Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Egyszer a legnagyobb szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyszer a legnagyobb szerelem is elmúlik?

Figyelt kérdés

"Minden halálos szerelem halálos unalom lesz, ha sokáig tart." (Juhász Gyula)


Forrás: [link]


Valóban így lenne, vajon helyesen látta a költő ezt a témát?


2022. ápr. 16. 04:55
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Én azt gondolom, hogy ez a "halálos" szerelem leginkább csak a fejben létezik, a másikhoz nincs igazán köze. Mikor erre rájövünk vege lesz, mint mimdennek. Tudományos szinten bizonyitott a szerelem érzése az agyban keletkezik, hormonok szabadulnak fel, mint oxitocin, de ez nem lesz állandó hosszútávú érzes, hanem egy idő után a felszabadult hormonok ismet beallnak a normális szintre. Ekkor szall el a lila köd.
2022. ápr. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Igen, viszont ritka és szerencsés esetben átalakul mély szeretette.
2022. ápr. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes, hogy a bizalom hormonjáról meg senki sem hallott. Oxitocin. Termeli a szex, az orgazmus, az ölelés, és ez felel azért, hogy kialakuljon egy összetartozás érzés, amit úgy hívnak, hogy szeretet.

A lila köd elmúlik, mert abban a felfokozott állapotban nem lehet élni. De jön a helyére a bizalom, a szeretet, a barátság, a meghittség, az összetartozás, és sok más. A szerelem és a szex is megmarad, csak nem eszetlen lángolás lesz, hanem valami csendesebb, mélyebb.

Már ha jól választasz.

2022. ápr. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

#2: Nem ritka, és szerencse kell hozzá, hanem tenni kell érte.


Amúgy Juhász Gyula nem biztos, hogy a legjobb tanácsadó szerelmi ügyekben, tekintettel arra, hogy sosem volt sikere ezen a téren.

2022. ápr. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a korábbi, szeretett, komoly kapcsolataimban körülbelül 1 évig voltam szerelmes és utána átalakultak szeretetté, ezt is gondoltam átlagosnak és normálisnak. A férjemmel pedig azt vettem észre, hogy 1 év után is szerelmes voltam... 3 év után is szerelmes voltam... és most 10 év után is nagyon-nagyon sokat érzem magam szerelmesnek. Nem tudom, hogy mindig így lesz-e, de én már ettől is nagyon boldog és hálás vagyok, hogy ilyen hosszan ez így lehet.
2022. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!