Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit jelent számotokra a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent számotokra a szerelem?Fontos e-egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az egyik web oldalon azt állították az emberek(legalábbis 20 emberből 20 ember) hogy a kapcsolatban nem fontos a szerelem az érzések szerintük.Nem lehet egy kapcsolatot erre épiteni mert idővel úgyis a szerelem és az érzelmek elmúlnak.Nem értem ezt az össze visszaságot.Én pedig nem tudom elképzelni a szerelem nélküli dugást sem,nem hogy valakivel csak megszokásból egymás mellett éljek.Mi miatt vagytok a párotokkal ti,mi az ami titeket összeköt?

ma 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel emberek vagyunk akik egymástól különböznek így mindenki el tudja dönteni, hogy neki mi fontos és nem muszáj a másik álláspontját megértenie. Csináld úgy ahogyan te jónak látod, megvan hozzá minden jogod. Egyébként én úgy gondolom, hogy amikor valaki jól pofára esik, vagy sokszor padlóra kerül a csalódások miatt az már nem is hisz a szerelemben, vagy annyira kiég, hogy inkább egyedül marad, illetve valamilyen érdek miatt marad valakivel együtt. Szintén aki aromantikus, vagy nem jön össze a szerelem, de társra vágyik az megelégszik a szeretet érzésével, a tisztelettel, vagy a vonzalommal. Én ebben semmi rosszat igazság szerint nem látok. Hogyha a két fél szereti és tiszteli egymást és nekik jó akkor legyenek boldogak. A szerelem tényleg elmúlik legtöbbször és nem mindenki van mégse szeretetben, békében. Az sokkal rosszabb, hogy toxikus a kapcsolat a híres nagy szerelem után mint nyugodságban, megértésben.
ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
+élni.
ma 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Hogy ne lenne fontos? Pont a szerelem az az érzés, ami megkülönbözteti a páromat másoktól, pl barátoktól. Leszögezném, amit leírok az a saját véleményem. Sokan szerintem beleesnek abba a hibába, hogy nem igazán szerelmesek amikor összejönnek, vagy mégse olyan tökeletes nekik a másik, de mégis ragaszkodnak hozzá, mert nem akarják belátni, hogy nem működik. Így persze, hogy csak a megszokás meg a kényszer lesz az, ami összetart. Illetve az is meglehet, hogy egy hosszú távú, akár 10+éves kapcsolatban egyszerűen megváltoznak a felek, ha mondjuk összejönnek 25 évesen, lehet 38 évesen már nem fognak passzolni. Ez is nehéz téma, de be kellene látni, ha nem megy már. És ezeken kívül is ezer tényezőn múlik ez. Most gondoljunk bele, két teljesen idegen ember összejön, rengeteg dolgot kell összehangolni. Mi nem tegnap jöttünk össze, de még mindig tart a szerelem. Sőt, azt kell mondanom, hogy méginkább mélyültek az érzések, ahogy egyre többet vagyunk együtt, egyre több dolgon vagyunk túl együtt.
ma 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csak megszokásrol írsz pedig létezik mely, őszinte szeretet, erős kapocs is. Akik jól megvannak egymás mellett, szeretik és még kívánják is egymást azok miért kizárólag megszokásból vannak együtt? Szerintem aki állandóan a nagy lángoló, heves érzéseket keresi, azt akarja fenntartanni és ha elmúlik majd amiatt szakít annak fogalma sincs miről beszél, mit keresgél. Persze az már megint más amikor csak azért van vele, hogy valaki legyen mellette és akkor lép le ha jön a harmadik személy, bár kapcsolatfuggoseggre és hűtlenségre utal. De ha valaki szereti, kívánja a másikat, osszecsiszolodtak akkor azt nem értem hogyan lehet hátrányos helyzetben, vagy miért alacsonyabbrendu érzés. A megszokás is amúgy olyan dolog, hogy lehet rajta változtatni nyugodtan. Nem a világ végét jelenti. Úgyhogy azzal elorukkolni, hogy a megszokás valami tragédia ostobasaflg. A párkapcsolat mindig két emberen múlik. Természetesen hogyha csak az egyik iparkodok akkor jobb külön utakon folytatni, de a párkapcsolat nem kifejezetten unalmas, monoton lehet...
ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem tudnám elképzelni, hogy együtt legyek valakivel, aki iránt nem érzek szerelmet.


