Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan fogadjam el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadjam el, hogy a párom soha nem fog eljegyezni/elvenni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, párom 21. 3,5 éve vagyunk együtt, és Augusztusban fog megszületni a babánk.

Régebben azt mondta, hogy el fog venni mindenképpen, és hogy velem képzeli az egész életét. Ez nem is változott, érzem, hogy velem akar lenni, tudom, hogy szeret és nagyon jó a kapcsolatunk. Mégsem akar eljegyezni.

Régebben hitegetett, hogy "majd ha végeztünk a sulival" majd ha ez, majd ha az, "3 hónapon belül" "még ebben az évben" stb, de ezekből nem lett semmi.

Mondtam neki, hogy ha meggondolta magát, és nem akar elvenni, vagy tudja hogy soha nem fog elvenni, akkor legalább mondja a szemembe hogy ne reménykedjek. De azt mondta, hogy ő ilyet nem mond, mert nem igaz.

Azt ígérte nekem, hogy a barátaim közül én leszek az első, akit eljegyeznek, mert már amikor összejöttünk, akkor is tudta, hogy nekem nagyon fontos az eljegyzés, és később a házasság. Azt mondta, hogy ez rendben van vele is. Nem bánnám, ha évekig akár jegyesek lennénk, csak ebből a "barát-barátnő" szakaszból akarok végre kikerülni. A kapcsolatunk annál sokkal több.

Még nem élünk együtt, de így is heti 4-6 napot együtt töltünk. És amikor megszületik a baba, ő ide fog költözni (anyukámmal élek, de nagy házban, és a felső rész csak a miénk lesz).

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt elfogadni, hogy nem akar eljegyezni? Úgy érzem, hogy szinte tökéletes a kapcsolatunk, nagyon szeretjük egymást, emiatt biztosan nem fogok szakítani. Csak nagyon rosszul esik, hogy azt ígérte, hogy eljegyez "nemsokára", erre én vagyok az utolsó az ismerőseim közül, akit még nem jegyeztek el. Még a húgom, aki 3 évvel fiatalabb nálam, is előbb lesz eljegyezve mint én, amikor ő éppen hogy 1 éve van kapcsolatban, ahol állandóan veszekednek.

Nagyon bánt ez az egész. Tudta, hogy ez mennyire fontos nekem, akkor most miért visszakozik? :(

20N


2016. máj. 3. 22:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
En azt nem ertem, hogyha neked ennyire fontos a hazassag, es ezek az ertekek, akkor minek szulsz gyereket egy ilyen kapcsolatba (azt mar nem is firtatom, hogy valoszinuleg GYED-re eleg munkaviszony nelkul, egy tini kapcsolatba, anyuka nyakara - ezeket ugyis megkapod majd az elettol, sajnos)? Mert ha szulsz, akkor pedig nem ertem mit csodalkozol. Baratodnak ez nem fontos (bar megjegyzem hogy neked is valoszinuleg azert fontos mert a Borit, a Julcsat meg a hugit is eljegyeztek mar csak teged nem), csalad, lakhatas, kaja, meleg hely, nő aki kiszolgalja mar anelkul is megvan. Nem kell neki papir. Majd ha felnosz, akkor megtanulsz magadert kiallni. Ez volt szerintem az elso leckeje.
2016. máj. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
19%

Egy gyerekkel jött össze gyerekként. Az ilyenek 99%-ban nem működnek hosszútávon. Majd rájössz hogy hiba volt gyereket szülni neki.


"Egy sima kő nélküli 5ezer forintos ezüstgyűrűnek is ugyan annyira örülnék. "

Ez mi? Egy eljegyzési gyűrű nem egy fos ezüstgyűrűnél kezdődik! Ennél komolyabban vehetnéd te is!

2016. máj. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem értem miből gondoljátok, hogy nem dolgozom. Én is és a párom is dolgozunk, mindenért mi fizettünk, ami a babának van, és kivesszük a részünket a rezsiből is. Nem csak úgy ingyen élek anya nyakán. Anya mondta, hogy maradjak itthon nyugodtan, mert nagy a ház, és egy ember nagyon magányos lenne itt egyedül (a húgom alig van itthon, állandóan a pasijánál van). És kapni fogok GYED-et is.
2016. máj. 4. 11:11
 14/19 A kérdező kommentje:
Ja és utolsó, szerintem az, hogy mennyibe került a gyűrű egyáltalán nem számít. Nem is akarnék gyémántgyűrűt, még ha annyi felesleges pénzünk is lenne, mert félnék, hogy elhagyom, és nem merném hordani.
2016. máj. 4. 11:12
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Akartam írni, hogy akinek a gyűrű értéke szàmít az szànalmas... Nekem is kb 5 ezer valamennyibe került, és nagyon szèp. De nem is ez szàmít hanem az amit képvosel, szimbolizàl:)

Szóval kérdező , ha szàmít, ebben egyetértek veled.

A szàndék komolysàga nincs kapcsolstban a gyűrű àràval. Kb a r...cok mennek a pénzre meg a dràga gyűrűre. Lehet lepontozni:) nem izgat.

2016. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
szia, sajnos az 5 hozzászóló leírta. Kitartást kívánok.
2016. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%

Véleményem szerint, nem olyan fontos a házasság. Lehet egy sokkal jobb kapcsolatod van, mint akármely házas embernek!

Mi sem vagyunk házasok a párommal, és van már egy pici babánk is. Bár én nem is akartam "erőltettem", hogy a nevére vegyen.

Mindennél jobban szeretjük egymást, és hülyén hangzik, de ha házasságra kerülne a sor, valamiért mégis betojnék!

A házassággal tényleg elkötelezitek egymást, de ezzel a kapcsolattal is lehet, hogy egész életetekben együtt lesztek. Csak házasság nélkül nem tűnik fel az elkötelezettség.


Nem tudom érthető-e, amit próbáltam megfogalmazni.

23/N

2016. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
gratulálok még együtt sem élsz a pároddal de már gyereketek születik anyád nyakára, és még az eljegyzésért sírsz? Kicsit gondolkodni kéne.
2016. máj. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Nem akarok bunkfordi lenni de a házasság köteléke (egyházi vs tanácsi) egy papír.

Ha őszintén szeret azzal is veled marad. Nem változik meg az érzése és a tied se ha kimondjátok a drága keretek között megrendezett igent.

Egy eljegyzés ugyanolyan hangsúlyos fontossággal bír mint egy oltár elé vezetés.

2016. máj. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!