Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan lehet egy rossz emberbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet egy rossz emberbe szerelmes lenni, mi a szerelem egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor látom azt hogy olyan emberbe szerelmes az ember, aki rossz, rosszul bánik vele, állandóan bántja de mégis vele marad mert szerelmes..

Én azonnal kiábrándulok olyan emberből aki rossz lenne és pláne bántana...


szept. 16. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
szept. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Kell a rossz? Ide vele, küzdjünk érte, mert szeretem, hátha megváltozik, stb. Tudod a szerelem öl, butít és nyomorba dönt! Kell a jó? Dehogy kell! Jaj, aranyos vagy meg jó ember, de nem vagy az esetem. Többnyire ez szokott lenni! Hányszor láttam már ezt! Hol egy normális nő/férfi? Mikor ott van, persze nincs szerelem! Aztán szakítás, utána meg megy a sírás, mért dobtam el! Akivel meg csak a baj van, azért kaparnak! Fene se érti ezt!
szept. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Hát szerintem a szerelem az egy nagyon nagy fogalomblokk jelenleg, ami alá soksokféle dolgot behúznak, ami egy kapcsolatban megtörténhet.


Maga a szerelem egy kémiai-biológiai hornomkoktél, aminek a hatására eufória tölt el és erőteeljesen vonzódsz a másikhoz. A fajfenntartás az első célja, hogy valakivel megalapozzon egy olyan stabil kapcsolatot, ami biztonságos az utódok neveléséhez. Ennek a leírásnak a hidegsége ellenére, ez nagyon fincsi, ilyen igazi felhők felett lebegek 3 méterrel érzés, kb kiugranék az ablakon a másikért, erről szólnak a nagy romantikus történetek és dalok. Ez az a rózsaszín köd, ami alatt a párok elviselhetetlenek, de ugyanakkor halál cukik is. Erre épül(het) a későbbi nyugodt, mély megértő szeretet. Tudod amikor már nem okoz fizikai fájdalmat távol tölteni a másiktól 10 percet.


A baj szerintem nem a szerelemmel van, bár nyilván az is elvakít, hanem azzal, hogy sokan (pontosítok: legtöbben) a szüleik és a környezetük rossz kapcsolatait látták mintául. Ezek a kapcsolatok - ahogy a válási arányok, a családon belüli erőszak, a mántális felmérések, az alkoholizmus vagy a depresszió statisztikai számai is mutatják - nagyrészt nem működnek, működtek jól. Ezeket a diszfunkcionális kapcsolatokat a bennük élő gyerekek megtanulták és rendszerint ezt tekintik alapnak, a szerelem kifejeződésének. Erre jönnek még a fiatalkori esetleges sérülések ilyen téren. Szóval általában ezeket próbálják újrateremteni, mert náluk tévesen ez lesz a normális, a szeretetteli kapcsolat. Bár ez nagyon leegyszerűsített, de sokszor láthatod páldául, hogy az alkoholisták gyerekei függőkkel jönnek össze, vagy a bántalmazók gyerekei bántalmazókkal, hiszen ez az ismerős, ezzel tudnak mit kezdeni. Ezeknek a megoldása általában pszichológussal, önismereti fejlesztéssel lehetséges.


Ha te ezt nem engeded, felismered az tök jó. Ilyenekbe nem szabad belemenni a saját lelki egészséged esetében. Velem is kb ez volt a helyzet mindig. Viszont nekem ez a későbbiekben átcsapott egy erős elutasításba is, ami miatt nagyon sokáig nem tudtam kapcsolatot kialakítani, még azzal sem aki utólag úgy tűnik, hogy nem feltétlen lett volna rossz. Szóval lett egy ilyen bizalmi-kötődési problémám. (Mostanra egész jó a helyzet, de tudod ezen is kell dolgozni állandó jelleggel.) Szóval erre azért figyelj, mindenben az arany középút kell.

szept. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Úgy, hogy vannak vonzó tulajdonságai
szept. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ideig szerelmes, vagy fellángol, de aztán inkább kötődik hozzá betegesen és arról általában az önértékelési gondok tehetnek.
szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak nok akik elvezik a dramat meg ha nem is tudatosan. Vagynak a veszekedesre majd a bekules hozta pezsgesre, aztan ha megint unalmas akkor ujra jon a veszekedes.. Szinte a fuggojeve vallnak ennek az allapotnak.
szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!