Természetesen fontos a szerelem, hiszen teljesen más a helyzet, ha a szerelem átváltozik szeretetté egy kapcsolatban, mint az, ha 2 ember vonzalom nélkül jött össze, és már a kezdet kezdetén sem voltak odáig egymásért.


A szerelem számomra azt jelenti, hogy elfogadom a másikat olyannak, amilyen (nem akarom megváltoztatni), illetve képes vagyok alkalmazkodni, kompromisszumot kötni (nem megalkudni, az egy másik kérdés).

ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Természetesen fontos a szerelem, hiszen teljesen más a helyzet, ha a szerelem átváltozik szeretetté egy kapcsolatban, mint az, ha 2 ember vonzalom nélkül jött össze, és már a kezdet kezdetén sem voltak odáig egymásért."


A szerelem érzése mióta egyenlő azzal, hogy nélküle nem lehet vonzódni a egymashoz? Akkor szexkapcsolatok, barátság extrákkal való kapcsolatok hogy-hogy léteznek? Lehet vonzódni valakihez anélkül, hogy vele képzeled el az életet és lehet két ember között kémia, megértés annak ellenére, hogy nem szerelmesek egymásba. Az már más téma, hogy vajon meddig maradnak együtt, vagy hosszútávon működőképes lehet-e, de szerelem elmulasa után ez a kérdés, vagy bizonytalansag ugyanúgy fenáll(hat). Nem lehet a szerelemre alapozni. Igen, nagyon jó kiindulopont, de nagyon sok esetben a szerelem kevés. Kéne bizalom, tisztelet, kompromisszumkészség és amikor elmulik akkor túlnyomorészt már nem is akarnak párok együtt maradni, vagy maradnak társfuggoseg, rossz kötődési sémák okán. Akkor mivel jobb szerelemből valakivel "kikezdeni", ami valójában nem is szerelem hanem maga a fellángolás mint azért mert a vonzalom, vagy/és a kedvelés, szimpátia, szeretet dominál?

ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt vallom, tulajdonképpen a szerelem szó a társunk iránti szeretet, tisztelet, megbecsülés, rajongás, vonzódás érzéseinek keveréke, ami két ember közt addig él, míg mindketten tesznek a kapcsolatba. Az igaz, a kezdeti őrült szerelem érzés, átalakul, de nem múlik el.
ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Személyes véleményem szerint a szerelem, vonzalom, szeretet, rajongás megfoghatatlan érzések így hiába tesz bele mindkettő alany anyait-apait, hogy el ne tűnjön attól még simán eltűnhet. Csak induljunk ki abból, hogy valakit megcsalnak és bár szakítanak, vagy szimplán nem egyeznek meg jövőbeli tervek miatt: attól még szerelmesek lehetnek egymásba, az egyik még nem tuti, hogy kiszeretett a másikból bár az a másik csúnyán viselkedett vele.

Úgy vélem, hogy az ember megbecsülésének, figyelembevételének alapnak kellene számítania. Tehát az, hogy a párommal mi egymás határait figyelembe vesszük, ha összekapunk akkor a másik szemszögét is nézzük az természetes. Sőt még az is, hogy szeretünk egymással időt eltölteni ágyon kívül is.

Nyilván beköszönt az az időszak, hogy megszokjuk egymást, de azt én sem tartom eget rengető problémának.

Az inkább gond amikor bár mindent megtesznek a kapcsolatért, de a "third party" befigyel akkor sok egyén már "megfeledkezik" mennyit is tett bele a meglévő kapcsolatába és ész nélkül megcsalja a másikat, vagy lelép mintha mi sem történt volna...

Ebből következően nem olyan nagy dolog a szerelem, sőt még a hosszú távú kapcsolat sem. Egykettőre váltanak sűrűn az alanyok szerelem, együtt evezés a csónakban ide-oda. Simán felrúgnak házasságokat gyermekek mellett bár "nem volt olyan nagy gond" csak a "szerelem" azaz a bizsergés másra, "új inger" hiányzott. Manapság a legfelül feltüntett érzelmek nem érnek semmit.

ma 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
A legalapvetőbb dolog egy kapcsolatban.
ma 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!