Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Huszonévesen jött az érzés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonévesen jött az érzés, hogy a Twilightos idealizált szerelmet keresem amiért mások tizenévesen rajongtak?

Figyelt kérdés

A filmek szidását hagyjuk most inkább tanácsokat szeretnék, vagy még inkább saját tapasztalatokat azoktól akik hasonlóan éreztek, éreznek?


Szóval adott az idealizált szerelem egy átlagos, visszahúzódó lány, aki beleszeret a szintén különc srácba, és utána örök kötelék szövődik köztük, egyből befogadja a család, akik szintén kitartanak melletük mindenben.

Éjszakákat beszélgetnek át, erdőben sétálnak, a mezőn fekszenek és csak bámulják egymást.

Oké, idétlen, de basszus ki ne akarna ilyen szerelmet, kapcsolatot?


Régen, 12-14 évesen a lányok többsége oda volt a Twilightért, engem egyátalán nem érdekelt, ahogyan a szerelem, párkapcsolati témák sem.

Most 10 év elteltével, huszonévesen rájöttem hogy magányos vagyok, barátok akikkel korábban töltöttem legtöbb szabadidőm, kapcsolatban vannak, összeköltöztek, mindeki alkot egy kis csapatot én meg kimaradtam, és ez elég vacak.

Soha nem volt még párkapcsolatom, és nem, nem azért amire valószínűleg a többség gondol a kérdés alapján :)

De senkiben nem találtam még azt a személyt akihez lelkileg tudnék kötődni, akivel jó érzem,akivel igazán önmagam lehetek, akivel a mezőn fekve órákat tudnék beszélgetni.

Másokhoz képest sok idő még nyitni tudok valaki felé, és ha valakit megszeretek, akkor az lényegében örökre szól, ahogy filmben. De másokban nem találom meg ezt az érzelmi biztonságot és kötődést.


Mondhajuk hogy ez egy kitalált történet, fantázia és de én mégis így működök, de mások valahogy nem, sem barátság, sem szerelemben.

Csak egy-két hasonló személyt ismerek, ők is lányok.


Nem nagyon tudok ezzel a párkapcsolat, szerelem témával mit kezdeni, szóval várom a válaszokat, hátha valakinek van valami jó ötlete, ami hasznos lenne. :)



2023. júl. 23. 20:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%
Nőjj fel aztán össze jöhet TALÁN a sírig tartó szerelem!
2023. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Fejtsd ki kérlek mit értessz felnövés és alatt, mert nekem eddig ennyire futotta, és nem tudom gyakolatban ez mit jelent ez egész pontosan? :D
2023. júl. 23. 20:31
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Nőként írom azt, hogy nem azokkal van a baj, amiket leírtál, hanem azzal, hogy emellé egy maszkulin, zárkózott férfit vársz, mint amilyen Edward is. Ilyen férfi nincs.


Aki maszkulin és zárkózott, az nem fog veled órákig feküdni a mezőn, aki pedig érzelmes és olyan szinten kötődő, mint ő, az feminim energiát fog hozni a kapcsolatba.


Egy női lelkű macsóra vágysz, aki nem létezik.

2023. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Hogy mit ettek a nők Edwardon nem tudom megérteni. Tiniket persze, de felnőtt nőket sehogyse. 😂



Ha már férfiról van szó, akkor inkább Noah a Szerelmünk lapjaiból. 😍

2023. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Mi van? A Twilight egy tini románc, de Noah konkrétan egy toxic f.sz. Az idős Noah imádnivaló, a fiatal egy megszállott, akinek elég az, hogy a csaj jól néz ki és a megszállottja lesz. A kapcsolatuk is egy shitshow.
2023. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

A macsó részre nem vágyom, inkább csak az erdei házban zongorázó művészlélek karakter szimpatikus.


De amúgy jogos, Edward karakterébe mindent is beleírtak, ami bőven túlzás, de így mindeki megtalálja benne ami tetszik, kinek az érzelmes művész, kinek a macsó, kinek a helyes srác stb.

2023. júl. 23. 20:44
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként kicsit hasonlóan érzem magamat hasonló korban és vagy egy hatalmas hülyeségre vagy életem egyik legjobb húzására készülök szerelem címszó alatt.
2023. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%

#5:


Miért volt toxikus? Szerintem nem volt az, inkább Allie volt az, aki a pénzért, az anyagi biztonságért lecserélte volna miután lefeküdtek. Persze, hogy ideges lett Noah. :O

2023. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Nézz más filmeket.


Olvass végig. Szóval nekem is volt/van egy idealizált képem a kapcsolatról. Igen, eleinte nekem is ez a tini-vonal volt meg, ami addig érdekes, amíg összejönnek, utána nincs semmi csak happy end. Mind a disney mesékben is. (A Twilightot nem láttam) Esetleg egy kis dráma, aztán nagy gesztus.


De van rengeteg sorozat, amiben szerepelnek párok. Na azokból már egy fokkal jobban látni azt, hogy milyen a kapcsolatuk dinamikája. Lássuk be, a legtöbb romantikus film baromira toxikus kapcsolatot fest le. Aztán ha látsz párokat hosszabb ideig, akkor lehet valami más példa előtted. Pl ott van a friends-ből Monica meg Chandler (sajnálom, ha valakinek lespoilereztem, nyugi így is jó lesz végignézni)

Egy idő után meglátod azt a nyíltságot és társas működést, amik a standard romantikus filmekben nincsenek, a hétköznapokat. A romantikus filmek a nagy gesztusokról szólnak. Pedig a hétköznapok is lehetnek nagyon romantikusak. Pl hogy főz mikor beteg vagy, vagy segít kifesteni a lábkörmeidet, mert akkorára nőtt a terhes hasad, hogy képtelen vagy rá, de csini akarsz lenni a hugod esküvőjén.


Lehetnek nagy elvárásaid és tudod mit? Sose hagyd abba az álmodozást. Elég, ha egyszer találkozol a megfelelő emberrel és egy életre megoldódik ez a problémád. Ez bármikor bekövetkezhet.


Ha gondolod beszélhetünk erről, én megtaláltam a páromat nagyon boldogok vagyunk, sokkal jobb, mint bármelyik romantikus film, amit valaha láttam. De a Twilight-ot sem a Titanic-ot nem szeretném megnézni.


Jó filmezést!

2023. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Mendy98 ***** válasza:
100%

Tökéletes kapcsolat állítólag nincs. Én se találkoztam még vele, pedig volt pár párkapcsolatom, de most inkább ott tartok, h annyira szar kapcsolatban lenni, hogy nem is akarok már kapcsolatot.

Pedig olyan voltam mint te.

Legalábbis hittem, h létezik az idealizált képem. Kitartottam a párjaim mellett sokszor túl sokáig is.

Ennek ellenére én szurkolok, h legyen ilyen párod, mert talán vannak még ilyen férfiak, csak abban nem hiszek már, h én találok ilyet.


Egyébként én is 20 éves korom után szerettem meg jobban a Twilightet, de én kifejezetten inkább Jacob párti vagyok.


Viszont, ha konkrétan a filmet nézzük nem tudom mit csinálnék, hiszen belsőre Jacob jön be, viszont soha nem lehetnék olyan mint ő és nem tudna átváltoztatni, ha meg vámpírrá válnék, ugye nem fogadna el. 😂

2023. júl. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!