr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

és ő szeret téged, a "másik"?

és azért nem mersz talizni vele, mert szerelmes vagy, és nehogy történjen valami?

2017. ápr. 8. 23:49
 17/21 anonim ***** válasza:
Mindketten nagyon vonzodunk egymashoz es egyutt szeretnenk lenni de nem lehet, es azert nem talalkozunk hogy me tortenjen semmi koztunk. Munkatars amugy de csak heti 2-3 szor talalkozunk es csak par percet beszelunk. Amugy sem jonnek ossze senkivel amig parkapcsolatban vagyok megha nem is Jo, de jelen helyzetben a problem ami ot terheli nem ad teret egy kapcsolatnak. Ilyen az elet. Persze az is lehet hogy ha egyutt lennenk nem jonnenk ki egymassal, ki tudja. Ezert is kell esszel is gondolkozni, nem csak szivvel, mert sok minden amit gondolunk a masikrol lehet csak a kepzeletunk szulemenye, de ez ugye ilyen esetben nem derul ki. Ha nagyon vonzodsz valakihez akkor probald kicsit megismerni, baratkozni hogy kideruljon hogy mi is az amit erzel, mert lehet csak fellangolas, de ha nem csak az, akkor elkell gondolkozni a jelenlegi kapcsolaton.
2017. ápr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hú, nagyon jókat írtak az előttem válaszolók, a 2-es tökéletesen lefestette a dolgot. Ami még durvább, hogy a 11-es válasza is fedi az én gondolkodásomat, amiért itt sem mindenki ért velem egyet, hogy én lángolóan vagyok szerelmes a páromba ( első kapcsolat, több, mint 5 éve).

Ettől függetlenül szeretem és jól érzem magam vele, tudunk együtt tervezni.


Viszont ilyen helyzetben voltam már, és ilyenkor borzasztó, amikor nem szerelmet érzel, mert ilyenkor a szerelem tárgy más személyében is előbukkanhat: ez csak ilyenkor rossz és hiányzik, egyébként egy kapcsolat lehet jó intenzív szerelem érzése nélkül is.


Nos, én is munkatársam/barátommal kapcsolatban éreztem így akkor, de mindketten kapcsolatban voltunk( a vonzalom és némi érzelem pedig kimondatlanul is volt köztünk, de SOHA nem léptünk át semmilyen határt, és nem is beszéltünk róla, egyikünk sem akart bekavarni a másik kapcsolatába), és sok belső vívódás után ez helyreállt, bár az is segített, hogy nem látjuk már egymást csak ritkán..

Egyébként ez mindig veszélyes, mert a szerelem érzése nagyon erős és intenzív érzés,nálam konkrétan az volt, hogy a másikkal röpült az idő, mindig egymásra figyeltünk, és mintha más dimenzióban lennél, sokszor szavak nélkül is megértettük egymást: de hát ezért is voltunk barátok is. Meg volt más oka is őszintén szólva, amiért ezeknek az érzéseknek nem engedtem és nem bolondultam meg, és így utólag örülök, hogy ésszel (is) gondolkodtam.


De ilyenkor mindig nehéz, és ésszel is kell mérlegelni: szerencsére én a másik hibáit is láttam, és talán én is "biztonsági játékos" vagyok, de egy több éves, megbízható és felépített kapcsolatot nem dobok el csak úgy.. Az is butaság lenne.

Ha viszont egyszer tényleg olyannal találkozok, akit az eszemmel is úgy látom, hogy hosszú távon jól működnénk együtt, akkor nagyon fel lenne adva a lecke.


Hiányzik néha ez a lángoló érzés, hogy őszinte legyek.

De csak amiatt a tény miatt, hogy ez nincs, önmagában még nm szakító ok. Mondom a veszély akkor van, ha viszont jön egy elérhető másik, akivel úgy látod, hogy szintén passzolnátok: akkor az ember mérlegel.


Remélem nem leszek ezért megkövezve, mert tényleg sosem csalnám meg a párom, és nem rossz a kapcsolatunk. Egyszerűen a lángolós szerelem érzése hiányzik néha, de az meg majd hosszú távon kiderül, mi lesz a jó megoldás,én is tanulom ezeket az érzéseket, és nincs összehasonlítási alapom sem, hiszen korábban nem voltam ilyen helyzetben. Az meg hogy az ember mit bán meg, utólag derül ki sokszor.

2017. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
*jav:.., hogy én NEM lángolóan vagyok szerelmes a páromba ( első kapcsolat, több, mint 5 éve).
2017. ápr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

# 18: Szerintem nagyon jókat írtál, engem elgondolkodtatott. Nálam a fő probléma az, hogy a "másiknak" olyan tulajdonságai vannak, amik a páromból egyértelműen hiányoznak. És közben látom a hibáit is, de a párom hibáit is. Ezeket igyekszem mérlegre tenni, hogy mi az, ami igazán fontos számomra, amiről nem lennék képes lemondani és mi az, ami még tolerálható. Esetemben két nagyon eltérő személyiségű emberről van szó, és mindkettőjükben vannak olyan tulajdonságok, amik számomra nagyon fontosak (és persze van közös metszet is, azok a tulajdonságok, amelyek hiányában vonzalmat sem tudnék érezni). Rettenetesen összetett a helyzetünk és sok a bizonytalansági tényező. Nem tudom, hogy a "másik" felvállalna-e, erre nagyjából 1% esélyt látok és még akkor sem biztos, hogy én akarnám egyáltalán. Nem ismerem a párom jelenlegi állapotát, érzem, hogy távolodunk, de nem tudom, miért. A magam részéről tudom, de az ő belső, mély gondolatait nem ismerem (annak ellenére, hogy sokat beszélgetünk, de vannak dolgok, amiket az ember még önmaga előtt is titkol).

Na mindegy, majd lesz valami, most figyelem az eseményeket, az érzéseimet és a többi érintett viselkedését. Sodródom az árral és majd kisül belőle valami.

2017. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!