Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan lehet objektíven...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet objektíven vizsgálni egy helyzetet ha érzelmileg érintett vagyok?

Figyelt kérdés

A saját életemrő, dolgaimról van szó. Van konkrét példám is, de NEM arra az esetre akarom kihegyezni.


Arra gondolok, amikor valakiről azt akarjuk megtudni mit gondol rólunk, hogyan viszonyul hozzánk. Amikor egy olyan illetőről van szó, aki nem tetszik, nincsenek (max barátinál több) érzelmeim akkor le tudom/tudtam szűrni, hogy ha tetszem neki. A pillantásából, meg pár apróbb megnyilvánulásból nyilvánvaló volt. Utólag be is igazolódott.


De hogyan gondolkozzon az ember józanul, ha érzelmileg érintett?


És akkor a saját példa: van egy férfi akit noha már évek óta ismerek, de csak kb 1 évvel ezelőtt kezdtük el jobban megismerni egymást és gyakrabban összefutni (azt is társaságban). Sose tudtam eldönteni, hogy van-e több a háttérben, vagy lehetne-e több illetve, hogy ő tudta/tudja-e hogy én hogyan érzek iránta. Idővel eléggé beleestem, azóta is ebből próbalok kimászni.


Ahogy egyre többet beszélgettünk kiderült, hogy nagyon hasonló a humorérzékünk, gyakran megnevettetem, megy az oda-vissza cukkolás, de abszolút poén. Voltak komolyabb beszélgetések is, ő is érdeklődött és én is. Volt 1-2 aranyos megszólalása is. Sok az összenézés. Volt néhány olyan eset amikor azt éreztem mintha lett volna "egy pillanat". Nem tudom megmagyarázni, egyszerűen csak ez volt a benyomásom. Mintha akkor valami megváltozott volna, csak a realitás kirántott.


Viszont esetében nem tudom megmondani, hogy volt-e/van-e esély valami komolyabbra is. Nem tudom, hogy ezek a dolgok csak szimpátiát jelentenek, vagy esetlegesen többet is, mert nem tudok objektíb lenni. Nem akarok többet belelátni mint ami, de a másik illető v eset ( amit említettem) az sem volt több v konkrétabb és mégis egyértelmű volt.


Szóval tanulságként hogyan lehet objektívebben megítélni egy helyzetet ha az ember érzelmileg már benne van?



2022. ápr. 26. 22:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan lehet objektíven vizsgálni egy helyzetet ha érzelmileg érintett vagyok?"


Leginkább sehogy. Vagy legfeljebb úgy, hogy elmondod a helyzetet úgy ahogy van csúsztatások nélkül olyan embereknek, akiknek megbízol az ítélő képességében és a pártatlanságában, tehát hogy számodra nem tetsző véleményt is képesek mondani és hajlandóak is ezzel téged szembesíteni.

2022. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Á, sehogy. Meg kell kérdezni. Ugyanígy voltam, elb.sztam, már nincs lehetőségem rá. Életem végéig bánni fogom.
2022. ápr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A javaslatod megtörtént de természetesen senki se tudott olyat mondani, ami igazán hasznos. Max ha látták volna "milyenek vagyunk együtt", hogy van-e valami akit külsős is lát v nincs.


Másképpen talán mennyire bízhat ilyenkor az ember a megérzéseiben? Voltak érdekes és ellentmondásos dolgok is. Egyik ismerősömnek volt egy olyan megszólalása ami nagyon meglepett, de megintcsak az élet meg mást mutatott.


Egy társaságba voltunk de az illető nagyrészt (nem kizárólagosan) velem beszélgetett, úgy hogy közben hozzá sokkal közelebb álló emberek is ott voltak, legjobb barátai. Majd miután elment, valaki megjegyezte, hogy nem is érti x mit csinált itt, nem lehet hogy nekem akart udvarolni. Hirtelen köpnyi-nyelni nem tudtam, mert nekem ez meg se fordult a fejembem és biztos voltam benne, hogy nem miattam jött oda.. de valakiben (külső ember) meg ez merül fel...

2022. ápr. 26. 23:18
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért gondolkodsz ezen ennyit? Miért nem vállalsz kockázatot? Miért nem kezded el te és nézed meg hogy viszonozva vannak-e az érzéseid?

Azért nem tudnak válaszolni, mert amit kérdezel, annak a témája nem objektív ítélet hozás, hanem gondolatolvasás. Nem kötelező gondolatot olvasni, elég csak kommunikálni a érzéseidet és várni a reakciót. Ne csak 100%-osan biztos helyzetekbe akarj bemenni, ahol nem csalódhatsz. Vállalj bizonyos mértékű kockázatot, ha felnőtt vagy.

2022. ápr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az vagyok, de meg vannak az okaim, amiert az adott esetnél nem. Nem ez a lényeg.
2022. ápr. 26. 23:27
 6/18 anonim ***** válasza:

Ja, én úgy értettem, tőle. Nyugi, én is elemeztettem mindenkivel, de semmit nem ér. A barátaid is elfogultak, egy idegent meg csak nem kérhetsz meg. Nálam mondjuk nehezített körülmény volt, hogy senkinek nem beszéltem róla, aki ismeri. Szóval látatlanban kellett elemezni a leírásom alapján 😂

#2

2022. ápr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
5, De, ez a lényeg, mert ez lenne a problémádra a rövid és egyenes út.
2022. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A példa inkább csak szemléltetés, engem inkább a kérdés általánosságban érdekel.
2022. ápr. 27. 08:04
 9/18 anonim ***** válasza:
Semmi konkrétumot nem írsz, csak agyalsz és problémázol. Ahogy fentebb írták, nem gondolatolvasásról van szó, hanem apró jelekről, amiket vagy veszel vagy nem. És itt is érvényes, hogy ha nem lépsz, akkor kattoghatsz tovább. Sablonszerű, rugalmatlan a gondolkodásod. Nem biztos hogy tudod mit akarsz és nem is akarsz belemenni. Nem tudod megoldani az adott szituációt. Így viszont problémázhatsz a végtelenségig.
2022. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Az vagyok, de meg vannak az okaim, amiert az adott esetnél nem. Nem ez a lényeg."


Már hogyne lenne lényeg? Pont ez az, amit szeretnél elkerülni, pedig a megoldást tartalmazhatja. Mi a gondod?

2022. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!