Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Az egyik barátnőm nehéz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyik barátnőm nehéz helyzetben van, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm (egy helyen dolgozunk) terhes lett egy sráctól, aki szintén itt dolgozik.

A gond az, a srác nem akarja a gyereket, a csaj igen.

A srác kijelentette, a csajt se akarja, és hogy ha akarja jelen lesz a gyerek életében, ha nem akarja nem, rajta múlik.

Egyik nap mikor bementem irodába pár dolgot összekészíteni, láttam hogy zokog.

Mikor megkérdeztem mi bántja, mondta el ezeket.

Azt eddig is tudtam terhes és állítólag (én kétlem) kapcsolatban voltak, azt nem így áll a helyzet.

A srácot nem érdekli a csaj meg a gyerek, bulizik a haverjaival, és más csajok után futkos (egy időben nálam is próbálkozott, de nekem nem jött be).

Egy pasi kollégám is ismeri, szerinte a srác nem komoly.

Holott a srác 31 éves (a csaj 33), és már van egy kisgyereke (gondolom hasonló módon történt), lehetne komolyabb. Azért már nem tini.


Ott sírdogált keservesen a barátném, próbáltam vígasztalni. De egyszerűen nem tudtam, mivel.

Nem mondhattam azt, ''hogy eshettél teherbe'', ''miért nem vigyáztál'', ''miért kezdtél vele'', ezzel nem segítenék, így is rossz állapotban volt. És ezt már nem lehet visszacsinálni.


Mindkettőjük hibája. A csajé azért, mert nem megfelelő emberrel kezdett. Ismerte egy ideje, tudta hogy milyen.

Mondta nekem hogy igaz ismerte, de szerelmes lett belé, most is szereti. Fáj neki, ennyire nem vesz róla tudomást.

Látom is mindig, egy másik kolléganőre van rácuppanva, akiről az a hír járja elég könnyen kapható.


Én azért sajnálom őt, egyedülálló anyuka lesz.


Nem is tudom, mit mondanátok a helyemben?

Mit tennétek a helyében?

Megtartanátok a gyereket?

Én nem biztos.

Egy gyereknek biztos anyagi és kiegyensúlyozott családi háttér kell.

Ti mit gondoltok erről az egész helyzetről?

Érdekelne a véleményetek.



2021. júl. 17. 23:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%

Mit lehet tenni?

Neked semmit, mert nem te estél teherbe egy fuckboytól, tehát neked nincs is próblémád.

Barátnőd meg nem híreszteli, hogy terhes, kivesz 2 hetet, aztán villámgyorsan felnő és keres egy normális pasit, akivel lehet gyereket vállalni.


34 éves egyedülálló anyaként nem fog menni, 33 éves egyedülállóként még talán igen.

2021. júl. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%

"Ilyenekből lesznek később az incelek, mert nincs előttük apai mintakép"


Nekem a szuleim a mai napig hazasok. Az egyik rokonnak volt anyam csaladjabol ilyen mozaikcsaladja, a szuleim mindig ugy hivatkoztak rajuk, hogy "A csocselek". Vagyis az incelek a rondakbol lesznek.


A lapatallu menocsavobol pedig (megerdemelten) tartasdij-automata lesz, ahogy a mellekelt abra mutatja.



A #11 otlete pedig a normalis pasit hozna kellemetlen helyzetbe, emiatt sem erdemes nokkel foglalkozni, mert csak porul jarsz, pl. kakukkfiokat neveltetnek az emberrel...



37F incel

2021. júl. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb amit tehet valaki hogy melóhelyen kamatyol, ebből az életben nem sül ki jó dolog. Elment mindenki esze, mi ez a sok munkahelyi románc. És a gyereknek mit mondd majd, jah bocsi kávészünetben becsúsztál mint statisztikai hiba?
2021. júl. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Védekezés nélkül szexelt más férfival, így biztosan számított rá, hogy gyereke lesz, talán még akarta is, hiszen harminc elmúlt, szerelmes volt, akár azt is hihette magához tudja láncolni a srácot. Szintén az ő döntése, hogy ettől a sráctól akart és jelenleg is akar valamit, ami miatt nem tudom sajnálni. Elhiszem, hogy az érzelmeknek olykor nehéz parancsolni, de ha nem akarsz gyereket, óvszert húzni ne legyen már nehéz.
2021. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
75%

Döntse el, hogy egyedül fel tudja-e nevelni a gyereket, keres-e annyit, vagy sem. A pasira nem számíthat. Tartásdijat fog fizetni csak..

Gyerekkel nehéz normális kapcsolatba lépni, és egyqltalán benne maradni!

Leginkább azért, mert mindíg a gyerek lesz a csajnak az első a pasi a második ez érthető is, de pont emiatt soha a büdös életben nem fog működni a dolog!!

Majom szeretettel ragaszkodik majd a gyerekhez és minden az aktális pasival tölthető időt elnapolja, csakhogy a gyerek kedvébe járjon.

Ezért minden pasi dobni fogja egy idő után..

2021. júl. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit fura ez a sztori, nem életszerű.

Női barátságban ilyen esetben te már mindent elmondtál, csak annyit fűznél hozzá, hogy én előre megmondtam. Meg nem nézegeted, hogy a pasi más nő után kullog, hanem odamész, miközben udvarol a sokadiknak, hogy inkább a gyereke anyját pátyolgassa, ott sír az irodában.

A munkahelyi románcról meg mindenki tud. Nem lehet úgy fenntartani, hogy a csaj azt hiszi, rendesen együtt vannak, de mindenki más előtt titok.

Nekem is jött így össze barátnőm kollégával, de mi már előbb tudtuk, hogy bejönnek egymásnak, annyira látszott. Elég volt, ha egy asztalhoz ültek a kávézóban, egyértelmű volt, hogy ők egy pár.

