Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Huszonévesen jött az érzés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonévesen jött az érzés, hogy a Twilightos idealizált szerelmet keresem amiért mások tizenévesen rajongtak?

Figyelt kérdés

A filmek szidását hagyjuk most inkább tanácsokat szeretnék, vagy még inkább saját tapasztalatokat azoktól akik hasonlóan éreztek, éreznek?


Szóval adott az idealizált szerelem egy átlagos, visszahúzódó lány, aki beleszeret a szintén különc srácba, és utána örök kötelék szövődik köztük, egyből befogadja a család, akik szintén kitartanak melletük mindenben.

Éjszakákat beszélgetnek át, erdőben sétálnak, a mezőn fekszenek és csak bámulják egymást.

Oké, idétlen, de basszus ki ne akarna ilyen szerelmet, kapcsolatot?


Régen, 12-14 évesen a lányok többsége oda volt a Twilightért, engem egyátalán nem érdekelt, ahogyan a szerelem, párkapcsolati témák sem.

Most 10 év elteltével, huszonévesen rájöttem hogy magányos vagyok, barátok akikkel korábban töltöttem legtöbb szabadidőm, kapcsolatban vannak, összeköltöztek, mindeki alkot egy kis csapatot én meg kimaradtam, és ez elég vacak.

Soha nem volt még párkapcsolatom, és nem, nem azért amire valószínűleg a többség gondol a kérdés alapján :)

De senkiben nem találtam még azt a személyt akihez lelkileg tudnék kötődni, akivel jó érzem,akivel igazán önmagam lehetek, akivel a mezőn fekve órákat tudnék beszélgetni.

Másokhoz képest sok idő még nyitni tudok valaki felé, és ha valakit megszeretek, akkor az lényegében örökre szól, ahogy filmben. De másokban nem találom meg ezt az érzelmi biztonságot és kötődést.


Mondhajuk hogy ez egy kitalált történet, fantázia és de én mégis így működök, de mások valahogy nem, sem barátság, sem szerelemben.

Csak egy-két hasonló személyt ismerek, ők is lányok.


Nem nagyon tudok ezzel a párkapcsolat, szerelem témával mit kezdeni, szóval várom a válaszokat, hátha valakinek van valami jó ötlete, ami hasznos lenne. :)



2023. júl. 23. 20:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
14%

Engem (27/F) ugyanilyen kapcsolat érdekel, és hasonlóan romantikus (de domináns) természetű vagyok.


A nők manapság általában azért nem találnak kapcsolatot, mert totálisan téves elvárásaik vannak, miközben semmit nem tudnak nyújtani, "természetesen" még a szűzességüket sem, még (és főleg) olyan férfinak sem, aki feleségül venné őket. Feltételezem a "nem volt még kapcsolatom" kijelentésből ez a probléma nálad nem áll fenn.


A második dolog ami szembeötlő nekem az az, hogy azt mondod, "át akarod beszélgetni valakivel az éjszakát", de a legtöbb nő egy üres lap, szinte nulla személyiséggel vagy érdeklődéssel, mivel ezeket tradícionálisan a férfi alakítja ki bennük. Egy férfi számára egy nő nem jó beszélgető partner (mindjárt jönnek a szimpek mondani hogy pedig a nő a legjobb beszélgető partner, lol). Nem jobb, mint egy férfi. Már pedig itt arról van szó, hogy azt szeretnéd, hogy a véleményed/nézeteidet egy férfi komolyan vegye, amihez az kellene, hogy legyen valami közös érdeklődési kör, amihez mindketten igazán értetek. Hacsak nem mondjuk a mama főztjét vagy valami hasonlót szánsz az egész éjszakán át tartó beszélgetés témájának.


A másik dolog a feminizmus és következményei. Ha olyan férfit akarsz, akihez a nők mélyről jövően vonzódni *tudnak*, akkor az nem fogja támogatni a feminista lázálmokat, hanem a rend és romantika érdekében megköveteli a feminizmus előtti helyzeteket, pl. hogy a nő a férjétől nem különböző személy (hanem a férj tulajdona, mint ahogy őrzi ezt számos mondás és minden pszichológiai-biológiai tendencia), vagy hogy a nő csak a férjével osztja meg a szépségét (magyarán a nő védi a szépségét idegenek elől, pl. fátyolozással, "mint az Iszlámban" (meg úgy kb. a múlt század előtt mindenhol, köztük a legtöbb ezt olvasó dédanyja is)).


Szerintem ez a legtöbb modern nő számára egy olyan álom, amit nem tudnak és nem mernek megvalósítani, pedig hozzád hasonlóan vágynak rá, még a legelveszettebb feministák is (ezért is nem boldogok a "feminista férfiakkal"), mert tudják, hogy az ilyen kapcsolat a boldogság valódi alapja.


