Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Min mentek át ilyenkor, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Min mentek át ilyenkor, mit éreztek?

Figyelt kérdés
Mit éreztek, ha (nem túl boldog) kapcsolatban éltek, de hirtelen kezdtek érzelmileg közel kerülni egy ellenkező neműhöz, és úgy érzitek, fennáll a "veszélye", hogy beleszerettek.

2017. ápr. 5. 21:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Le kell lépni a másikkal, ha őt szereted.

Viszont nagyon fontos, hogy a jelenlegi pároddal korrekt módon bánj, tehát ne hazudozz. Légy egyenes, közöld vele, hogy sajnálod, de már mást szeretsz.

2017. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Azt, hogy kettészakadok belül. Hogy annyi minden köt a páromhoz, a ragaszkodás, a közösen átélt dolgok, az összes pozitív tulajdonsága, ami miatt beleszerettem és ami miatt kitartottam mellette. De közben meg iszonyatosan vonz az új izgalma, a lángolás, felkavar, megőrjít. Azt érzem, hogy szeretném kitörölni valahogy az agyamból teljesen, szeretném utálni, haragudni rá, de minél inkább próbálom, annál nehezebben megy. Ha becsukom a szemem, az ő arcát látom. Őrjítő egy érzés, egyszerre felemelő és borzasztó. Egyszerre érzek bűntudatot, csalódottságot, izgalmat, aggodalmat, tehetetlenséget, kiszolgáltatottságot, őrjítő és fékezhetetlen vágyat, meg még egy csomó minden mást is.

Jól jönne most egy kristálygömb, amiben látnám a jövőt és ami alapján dönthetnék.

2017. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Az eszemmel tudom, hogy mellette kellene maradnom, de a szívem oda húz a másikhoz. Eszemmel próbálok ellenállni, ez csak barátság. Ezzel altatom magam.

Elbizonytalanodom. Vajon jobb lesz ez az uj? Miben masabb? Mert abban biztos vagyok, hogy a jelenlegit nem akarom megcsalni

2017. ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszadó vagyok. Kérdező, bár írtál privátot, inkább itt válaszolok. A kérdésedben ugye az szerepel, hogy a meglévő kapcsolat nem túl boldog. Nyilván ezért tudott beférkőzni egy harmadik. Kérdés, hogy miért nem boldog, meg lehet-e még javítani, vagy már megette a fene... én erre igyekszem koncentrálni, és az ÚJ személyétől függetlenül megvizsgálni, hogy lehet-e még ebből valaha jó kapcsolat. Voltak már próbálkozásaink a helyzet javítására, de sajnos hosszabb távon mindig ugyanoda térünk vissza és ez nem valami biztató. És a mi helyzetünkben van egy olyan tényező, ami miatt nem igazán tudok hosszú távra gondolkodni a párommal (de a mi esetünk ebben egyedi). Ebben a helyzetben nyilván nem olyan nagy a tét, nagy valószínűséggel így is, úgy is vége lenne.

Szerintem egy új valakiért csak akkor érdemes eldobni a régit, ha ezt az új nélkül is meg tudnánk tenni. (Mert arra semmi garancia nincs, hogy az újjal jobb lenne hosszú távon.)

És ezt tudom tanácsolni az utánam lévő válaszadónak is, hogy ennek alapján mérlegeljen: megtett-e mindent a jelenlegi kapcsolatáért, hogy az jobb legyen, és ha igen, akkor ez eredményre vezetett-e. Ha már túl van több javítási kísérleten, és az nem hozta meg a várt eredményt, akkor szerintem kár csodára várni. Akkor az az új nem véletlenül jött. Lehet, hogy nem lesz végleges, de legalább megmutatja, hogy azért várnak még ránk jó dolgok az életben...

2017. ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

az a valaki, aki által így megérintődtél, mit érez irántad, ezt tudod?

szeret téged ő is?

2017. ápr. 5. 23:04
 6/21 A kérdező kommentje:
ez most jut eszembe: vajon egy közös gyerek, a gyerekvállalás megmentene egy már nem túl boldog kapcsolatot a pároddal, annak ellenére is, ha valaki mást kezd az ember megszeretni?
2017. ápr. 5. 23:24
 7/21 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok, mint a 3. válaszoló, simán rá tudom még fogni, hogy ez csak barátság, de közben meg tudom, hogy csak áltatom magam, mert nem az.


Közös gyerek önmagában nem ment meg egy kapcsolatot. De ha egy amúgy kevéssé jól működő kapcsolaton elkezdenek közösen dolgozni, tenni érte, akkor lehetnek új, közös célok, beleértve a gyerekvállalást is. Én láttam már ilyet egy barátomnál, náluk működött a dolog.

2017. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
utolsó, te most a 2. válaszadó vagy, aki többet írtál? :)
2017. ápr. 5. 23:53
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a közös gyerek nem menti meg a kapcsolatot, mert egy gyerek rengeteg lemondással jár. Igaz, egy életre összeköt benneteket, de közben eltávolodtok. Egy gyerek minden kapcsolatban megpróbáltatás.


3. válaszadó voltam

2017. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Azt, hogy kettészakadok belül.


szerintem mondd el/írd le a másik nőnek, hogy ezt érzed iránta, hogy miken mész keresztül, hogy kettészakadsz, mit érzel stb.


arról kéne bizonyosságot szerezz, hogy vajon ő is szerelmes-e beléd, ő is küszködik-e az érzéseivel.


ha igen, akkor könnyebben tudsz döntést hozni.


ha szeret téged, akkor ne engedd el, ne veszítsd el, mert bánni fogod.


a párodba egyértelműen nem vagy már szerelmes, és vele szemben akkor az a tisztességes lépés, ha nem rabolod az idejét, és elengeded, hadd találjon valakit, aki viszont szerelemmel szereti.


ez a méricskélés, dilemma, hogy az újjal jobb lenne-e az élet, boldog lennél-e, pedig fölösleges.


túlságosan biztonsági játékos vagy.


egy szerelem minden esetben kockázatvállalás, rizikó, mindig fennáll a lehetősége, hogy sebeket kapsz.


azonban, ha szeret téged, merjél bízni benne, lehet, hogy ő is ugyanúgy szorong és vágyik rád.


ha szereted, küzdj ezért a szerelemért bátran!

2017. ápr. 6. 19:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!