Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan felejtsem el a régi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan felejtsem el a régi barátnőmet?

Figyelt kérdés
Nem megy a felejtés. Már 3 éve véget ért a kapcsolat, de még mindig hiányzik. Nincs senki, aki betudná tölteni azt az űrt, amit a mai napig betölt az emléke. Mindennap eszembe jut, munkaidőm szabad perceiben is rá gondolok. Nagyon magányos vagyok. Nem nagyon ismerkedek, mert felületes szinten könnyen barátkozok, de egy bizonyos távolságot mindig megtartok, nem szoktam a legmélyebb érzéseimbe senkit sem bevezetni. Sokáig azt akartam, hogy keresek mást, elfelejtem, de nem nagyon találok senkit, bár nem is nagyon keresek. Valamiért mindig arra a következtetésre jutok, hogy eddigi életem során ő volt A nő, az igazi és ez a gondolat nem megy ki a fejemből. Az ilyen érzéseim nagyon jól közelítenek a realitáshoz és ha végig gondolom az eddigi életemet, akkor helyesnek bizonyulhat ez a feltételezés. Sokszor gondolok rá, milyen jó lenne ha velem lenne, mellettem lenne, mint régen. Nálam nagyon nehezen megy a szakítás, de az élet minden területére igaz ez, könnyen nyitok, lépek új dolgokba, de gyorsan is lépek, ha nem tetszik az valamiért. Ez igaz pl munkahelyre, barátságra is de főleg párkapcsolatra. Előző munkahelyemet pl. megsirattam itthon, este, az utolsó nap előtt, annyira szerettem ott dolgozni. Nagyon érzelgős ember vagyok, de ezt nem mutatom, ennek teljes ellentétét üzenem kifelé. Tudom, hogy ez nem jó, de ilyen vagyok. Kifelé mást mutatok, mint ami vagyok. Ilyen vagyok sajnos. Az érzéseim és cselekedeteim nincsenek összhangban és sajnos többnyire félreértenek teljesen. Volt barátnőm pl. biztosan azt gondolja, h egyáltalán nem érdekel, mert így cselekedtem, úgy vél(t)em ez a helyes a felejtéshez. A racionalitásban hiszek, de érzelmes ember vagyok. Teljesen elnyomom az érzelmeimet a racionalitás kedvéért. Pont ezért is lett vége a kapcsolatomnak. Tudtam, hogy szenvedni fogok, de úgy véltem, ennek így kellett lennie. De ember vagyok és nem robot, ezért az érzelmeket nem tudom teljesen kiirtani. Ezért szenvedek. 24 éves vagyok.
2015. dec. 4. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Na barátom. Pont ez a legrosszabb hozzáállás, a belső lelki nyugalom, ésszerűtlen sanyargatása. Ez önkínzás. Ha te elnyomod, nem beszéled meg, vagy ki, az érzelmeidet, az csak egyre nagyobb lelki teher lesz. Így az életben nem lesz egészséges, normális párkapcsolatod. Felteszel egy álarcot, ez pedig képmutatás. Konkrétan, te homokba dugod a fejed, és beletörődsz dolgokba. Pedig belül tudod hogy mit akarsz, mit szeretnél. Te becsapod saját magadat és az embereket is, ezzel a gondolatmenettel és cselekedetekkel. Ha ilyen maradsz és nem változtatsz a hozzáállásodon, akkor csak egy lelkileg-érzelmileg, labilis beteg ember leszel. Egy igazi jó barát elkellene, akiben bízol és kifejezésre tudnád juttatni az érzelmeidet, problémáidat. Ezt neked is akarnod kell, különben csak sodródsz az árral. Az jó pont hogy beismered, viszont kevés, ha nem teszel ellene. Talán fel kellene keresned egy pszichoterapeutát, ha másképp nem megy.

