Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ki lehet kerülni a barátzónából?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lehet kerülni a barátzónából?

Figyelt kérdés
Mit tegyek ha a szerelmem barátként tekint rám de tudja hogy mit érzek iránta. Próbáltam már megszakítani vele a kapcsolatot de ő nem akar elveszíteni.
2016. júl. 17. 18:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
23F
2016. júl. 17. 18:18
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Szép kis kínzás a "barát-szerelmed" részéről. Ott akar tartani téged maga mellett, mint egy kiskutyát, meg jó leszel neki lelki szemetesnek, de nem vagy férfi a szemében. Mondd meg neki, hogy márpedig nincs más lehetőség, mint hogy eltűnsz, mert ez így neked nem jó. Miért csak neki legyen jó? Ő jól járhat, mert bármikor leakaszthat téged a szögről, ha panaszkodnia kell, de te nem kapsz tőle semmit? Ennek így nincs értelme, ne tartson téged bohócnak, akit dróton rángathat.
2016. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hosszú ideje küzdök ugyanezzel. Mostanában mintha többet érezne már Ő is, de nem jutunk előbbre, bár vannak azért nehezítő körülmények.

Szerintem - és ezzel sokan itt nem fognak egyetérteni, de előnyben vagyok élettapasztalat miatt - mindig van remény. Még soha semmit nem adtam fel. A tapasztalatom azt mutatja, hogy így lehet nyertesként kikerülni minden helyzetből, ebből is. 40/N

2016. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
A barátzónából csak úgy tudsz kikerülni, ha megszakítasz vele minden kapcsolatot. Akkor barát sem leszel.
2016. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Örülnék, ha a lepontozó okostojások részletesen kifejtenék, miért nincs igazam. Bár ez valószínűleg túl nagy elvárás, a piros gombot meg egy majom is tudja nyomkodni kellő beidomítás után.
2016. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok "Piros gombot nyomkodó idomított majom" azért válaszolok. 1-es voltál?

1. Ha valaki nem akar barátkozni,nem is fog, nem lehet leakasztani a szegről

2. Senkit nem lehet kényszeríteni szerelemre,ha nem, akkor nem

3. A kérdező vagy elfogadja, hogy csak barát, és eszerint viselkedik, vagy reménykedik, és küzd tovább, és lehet, hogy változik a dolog (láttam ilyet párszor), vagy megszakítja a kapcsolatot, amit tuti nem szeretne, hisz szerelmes

Az, hogy mit tesz legyen az ő döntése.

Neked csak annyit mondanék, talán gondolkozz el azon, hogy mit írtál. Valakinek nem jössz be, akkor rögtön utálni kell? Barátaid nincsenek, csak az érdekkapcsolatot ismered, ahol mindenki kihasznál mindenkit? Akkor őszintén sajnállak.

2016. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Maga a "barátzóna" szerintem nem létezik. Ez annyit tesz, hogy a szenvedő alany nem elég tökös ahhoz hogy megmondja, hogy randizni szeretne, a másik fél pedig nem vonzódik ehhez a partnerhez. A probléma felismerésével kezdődhet a megoldás, mivel itt tudja a másik, hogy szereted, de ennek ellenére nem küldött el, csak meghagyott magának "tartalékba". Sokat elárul a személyiségéről, hogy nem is zavarja hogy te a közelében így szenvedsz. Egy ilyen emberrel szeretnél együtt lenni, aki csak saját kényelmi okokból mégis maga mellett tart? Szerintem próbáld meg kerülni, amennyire csak lehet. Hiszen egyértelműen megmondta hogy nem akar tőled semmit, vagy sem? Ha nem kérdeztél rá akkor ideje.
2016. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6: Sehol nem írtam azt, hogy utálni kellene az elutasítót, nem tudom, honnan veszel ilyen baromságot. De az se állapot, hogy habár a kérdező nem éri be a barátsággal, a csaj mégsem engedi őt el, holott ez így ebben a formában kínzás. Most őszintén: a kérdező, aki szereti a csajt, hallgassa végig, ahogyan a csaj másokról epedezik, meg nézze végig, ahogyan enyelegnek, miközben neki ez fáj (gondolom)? Te olyan mazochista vagy, hogy ezt megtennéd? Nem gyűlölni kell itt senkit, csak tiplizni, ha a kérdező nem csak barátkozni akar. Másrészt meg miért tartson fenn barátságot egy olyan emberrel, akinek nem kell, hátha az mégis ráfanyalodik egyszer? Ez olyan, mint valami odavetett alamizsna, hogy "igaz, hogy nem tartalak férfinak, de azért jó neked panaszkodni, meg majd ha úgy gondolom, akkor talán nagy kegyesen mégis összejöhetünk". Azt sem mondtam, hogy a csajt kényszeríteni kellene a szerelemre, ez megint csak a te agyszüleményed. Csak annyit mondtam, hogy ha nem képes viszonozni a kérdező érzelmeit (aki tudvalevőleg többet akar), akkor engedje őt el, ne önzőzzön, hogy kiskutyaként maga mellett tartja őt. Egyébként meg ha nincs sok esély a szerelem beteljesülésére, akkor miért ne lenne logikus lépés a kapcsolat megszakítása? Máskor meg pont az a baj, hogy miért nem veszi észre valaki, hogy nem kell a másiknak, miért nem áll tovább. Szerintem semmi értelme annak, hogy a kérdező még x évet töltsön el a talán soha be nem következő kapcsolatra várva.
2016. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8: Én nem sértegettelek, elvárom még ismeretlenül is, hogy te se tedd! Amit leírtál, arról a kérdező sehol nem ír, nem ismerjük a pontos szituációt.

