Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az anyám teljesen kikészít a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyám teljesen kikészít a folyamatos aggódásával. Már milliószor beszéltem neki erről de hiába. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A barátommal pár hete vagyunk csak együtt, de már hónapok óta randizgattunk egymással. 22 éves vagyok és ha nem a megbeszélt időpontra megyek haza, akkor anyám rögtön hiszitrohamot kap. Egyetemre járok, most kezdődnek a vizsgák, folyamatosan tanulok, de betudom osztani az időmet úgy, h a párommal is tudjak lenni. Ma azt mondtam, h 8-9 fele haza érek, h még tudjak tanulni, 1 és NEGYED órát (emeljem ki a negyed órát...) csúsztam az idővel mert nagyon jól éreztük magunkat a barátommal, jót hülyéskedtünk stb és ebből rögtön mánia lett, a szokásos: nem kell így iskolába járnod, elmehetsz dolgozni, ennyi erővel itthon a házimunkát is megcsinálhattad volna...- ma is reggel 8-tól délután 3-ig tanultam, míg a barátom azt nem írta, h lassan jön értem, mindig segítkezek a házimunkában neki, sose kell kérnie, h pl kitakarítsak vagy hasonló... Csak ez az elszámoltatás, h 22 éves létemre még mindig pórázon érzem magam, nem jöhetek haza megjegyzések nélkül. Be vagyok sokalva, h stresszesen az órát kell bámulnom ha elmegyek otthonról, meg izgulnom, h anya mit fog mondani...
2015. máj. 18. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet még szokatlan anyukádnak ez az egész, és fél attól, hogy ez a tanulásod rovására megy. Üljetek le, és beszéljétek meg normálisan.
2015. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha középsuliba jártam akkor sem volt másképp... És ő is volt egyetemista, sőt, ő már férjnél is volt az én koromban, én meg csak kijárkálok és ilyenkor éjfél előbb mindig haza jövök... Nem tudom, h már mit beszélhetek vele erről... Nem hagyok bordelt ha elmegyek otthonról, elmosogatok stb. szóval rendet hagyok magam után mielőtt elmegyek,de mindig bele tud kötni valamiben, most pl: "Ennyi erővel ki is vasalhattál volna ha ennyi szabadidőd van!".
2015. máj. 18. 22:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt világéletemben. A megoldás végül az lett, hogy másik városba (mit városba, másik ORSZÁGBA) jöttem tanulni. Így már sokkal szabadabb vagyok. És nem, egyáltalán nem romlottak a jegyeim vagy az életem, nem kezdtem el drogozni vagy a testem árulni csak azért, mert nem éjfélre értem haza, hanem maradtam, ameddig jól éreztem magam, ami amúgy jelentősen könnyebb, ha nem azon kell aggódni, kések-e otthonról 10 percet.


Ez ellen nem tudsz tenni. Havonta egy hétvégére látogatok haza, ha netalán egy péntek vagy szombat estét a barátnőimmel töltenék, akik otthon maradtak, és havonta egyszer ne adj' Isten még látni is szeretném őket, akkor még most is meg van szabva, hogy lányom, éjfélre legkésőbb legyél itthon. Pedig már évek óta önállóan élek, sőt, nemrég a barátommal is összeköltöztünk, gondolhatják, hogy itt nem éjfélre jövök haza szigorúan. De ez nem zavarja őket. Mindig megszabják. Szóval, mást nem tudsz igazán tenni, vagy megszoksz, vagy megszöksz. Én alig vártam érettségi után, hogy megvalósíthassam az évek óta dédelgetett "megszöksz" variációt, és azóta sokkal kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, boldogabb ember vagyok, mert hát azért képzelheted, hogy nem csak az esti hazaérkezésekkel voltak a szüleim ilyen vaskalaposak.

2015. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom mit lehet tenni, neki is kicsit át kéne gondolni a dolgokat. Hasonló esetben vagyok, csak apámmal, anyum már nem él. Azt látom, hogy borzasztó neki megérteni, hogy már felnőttünk és egyedül maradt, és attól, hogy nem beszélünk mindennap, minden rendben van. Attól is kikészül, ha azt mondom neki, hogy nem tudom mit csinál az öcsém vagy húgom. Mindhárman egyetemisták vagyunk, együtt lakunk, apa másik városban. De így is fullasztó. Most ebben a félévben eljöttem Erasmus-sal otthonról, és ha egy nap nem lát online, akkor már aggódik miattam. Pasik miatt nem volt még bajom, mert nem sokat voltam el ilyen ügyben, és ő végképp nem tud róluk. Rettegek előre, hogy fogom bemutatni, ha lesz valami komolyabb valaha, de így ismerkedni, elköteleződni is félek.
2015. máj. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem éppen jó kategória.De hogy érdemlegeset is írjak : mivel le kell válni a szülőktől,ami úgy látszik nálad nem megy,egyszerű a történet,és nagyon egyszerű.Nem kell hazaérned időben.Ha párszor ezt megcsinálod,megszokják.Saját példámból kiindulva,nem mehettem sehova,egyszer betelt a pohár,és mentem mint a pörgőcsiga,kénytelenek voltak ezt megszokni,hogy már nem vagyok 3éves.Ez volt,és ennyi.
2015. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem, ha egyetemre jövök, akkor fogja rajtam látni , h már önállóbb vagyok, h már nem kell annyira fognom a kezét és megbízhat bennem. Tudja jól, h a pontosság sose volt az erősségem és ha késtem is, akkor is min.másfél óra múlva életjelet adtam magamról, de nem... Ő ilyenkor mindig azzal jön, h mi csak a "pénzeszsákot" látjuk benne aki támogat minket, meg aki megvesz mindent nekünk. Sose voltunk elkényeztetve, sose volt az, h amire rámutattunk azt rögtön meg kellett venni, vagy hisztiztünk... Mégis úgy állít be sokszor minket (engem és az öcsémet) mint akik csak a kisemmizésre mennek és akarva-akaratlanul előtör bennem a lelkiismeretfurdalás és szinte már el is hiszem magamnak amiket mondd...
2015. máj. 18. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!