Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan fogadjam el, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadjam el, hogy a párom soha nem fog eljegyezni/elvenni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, párom 21. 3,5 éve vagyunk együtt, és Augusztusban fog megszületni a babánk.

Régebben azt mondta, hogy el fog venni mindenképpen, és hogy velem képzeli az egész életét. Ez nem is változott, érzem, hogy velem akar lenni, tudom, hogy szeret és nagyon jó a kapcsolatunk. Mégsem akar eljegyezni.

Régebben hitegetett, hogy "majd ha végeztünk a sulival" majd ha ez, majd ha az, "3 hónapon belül" "még ebben az évben" stb, de ezekből nem lett semmi.

Mondtam neki, hogy ha meggondolta magát, és nem akar elvenni, vagy tudja hogy soha nem fog elvenni, akkor legalább mondja a szemembe hogy ne reménykedjek. De azt mondta, hogy ő ilyet nem mond, mert nem igaz.

Azt ígérte nekem, hogy a barátaim közül én leszek az első, akit eljegyeznek, mert már amikor összejöttünk, akkor is tudta, hogy nekem nagyon fontos az eljegyzés, és később a házasság. Azt mondta, hogy ez rendben van vele is. Nem bánnám, ha évekig akár jegyesek lennénk, csak ebből a "barát-barátnő" szakaszból akarok végre kikerülni. A kapcsolatunk annál sokkal több.

Még nem élünk együtt, de így is heti 4-6 napot együtt töltünk. És amikor megszületik a baba, ő ide fog költözni (anyukámmal élek, de nagy házban, és a felső rész csak a miénk lesz).

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt elfogadni, hogy nem akar eljegyezni? Úgy érzem, hogy szinte tökéletes a kapcsolatunk, nagyon szeretjük egymást, emiatt biztosan nem fogok szakítani. Csak nagyon rosszul esik, hogy azt ígérte, hogy eljegyez "nemsokára", erre én vagyok az utolsó az ismerőseim közül, akit még nem jegyeztek el. Még a húgom, aki 3 évvel fiatalabb nálam, is előbb lesz eljegyezve mint én, amikor ő éppen hogy 1 éve van kapcsolatban, ahol állandóan veszekednek.

Nagyon bánt ez az egész. Tudta, hogy ez mennyire fontos nekem, akkor most miért visszakozik? :(

20N


2016. máj. 3. 22:29
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Youtube-on mutasd meg neki az "Adam ruins everything:weddings"-t es akkor majd rajon, h nem akar draga gyurut venni es megker azonnal;)
2016. máj. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
El fog jegyezni, csak túlságosan zajlik az élet. Lehet a tökéletes pillanatra vár. Én nem aggódnék. Most koncentrálj arra, ami éppen van.
2016. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Akárhogy nézzük, ez neked örökké egy tüske lesz. Elfogadhatod, de igazán soha sem fogsz tudni azonosulni a dologgal.


Jogos lenne a kérdés, hogyha tényleg tökéletes az a kapcsolat, akkor miért is nem akarja, hogy a felesége legyél? Erre sokan azt mondanák, hogy azért, mert fiatalok vagytok. Na de kérdem én, a babához nem??


Itt csak arról van szó, hogy 21 évesen még nem akar leparkolni egy csajnál, bármikor kitáncolhat ha úgy tartja kedve, így még a gyerek után sem kell fizetnie ha ügyes.


Szvsz egy undorító ember a barátod...

2016. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1-es, rákerestem a videóra és érdekes volt, de eddig se akartam gyémánt gyűrűt :) Egy sima kő nélküli 5ezer forintos ezüstgyűrűnek is ugyan annyira örülnék.

3-as, miért lenne undorító ember? az ő nevét kapja a baba, felvállalja, hogy az övé, az apasági nyilatkozatot is alá írta.

2016. máj. 3. 22:47
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne gyerek, azt mondanám nem kell elfogadni, keress olyat akinek eléggé kellesz, aki felelősséget vállal a kapcsolatotokért, de így más. Amúgy meg 20 évesen gyerek, úgy hogy együtt sem éltek??????? Az szép...Na mindegy. A ti dolgotok.


Már rég észre kellett hogy vedd, a pasid megbízhatatlan. Ígérget fűt fát, és ebből soha semmi nem valósul meg. Az ilyen pasi SOHA nem vesz el. Elvégre a gyerekhez mindenképp lesz joga, akkor is ha már nem vagy a barátnője. Válni pedig macerásabb mint szimplán szakítani, és kilépni az ajtón, ha megunja a "családosdit".

2016. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5-ös, tudom, é ez a baj! mit csináljak, hogy ne fájjon, hogy nem akar még csak megkérni se, nem hogy elvenni? tudom, hogy nem fogom tudni semmivel se rávenni, hogy elvegyen, és ha nem magától teszi meg, hanem csak mert én "kényszerítem", úgy nem is kéne. de mit csináljak, hogy ne fájjon? hogyan lépjek túl ezen? megtaláltam a napokban egy levelet tőle, amit még kb akkor írt amikor 1 éve voltunk együtt, és azt írta benne, hogy ő lenne a világ legboldogabb férfija, ha ő lehet majd az, aki a feleségének mondhat engem, és hogy ő érzi, hogy már nem kell tovább keresnie, mert megtalálta az igazit. és ez annyira fáj, így évek múlva, hogy még mindig nem történt semmi... hogyan lépjek túl ezen? mit tegyek, hogy ne fájjon végre? minden egyes eljegyzési hír amit hallok ismerősökről csak egy újabb kés a szívembe :(
2016. máj. 3. 22:53
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Ismerős srác ugyan így van a barátnőjével, a csaj megszülte a babát az anyjáék nyakára, a srác meg közben csajozgat és keresi az "igazit".


Én 7 évet vártam egy kibszott gyűrűre. Úgy, hogy mindent megtettem a kapcsolatért. Várhatsz még te is, de nem éri meg a fiatalságodat így elpocsékolni. Mondjuk én eleve nem is szültem volna ilyen körülmények közé...

2016. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
En ott nagyon fennakadtam, hogy nem eltetek meg egyutt es igy jon a baba... Tervezetz gyerek volt? Azert 4-6 napot egyutt tolteni es egyutt elni nem ugyanaz...
2016. máj. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Régen tudtál volna csak tenni ezért. Erre való az a régi sorrend, hogy előbb házasság, aztán gyerek. Most már csak fogadd el, hogy ez van. Készülj a picike érkezésére, koncentrálj a kapcsolatotokra. Foglald el magad, és idővel könnyebb lesz.

Én hasonlóan vagyok, csak a gyerekvállalással kapcsolatban. Nálunk nem lesz, de nem azt nézem amim nincs, hanem annak örülök ami van: egy szerető férj, a családom, jó munka, szeretem a hobbimat is, ami lefoglal, és szép lassan, évek alatt elengedtem a gyerek témát. Persze fájó pont, ami teljesen soha nem fog elmúlni, főleg amikor pár kíváncsiskodó kérdezősködik erről, de alapvetően már elfogadtam. Elfogadtuk, és látjuk az előnyeit is annak, hogy csak kettesben vagyunk.


Idővel te is megnyugszol, és el fogod fogadni a helyzetet.

2016. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Miért nem szedtél tablettát?

Minek kell 20 évesen a szüleid nyakára szülni?


Amúgy nem, nem olyan tökéletes a kapcsolatotok, mint hiszed vagy hinni szeretnéd.

2016. máj. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!