Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal több mint 7 éve vagyunk együtt. Kb. 1,5 éve teljesen elborult az agya teljesen kikészített. Mindenért én voltam a hibás az addigi tényleg jól működő kapcsolatot elkezdte rombolni. Addig addig fajult a helyzet, hogy közölte most októberben elköltözik egy kis időre. 1 nap után rájött, hogy ez így nem lesz jó és vissza akar jönni megoldani ezt a problémát. Én türelmes voltam vele a 1,5 év alatt. Hol hagytam magam hol nem de úgy voltam vele, elmúlik a baja. Egy idő után már nem bírtam és elkezdtem ugyanazokat a játékokat játszani vele mint ő velem, de ez egyáltalán nem tetszett neki. Sőt fel volt háborodva. Mind a mai napig. Természetesen, hogy mért tettem/teszem nem érti. Nem akartam én őt büntetni/bántani, azt hittem ha értelmes ember módjára beszélek vele megérti. Sajnos nem. Azóta annyit sikerült megbeszélnünk, hogy észrevette, hogy ok nélkül bántott. Állandóan fogadkozik, hogy így meg akarja úgy meg akarja oldani, de semmi változás nincs. Azt 100% állítja, hogy szeret. Hozzá kell tenni, hogy egy makacs, "bika", mindent túlzottan hevesen reagáló nőről(25) van szó (ezeket én elfogadtam, sajnos ezeket amiket tett/tesz nem tudom). Az egészségem ráment/rámegy, fogytam,sok fejfájás és gyomorfájás,igazából nem tudom már sokszor milyen nap nagyon kikészít engem ez a dolog, de szeretem. Arra is sikerült rájönnöm és ő ezt be is ismerte nagy nehezen, hogy mellettem nem kellett küzdeni semmiért, mindig megkapott mindent, igazából készpénznek vesz, egyáltalán nem vesz komolyan. Most váltott munkahelyet és rájöttem arra, hogy egy ottani férfi kollégájával elkezdett facebook-on levelezni. Ez önmagában nyílván nem gond, csak őt eddig nem érdekelte a facebook, nemhogy levelezgessen, és tudom, ha ő látná meg hogy ismeretlen nőkkel levelezgetek lenne itt balhé. Én ezt nem tudom megtenni vele. Egyébként rákérdeztem és tagadott mindent és törölte a leveleket.. Igazából 7 évig mindketten tudtuk egymás jelszavát, én az övébe soha nem léptem be. Inkább ő használta az enyém. Aztán hirtelen ez a változás és még jelszót is változtat. Onnan tudom, hogy próbáltam kideríteni valamit és nem tudtam. Én nyugodt ember vagyok de ez teljesen kikészít. Sokat olvastam utána mit lehet tenni, okosabb nem lettem. Féltékennyé tegyem? nem megoldás, fordítva is elsülhet a dolog. A legésszerűbb megoldás nyilván ha leülök vele megbeszélni. Ez megvolt többször is próbálkoztam vele. Mindig csak elhajtott, ne idegesítsem, fáradt, "jaj már megint kezded?" és hasonlók. Mondtam neki ha nem akar velem lenni mondja meg és akkor vége. Erre a válasza de velem akar lenni és ugyanúgy nem foglalkozik velem, se a kapcsolatunkkal. Mi lenne a helyes lépés erre? (26F)

2013. dec. 23. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt kéne megtudnod, hogy mitől borult el az agya. Mitől változott meg? Barátnőitől is lehet esetleg infót gyűjteni. Ha megvan az ok, akkor közelebb leszel a megoldáshoz. Így most csak szépen megy a kapcsolat a levesbe.
2013. dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt teheted, hog elhagyod. Ez a no nem tisztel teged, semmibe vesz, es láthatóan neki tokeletesen megfelel a kapcsolatotok igy is. Masfel ev hosszu ido, ha ennyi ido alatt nem hogy kedvesebb lett volna, de beujitott inkabb valami kant, akkor szerinted szeret?

Csak a kapcsolathoz, a biztoshoz ragaszkodik. Szerintem amint ezzel a kollegaval komolyra fordulnak a dolgok lelep. Nem tisztel, nem vagy ferfi a szemeben, sot, meg egyenrangu fel sem.

En lepnek.

2013. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sikerült megtudom ezeket az elmúlt időszakban:

-volt baja az, hogy amíg ő nem dolgozott(tanult) nem adott be a közös háztartásunkra pénzt. Ketten lakunk egy lakásban. Igazából ezt nem is értettem, mert én soha nem érzékeltettem vele, hogy ha ő valamivel kevesebb vagy több vagy egyszerűen nem volt még munkája, sőt ellenkezőleg. Biztosítottam róla, hogy semmi gond. Nem számít, hogy ki honnan jött, hogy az ő családjának kevesebb a pénze. Ezt sem értettem soha, mert nekem abszolút nem számított ez a dolog. Szóval annak ellenére, hogy amikor egy fizetésből éltünk próbáltam megadni neki mindent (pl: mondam neki gyakran vegyünk neki valami ruház vagy amit szeretne, mert tudtam, hogy ez fontos dolog a számára)

-Amikor elköltözött októberben, akkor előtte találtam meg itt gyakori-n egy általa feltett kérdést amiben taglalja, hogy mennyire rossz és "soha nem volt az az igazán nagy szerelem" holott mindig is ezt mondta, ott elég csúnya dolgokat írt amik nekem rosszul estek, (Pl: "volt egy fiu most is akinek bejöttem ő is nekem. megmozgatja a fantáziám vagy ti hogyan hoztátok meg a döntést szakítás ügyben") Ezek után ment el. Ezek bizalomvesztést/rongálást okoztak bennem. Nem értettem, hogy nem tettem vele soha olyat a 7 év alatt, hogy ezt kapjam tőle. Csakcsak megérteném a helyzetet ha lesz*rtam volna, nem foglalkoztam volna vele vagy okot adtam volna rá.

