Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egyetemi tanár plusz diákja?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemi tanár plusz diákja? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mielőtt még bárki is írná, nem vagyok ilyen helyzetben, csak már több ehhez kapcsolódó kérdést olvastam, és felötlött bennem.

Szóval a kérdésem az, hogy egy egyetemi tanár büntetlenül összejöhet a hallgatójával? Mert ugye azt értem, hogy a diák már nagykorú, szóval nem olyan a helyzet, mint egy gimiben például, de hát akkor is tanár-diák viszonynak számít nem? Egy ilyen miatt ki se rúgják az egyetemről mondjuk? Vagy hogy működik ez ilyen esetben?

Légyszi csak normális, értelmes és kulturált válaszokat adjatok! Előre is köszönöm!



2013. jan. 5. 15:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem rúgnak ki senkit, de azért nem mindegy milyen szemmel néznek az emberre, akár tanár, akár diák. Mindig felmerül a kérdés, pláne ha a diák szín 5-ös, hogy vajon ez mennyire reális? Ezért gondolom úgy, hogy ez úgy lenne fair, hogy a diák kérvényezzen más oktatót, vagy ha ez nem lehetséges, akkor bírják ki addig, amíg már nem lesz közöttük tanár-diák kapcsolat.

Egyszer régen olvastam itt már olyasmit egyébként, hogy kiderült a viszony és dékáni utasítást kapott a tanár, hogy "rúgja ki" a lányt az órájáról. Vagyis köznyelvre lefordítva, beszélje meg vele, hogy kérvényezzen más oktatót. Ennél komolyabb következménye a felsőoktatásban már nem hiszem, hogy lenne egy ilyen esetnek, erre viszont maguktól is gondolnak a felek jobb esetben.

2013. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy kitettétek ezt a kérdést. Nekem a következő hozzáfűznivalóm, illetve kérdésem lenne. Egyetértek azzal, hogy általános iskolában, középiskolában, gimnáziumban valóban büntetendő, egyetemen is adódhatnak belőle problémák, például vizsgáztatás. De ott akkor is két felnőtt emberről van szó. Viszont nem írta senki, mi a helyzet a nyelviskolákkal. Ott nem kell jegyet adni, nem is feltétlenül vizsgáztat a tanár csak akkor, ha már eltöltött a nyelviskolában egy bizonyos évet. Na kíváncsi lennék, mi erről a véleményetek.
2013. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
Akkor van gáz, ha a tanár nős, családja van. Na akkor nagy valószínűséggel kirúgják, ha kiderül. Egyébként max. a fentebb felsorolt apróbb következményei lehetnek vagy még annyi sem. (Nyilván az egyetemre/fősulira gondolok)
2014. jan. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat!


Engem is érdekelne még a nyelviskolàs dolog is, ha màr így valaki felhozta.(ÖRülök, hogy ez a téma is előkerült.)

Szóval akkor, ha mondjuk a nyelviskolàban oktató tanàr összejön a diàkjàval, az jàr valamiféle szankcióval vagy nem történik semmi? Ha bàrkinek van róla tapasztalata vagy véleménye, az írja le, légyszi!:)

2014. jan. 11. 11:26
 15/26 anonim ***** válasza:
67%

13


Szerintem ez nem igaz. Hol van egyetemi szabályzatban az,hogy komolyabb bünti jár a tanárnak akkor ha családja van? Ehhez semmi köze az egyetemnek :D

2016. jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Hát igen, mondjuk az, hogy családos-e vagy sem, az egyetemen nem oszt vagy szoroz, az eset ugyanaz.


És amúgy esetleg olyan kritériumai sincsenek ennek, hogy mondjuk egy "kisebb" egyetemen elnézik, nem jár érte büntetés, de egy nívósabb, hírneves intézményben meg kirúgják/büntetik?

2016. jan. 4. 18:34
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én irtam az előző választ... igazabol nem tudom,hogy ez hogy működik,hozzád hasonlóan :D

Ha a gimis esetekből indulok ki,(amiből nálunk rengeteg volt,pedig egy jónevű sulibe jártam Pesten),ott sem rúgták ki a pasi tanárokat :D volt akivel egy picit elbeszélgettek,hogy jobb lenne ha ezt nem csinálná(pedig több mint 10 lánnyal volt kapcsolata,állitolag:D),volt akinek ennél kicsit nagyobb moralitásérzéke volt és mikor kiderült a dolog,elment egy evre önként szabira amig a csaj nem vegzett(aztan mas kerdes,h ezidő alatt szakitottak:D),meg volt sok olyan tanar aki összejött már a gimi vége fele végzős csajokkal és akkor a leérettségizés után tették hivatalossá,de igazabol ott is mindenki tudta h mi van...rohadtul észre lehet venni az ilyet :D Viszont akit legelőször irtam,na ő egyetemen tanitott,de a mende-mondák szerint onnan azért rúgták ki mert ott is szeretett szexuális kapcsolatot létesiteni a lányokkal,akiket amúgy vizsgáztatott... és állitolag sokakat megbuktatott és ezek a csajok beköpték az egyetemi vezetésnél:D

Egyebkent en jelenleg totál bele vagyok zúgva az egyik tanáromba egyetemen,aki amúgy tanszékvezető... eléggé nem korombeli,de annnyira imádom h ha szemet vetne rám,nem sokat gondolkoznék :DD

2016. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
#17: Igen, mivel ilyesmi a helyzetem, engem is emiatt érdekelne a konkrét és biztos válasz, hogy ilyenkor egyetemen mi történhet hivatalosan. Mert rengetegszer hallottam sztorikat, hogy valaki összejön egyetemi oktatójával, akár olyat is, hogy fel is vállalják és nincs belőle gond, de a személyes ismeretségi körömben/az én egyetememen (tudtommal) ilyen nincs. Vagy csak diszkréten oldják meg? Nem tudom. De érdekelne, hogy ez pontosan hogyan működik egyetemen.
2016. jan. 4. 21:09
 19/26 anonim ***** válasza:
És ilyen régóta tart amúgy? Mert úgy látom a kérdés 2013as :D egyebkent szerintem nincs belőle nagyon nagy balhé,csak ne vizsgáztasson/tartson neked órákat. En most kezdtem az egyetemet és már több tanár is elejtette,hogy amúgy a felesége a diákja volt :D
2016. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Hova jársz egyetemre? :D Nálunk ilyeneket aztán végképp nem mondanak. Nálam meg egy jó ideje tart már, de amikor még kiírtam a kérdést, akkor nem voltam egyetemista. Igazából a kérdést alapvetően egy ismerősöm elmondásai miatt tettem fel anno, amiatt érdekelt, és nem is gondoltam volna, hogy én is kerülök ilyen helyzetbe. Most pedig már emiatt érdekelnek a válaszok. :D Amúgy pont a Te válaszod kapcsán került ez a kérdésem a szemem elé, el is felejtettem, hogy akkor ilyet megkérdeztem.
2016. jan. 4. 22:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!