A volt barátnőm, pontosan ilyen. Sajnos utólag derült ki. Szakított velem, de még meg se mondta mi az igazi oka. Utána meg csak bizonytalanságba tartott, meg igérgette hogy megbeszéljük. A végén meg össze vissza hazudozott, letagadott dolgokat, vagy nem ismert be. Ráadásul, kiderült hogy, jól érezte magát velem, és tudja hogy benne van a hiba. Nem utolsó sorban, nagyon makacs is. Te is az vagy, mert ragaszkodsz, ehhez a korlátolt gondolkodáshoz. Elijeszted, elhidegíted az embereket ezzel magadtól. Ha nem akarsz megzakkanni, vegyél erőt magadon, és változtass.

Hogy lett vége a kapcsolatodnak? Elmesélnéd,

Egyébként a felejtés nem fog nagyon menni, ha magányos és zárkózott vagy.

2015. dec. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es minden szavával egyetértek.Még annyi hogy csajozz sokat egy exet elfelejteni egy új nő karjaiban a legegyszerűbb
2015. dec. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es!

Ez azért, korántsem így van.

Ha még valaki szereti a másikat, és úgy csajozik-nőzik, az nem jó. Az nem tiszta dolog, mert ámítja és becsapja a másik felet és magát is. Úgy meg nem állhat hozzá, hogy majd beleszeret. Ismerkedjen, és majd ha megvan a bizalom és vonzalom, egy másik iránt, akkor mehet. Jó elfoglaltság, a társas tevékenységek. Esélyesebb a továbblépés, ismerkedés.

2015. dec. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
miért kellene mennem pszicho akármihez?:D Ne vicceljél már, azért mert valaki nehezebben felejt, az már rögtön beteg...szerintem te nem vagy teljesen normális, bár én vagyok a hülye, hogy magányos pillanatomban kiírtam ezt. Meg mi az hogy valaki beismeri a hibáit az már azt jelenti h "ő a hibás". Már ne is haragudj, de a korlátolt gondolkodásod inkább neked van ez alapján. Az éremnek mindig két oldala van, itt most néhány okot soroltam fel, nyilván nem vezettem le mindent.Egyáltalán nincs igazad, és abszolút baromságokat írtál, ne is reagálj, mert felesleges, nem vitázok céltalanul, reagálni sem fogok.
2015. dec. 5. 12:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem azért ajánlottam a pszichoterapeutát, mert nehezen felejtesz. Olvass vissza. Mert kifelé mást mutatsz, mint amilyen vagy valójában. Valami oka van, Ok nélkül nem így cselekszünk, nem az ellenkezőjét mutatjuk ki az érzéseinknek. Írod is, hogy az érzéseid és a cselekedeteid nincsenek összhangban. Ennek okai vannak. Még ha ez nem is tudatosul benned. Az hogy érzékeny vagy, és elnyomod az érzéseidet, eléggé gáz. Neked is, és másoknak is. Én is nagyon érzékeny típus vagyok, de én kibeszélem magamból. És megkönnyebbülök.

Hibás vagy igen. Idézlek:


"Nagyon érzelgős ember vagyok, de ezt nem mutatom, ennek teljes ellentétét üzenem kifelé. Tudom, hogy ez nem jó, de ilyen vagyok. Kifelé mást mutatok, mint ami vagyok. Ilyen vagyok sajnos. Az érzéseim és cselekedeteim nincsenek összhangban és sajnos többnyire félreértenek teljesen."

Itt beismered hogy ebben hibás vagy. De ezen lehet változtatni.

Egyáltalán nincs igazam? Dehogynem. Mert makacs vagy, és képtelen vagy konfrontálódni.

Ha majd rájöttél, mi a helyes cselekedet, és azt mutatod, amit valójában érzel, gondolsz, akkor majd másképp látod a dolgokat. Ésszerűségben hiszel, de elnyomod az érzéseidet. Ebben nincs semmi racionalitás. Már elbuktad. Magaddal és másokkal szemben sem vagy így őszinte. "Mert ilyen vagy" Ez makacs és ésszerűtlen dolog. Az ilyen vagyok-on lehet változtatni.

A felejtésre írtam fentebb választ, mit tegyél.

Nem provokálni akarlak csak helyes utat mutatni. De veled vitatkozni sem lehet, mert szűk látókörű vagy, "nem vitázok, mert igazam van" típus vagy.

2015. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!