-Mostanában pedig azt kezdi el mondani, hogy ő unatkozik. Nyilván megértem, próbálok változtatni rajta, csak ilyen helyzetben hogy teljesen padlora kuldott még akkor én változtassak, ha ugymond eddig is megkapott mindent tőlem "ingyen" soha nem kellett tennie semmit érte. Nagyon sok mindent megtettem számtalanszor kapott tiszta "lapot" vagy kezdtem ugy a napot, hogy ma majd jo lesz minden. Sajnos ezen próbáltam változtatni, de valami drasztikus megoldás kell, hogy észrevegye elveszíthet.

Hozzátartozik még az is, hogy régebben ha voltak valamilyen események összejövetelek ős nem akart jönni, nem tetszett neki, soha nem érezte jól magát. (látszólag is) Én ezek után nem törekedtem ezekre, mert csak az az ilyen jellegű "program" volt jó amit ő mondott. Most már "jó lenne" csak bennem az elmult idoszak olyan mertekben kart tett, hogy már szeretném, ha egyszer ő lépne ő tenne meg valamit értem és nem azért mert már tettem érte.

Általában ha megoldásként kipróbáltam nem leszek vele kedves, nem szolok hozzá, nem kap ajándékot stb hátha észreveszi magát.. sajnos nem ő inkább csak jobban eltávolodott tőlem, soha nem küzd értem..

2013. dec. 23. 09:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és a második hozzászólóval egyetértek. Valami elpattant, és már nem érez úgy irántad, mint előtte. Próbáltad a lehetetlent, ennyi. Ne mard magad tovább, lépj, mert nem fog megváltozni. Ha a szeretetnek a szikráját se mutatja, akkor ennek vége. Ám mi csak a véleményünket írjuk, a döntést neked kell meghoznod.
2013. dec. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Valóban így érzem, ahogy mondtad.. nem tisztel, semmibe vesz..

Csak bennem van az, hogy 7-8 éve együtt és tényleg jól működött a kapcsolat. Sőt már eljegyzésünk is megvolt.

..DE.. gyűrűt azzal a kifogással nem hordja, hogy kicsi.. lenne ideje megcsináltatni..

Állítólag nem fontos neki a facebook, DE leszedte, hogy kapcsolatban vagyunk, meg a képek nagy részét.. kérdem mért? "Az nem tartozik senkire az a mi magánugyunk, meg nem is érdekel a facebook" ..de profilképekből amin ő van az van vagy 20 db fennt.. ..nyilván ez már tartozik másra.. ..én meg "hülye" vagyok.. :(

2013. dec. 23. 09:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, tényleg, igazából kicsit megnyugtat, hogy valóban nem vagyok a hülye mert már sokszor érzetem, hogy mindenért én vagyok a hibás. Az önbizalmam egy nagy nulla, szar embernek érzem magam, ilyen szinten vagyok már (nem sajnáltatni akarom magam). Most találkozok vele. Később jövök és kiegészítem még.
2013. dec. 23. 10:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nyilván egy kapcsolat nem azért megy tönkre ennyi idő után, mert mondjuk te mindent tökéletesen csinálsz, és őt meg nem érdekli.

Ettől függetlenül egyértelmű, hogy másik pasi van a dologban, és az együtt töltött évek ellenére nem tudja egyértelműen kimondani, hogy szakítsatok. Az összes apró jel erre utal, fél meglépni véglegesen a szakítást, mert sajnálna téged, meg ugye a másik pasinál még nem biztos a dolga. Akármennyire szereted, tessék vele szakítani. Már ha nem akarod, hogy ez így menjen tovább, mert ő változtatni nem fog. Neki ott vagy te biztosítéknak, és kezd alakulni a másikkal, csak akkor fog véglegesen szakítani veled, ha már a másikkal minden rendben van. Ne várd meg!

2013. dec. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nyilvan ezzel tisztaban vagyok, hogy nem vagyok tokeletes. Kozben megkerdeztem azt allitja nincs semmi koztuk nem is akar semmit. azonban ma lattam, hogy ilyenekre keres ra neten: "mért nem mernek szakitani az emberek" stb.. raadasul az is kiderult szamomra, hogy a kollegaja adatlapjat nezi sokat, nyilvan nem baj ez, csak nem nagyon nezegette ennyire surun mas adatlapjat regebben/eddig. most reggel is ugy valtunk el egymastoly hogy jon haza l, neg szeret. nem igazan tudom mi van..
2014. jan. 2. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!