Sok dolog említhető még (mondjuk az elvárásokkal kapcsolatban, pl. hogy ugyanaz a mondat "romantikus" egy jóképű férfitól, de gusztustalan zaklatás egy rondától), de nincs több időm írni. :)

2023. júl. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Légyszi ne etessetek a trollt és csak ignoraljatok az utolso ronda incel hisztit.
2023. júl. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Mendy98 ***** válasza:
81%

12. Pedig megmondom őszintén, h a "szüzességét sem tudja adni, meg a nő a férfi tulajdona" dolgon rendesen felkúrtam magam...

De igazad van, inkább nem szólok semmit xd

2023. júl. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Ezek szerint az összes Ábrahámita, sőt, Hindu vallás a jelenlegi több milliárd követőjével (akik nyilván nők hiányában a földből bújtak elő), mind incelek, és az igazságot a nemi szerepekről és dinamikáról csak legutolsó néhány évben sikerült kitalálni. :D


Sok sikert a macskatartáshoz, a feminista selyemfiúkhoz, meg a velük járó szárazsághoz, bizonytalansághoz, stb. :D

2023. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

#14: Menjél epret szedni dinnyeföldre. Más társadalmak szociális dinamikáiról beszélni annyira releváns, mint a venezuelai bolivár és az euro árfolyamát követni és reménykedni, hogy hatással van a hazai kenyér árára.


Jó öreg boomer szavakkal élve, ha nem tetszik neked ez, akkor keress olyan nőt, akinek hasonló a véleménye / hitrendszere vagy költözz olyan helyre, ahol könnyebben találsz ilyet 🤷‍♂️


De azért megsúgom, hogy ha a saját környezetedben nem tudsz boldogulni, akkor azért nem a környezeted a hibás, hanem te nem vagy elég életképes.

2023. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%

>"Más társadalmak szociális dinamikáiról beszélni"


Még 30-40 évvel ezelőtt is ez volt a dinamika Magyarországon is, de 70 évvel ezelőtt főleg, csak te akkor vagy nem éltél, vagy ennyire műveletlen, tudatlan, tájékozatlan vagy, aki belenőtt és belebambult a modern ideológiákba. :)


Sajnos ezzel a legnagyobb szabadsággal *valamiért* együtt jár a nők legnagyobb boldogtalansága is és legnagyobb depresszióra való hajlama, az öngyilkossági statisztikákról és gyógyszer fogyasztásról nem is beszélve. Dehát ez az ára az ilyen állapotok fenntartásának.


Egyébként igen, nem foglalkozok európai nőkkel az elmebajuk miatt. :D Ezt az elmebajt nagyon komoly, fájdalmas és mély beavatkozások során fogja majd a történelem korrigálni, és akkor nem lesznek már itt a (valódi) férfiak, hogy megvédjenek titeket a tetteitek következményeitől, a feminista pista meg nem nem fog megvédeni (vagy bármilyen érdemben fellépni), majd te őt. :D


Sok szerencsét az egyedülálló anyasághoz, meg hasonlókhoz. :D

2023. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mendy98 ***** válasza:
67%
Jelentsétek már ez a bolondot. Idegesítő, h egy tök normális, tök jó beszélgetési lehetőséget hozó kérdés alatt, itt rontja a levegőt.
2023. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, nem akartam megzavarni a puncimunci tanácsot a releváns válaszommal és önálló véleményemmel. :)
2023. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Most már a jackob féle indián fiúkhoz vonzódsz.
2023. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Mendy98 ***** válasza:

Na szóval, csak h visszatérjünk az eredeti kérdéshez, mivel én is utálom, h az én kérdéseim alatt is mindenre van válasz, csak arra nem amit én kérdeztem xd


A Twilight filmekben amúgy sok minden nincs benne ami a könyvekben igen. Pl a 2. Részben Edward kifejezetten egy népművészeti CSERÉP.

(Örülnék ha vissza kapnám végre az első részt, de nem h nem fogom, még le is tagadja az illető, h kölcsön adtam neki...)


Mint írtam, régebben én is ilyen voltam, nagyon hittem ezekben, viszont mára már kiábrándultam és bár még mindig imádom az ilyen filmeket, ábrándozni nagyon jó, de velem szerintem nem lesz soha olyan, h ilyen szerelemre találjak.


Felhőtlen szerelem 100% h nem létezik, mindig vannak problémák amiket közösen meg kell oldani és az, h ez sikerüljön is, egy életen át tartson szerelem az nagyon ritka, ráadásul nagyon érteni kell hozzá a párkapcsolatokhoz, de annyira h ez általában még a párkapcsolati pszichológuoknak sem megy a saját kapcsolataikban.

2023. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!