Lehet, hogy én mazochista vagyok, de igen, a legjobb barátom ellenkező nemű, és igen, én érzek többet, tudja is, de letisztáztuk, hogy csak barátság lehet köztünk. Most el kéne dobnom egy értékes barátot, csak mert nem tud szerelmes lenni belém? Nem ígérget, nem tart talonban, és barátként szeret, mellettem áll, ahogy én is mellette. El lehet ezt fogadni, ha fontos a másik.

Nem azonos az értékrendünk, gondolkodásunk. Tudtommal az oldal célja, hogy mindenki leírhassa a véleményét, ami talán segít másoknak.

2016. júl. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Nem sértegettél, valóban, "csak" lesajnálsz, amiért azt képzeled, hogy csak érdekkapcsolatokat ismerek. Nem kérek senkinek sem a jogos vagy jogtalan sajnálatából, egyébként meg nem csak érdekkapcsolatokat ismerek, de tudom, hogy milyenek az emberek, és hogy milyenek ezek az állítólagos barátságok, ahol a nők zömmel úgy viselkednek, mintha kegyeket osztogatnának azzal, hogy a férfit beveszik a barátnőik közé.

Ha a kérdező meg akarta szakítani a csajjal a kapcsolatot, akkor szerintem egyértelmű, hogy neki ez az egész így fáj. Másrészt tapasztalataim szerint ezek a "barátságok" eléggé egyoldalúak, a nőknek nem jó ugyan férfiként a férfi, de azért hallgassák meg a panaszkodásaikat, vagy hogy éppen melyik másik faszit dicsérgetik, és ha valaki éppen szerelmes abba az adott lányba, akkor nem éppen kellemes ezt végighallgatni. Plusz szerintem megalázó is az, ha közlik veled, hogy férfinak ugyan nem vagy elég jó, de kvázi barátnőnek igen, és bár nem éreznek semmit, de azért legyél már ott ugrásra készen, ha nekik valamilyen panaszuk van. És nem hiszek a férfi-nő barátságban, az egyik fél előbb-utóbb úgyis többet akar majd, ez nálatok is újra elő fog majd fordulni, nyugodj bele, és jönnek majd a szenvedések, ha mással látod őt boldognak, másról fog neked áradozni. Én kínlódásnak érezném azt, hogy túl közel legyek egy olyan emberhez, aki elutasított, annak nem látom túl sok értelmét, hogy én többet akarok, ő meg nem, ez így nem barátság, csak megalkuvás. Azt sem hiszem, hogy az elutasításon úgy lehet a legkönnyebben túllépni, ha egymás közelében vagytok, ha a nők nem lépnek le, miután elutasítottak, akkor én próbálok minél nagyobb távolságot tartani tőlük. Nekem is volt, aki előadta, hogy legyünk barátok, de barátként le se szart, nem is érdekelte, hogy mi van velem, amikor meg le akartam lépni, akkor meg hirtelen fontos lettem neki, és nem akarta, hogy egy ember eltűnjön az életéből. Ennek így nincs értelme, én nem barátkozni akarok senkivel, nem egy "barátnője" akarok lenni egy nőnek, akivel megbeszélheti a pasis dolgait. Ha te vállalod ezt a szerepet, akkor lelked rajta, nekem ez olyan, mintha eljátszaná valaki, hogy nagy kegyesen megengedi, hogy a barátnői között foglalhassak helyet, de férfiként nem vagyok elég jó neki. Előbb-utóbb a ti "barátságotokban" is jönnek majd a problémák, ha nem szakadtok el egymástól, megint elő fog jönni, hogy te többet érzel, de titkolnod kell, vagy elmondod neki, mert nem bírod magadban tartani, de ő újra elutasít. Higgy nekem, ilyen esetben sosem a nő szívja meg, ha a férfi nem lép le, és rohadtul dühös vagyok, ha zsarolják a férfit, mint a kérdezőt is, hogy ne lépjen le, de nem is veszik férfiszámba. Nincs férfi-nő barátság, egy idő után úgyis többre fogsz megint gondolni, és csak szenvedni fogsz. Ezért a legjobb megoldás tiplizni egy elutasítás után, vagy a minimálisra szűkíteni a kommunikációt. Lehettek bármilyen fontosak egymásnak, egy ilyen "barátságban" mindenféleképpen az elutasított szívja meg, és ő fog szenvedni. Persze egy darabig meglehettek kvázi barátként, de úgyis felszínre törnek majd a valódi érzelmek. Az ilyen "barátságokban" a férfit nem férfinak tekintik, hanem (barát)nőnek, és ha a többi barátnő nem ér rá "shoppingolni" vagy "dumcsizni", akkor hopp, hirtelen jó lesz pótléknak a másik "barátnő". Megtanultam, hogy ilyenbe nem szabad belemenni, lehet a másik bármilyen értékes, inkább megtartom a távolságot, mint hogy pitiznem kelljen, vagy hogy szar ügy legyen az egészből.

2016. júl. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!