2021. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
25%

#13


Bankban, penzugyi teruleten dolgoznak. Tudod, "kicsi kamaty, kicsi tanc".



Amugy ok a diplomas, irodista kulturemberek, muhahahahahhahhaha 🤣😂



37F incel

2021. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#16, pontosan ezen gondolkodtam én is, hogy legszívesebben oda mennék a sráchoz és megmondanám, hogy a terhes barátnémmal kellene foglalkoznia, nem pedig más csajokkal.

Csak én nem akartam beleavatkozni, én általában kimaradok az ilyenekből.

Nem tudom még ki tud erről, nekem és két másik embernek mondta el barinőm. A srác nem tudja, hogy én tudom. (Szerintem a másik csaj se akire hajt).

Dehogy ''nézegetem'', épp melyik nőt fűzi....Végzem a munkámat, olykor annyi munkám van, hogy időm sem lenne rá.

Egyszerűen akárhova lépek munkahelyen (belebotlok), vagy munka után megyek haza és tegyük fel az a másik csaj ott van, a srác is ott van a csaj valagában. A hülye is levágja, hogy nyomul rá.

Még részletezi is barátnémnak, hogy még nem voltak úgy együtt csajjal (csodálom, ha srác mondta róla hogy pár embernek megvolt).


Eleve rossz lehet neki, a srác akit szeret és akitől terhes, más csajokat kajtat (és elmondja neki), de gondolom ti is tudjátok, egy terhes nő még sokkal érzékenyebb ilyenkor. Nem csodálom ha sír. 🙁 Ha nem lenne terhes, gondolom csak szomorkodna.

Úgy fogja fel, legalább srác őszinte, még ha fáj is. De nem kéne ilyeneket elmondania neki, ha így kiborítja....


Nem tudok minden részletet, hogy eshetett teherbe miért nem védekezett.(Nem kérdezgettem).

Én is arra gondoltam, mert 30 felett van, szereti is, gondolta gyerek összehozza őket és talán direkt.

De nekem egyszer olyasmit mondott, hogy azt hitte vagy abban a hitben volt nem tud teherbe esni aztán most mégis az lett.


Talán van/volt valami betegsége.


Hallottam már olyanról, valakinek azt mondták nem lehet gyereke, mégis teherbe esett.


De akkor is ha elmúltam 30 se vállalnék gyereket olyantól aki magasról le te tojja a gyerekét, csak a mának él és koravén kamasz bulizós-csajozós korszakban ragadt szintén 30 évesen.


Max. tényleg pénzt fizet gyerek után (ha van miből, nincs eleresztve).


Ha már csaj nem kell neki, gyerekkel foglalkozhatna. Egy gyerek felelősséggel jár.


Amúgy ha rám nyonul megint, akkor már tuti beszólok neki, hogy a születendő gyerekkel törődjön már és az anyjával.

Mióta egyszer már elutasítottam nem is köszönt. Megint elkezdett köszöngetni, én közönyösen visszaköszöntem (nem vagyok bunkó).


De vele én soha....Függetlenül ettől az esettől, így hogy ezt tudom végképp nem.

2021. júl. 18. 11:09
 19/21 anonim ***** válasza:
70%
Dug*ni nem volt nehéz ahogy látom a következményeket akkor is vállalni kell mindkét félnek. Csodálatos ez a világ egy 30 éves nőnek ennyi esze van, meg a másik félnek is. A következő 30 év vidáman fog nekik telni. Gratulálok.
2021. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 1Léna ***** válasza:

Hálás a szívem érted!

Igazán jó barát vagy, segítőkész, szeretetteljes.

Azzal tudsz a barátnődnek segíteni, ha meghallgatod. Ha elmondhatja a fájdalmát, csalódottságát.

Ha már kiömlött minden fájdalma, akkor kérdezheted meg mihez fog most kezdeni?

Miben tudnál a segítségére lenni? Mire lenne szüksége, ha tényleg megtartaná a babáját? Képesnek érzi-e magát arra, van-e elegendő jövedelme, segítsége, hogy vállalni tudja?

Ha ezekre nemmel válszol akkor tudd: több olyan civilszervezet (beszélgető facebook csoport:Adj életet gyermekednek) van akik ilyen helyzetekben segítséget nyújtanak. Több megoldás is szóba jöhet. Bátorítsd! Keressen olyan megoldást amiben a szívének békessége van. Te ismered őt. Te imered a titkát, így most rajtad is múlik mi lesz vele és a babácskával. Ha kell legyél a segítségére.

Most nagyon nehéz a helyzete, mert csalódott, nem csak a fiúban, hanem önmagában is. Nyilván tele volt reménnyel, tervvel, hogy végre sínre kerül az élete, és most magára maradt, állapotos, ami nagy hormonális változással jár ez tovább nehezíti a döntőképességet, és a stressz tűrését.

Egy abortusz a terhességet megszünteti, de nem old meg mindent. A szervezet elindít egy babafelnevelési programot, ha ez hirtelen megszakad az megint érzelmi hullámokat okoz, sokszor megalapoz későbbi betegségeket, depressziót. A meglévő gyermeke, rendszeresen emlékezteti majd arra amelyiket nem vállat.

Pl.: egy nyilt örökbeadásnál kiválaszthatja kire bízza a gyermekét, tarthat vele kapcsolatot, részese lehet a gyermeke jövőjének, örömének. A meglévő gyermeke pedig találkozhat a testvérével.

Persze ha meg tudja oldani két gyermek eltartását azt kell választani. Nem jó apanélkül felnőni, nélkülözni sem jó, de azért jobb, mintha esélyt sem kap valaki a felnövekedésre.

2021. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!