Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehetne még ebből valami?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetne még ebből valami?

Figyelt kérdés

Még idén februárban megismerkedtem egy lánnyal az egyik társaságból és rögtön az első este olyan őszinte volt velem, hogy már inkább neveztem volna betegesnek, mint kedvesnek. Rögtön utána valamiért egyre jobban kezdtem keresni a társaságát és úgy éreztem ő is az enyémet, holott a jelleme számomra inkább volt elítélendő, mint szerethető (én inkább egy extrovertált, nagyképű fiúnak mondanám magamat őt pedig egy introvertált, visszahúzódó, sajnálatra méltó lánynak). Valahogy mégis elkezdtem érezni iránta olyan dolgokat amiket már rég kiöltem magamból azért, hogy ilyenek ne fordulhassanak elő többször. Többször meg tudott lepni olyan dolgokkal amik még jobban sajnálatra méltóvá tették a szemembe, mint pl. hogy sose volt még senkije (semmilyen értelemben sem). Aztán valahogy kezdtem azt érezni, hogy felszabadultabb lett ha velem beszélt, megnyilvánult ez törődésben és (legtöbbször) piszkálásban, és basztatásban. El kezdtem volna felé nyitni online is (mert addig még csak pár futó mondatok voltak), de valahogy nem jött össze soha, én próbáltam beszélni ő pedig csak válaszolt sose dobott fel témát, így egy-kettő saját téma után meg is haltak a beszélgetések, holott élőben órákon át is tudtunk beszélgetni. Aztán bevallotta (a kérdésemre), hogy ő nagyon nem szereti és kényelmetlennek érzi a messengeres társalgást, így soha nem ír senkinek sem. Most rátérnék a kapcsolatomra az alkohollal, ami igazából semmi komoly nem volt, iszogattam, mint minden fiatal, néha többet a kelleténél ami viszont neki egyáltalán nem tetszett és nagyon elítélt miatta, olyan közös ismerősökkel vett egy lapon ilyen tekintetben ami szerintem nagyon-nagyon túlzás volt. Aztán itt jön az összeférhetetlenségem, mindig megígértem, hogy nem fogok annyit inni és megváltoztatom az életmódom, de sajnos sosem tartottam be, így már csak nevetett rajtam amikor megint azzal jöttem, hogy megváltozok. Aztán beütött a krach, a távoktatás, és szó szerint nem történt semmi, 5 hónapja egy szót sem beszéltünk. Mondhatjátok, hogy miért nem hajtottam rá jobban abban az 1 hónapban, hát igazából nem éreztem magamat felkészültnek egy komoly kapcsolatra (+ az idő felében azt se tudtam mit érzek iránta, megvetést vagy szeretetet, vagy csak idővel elmúló vonzalmat) és nem akartam szegényt belerángatni egy olyan kapcsolatba ami neki első lett volna és csak rosszul jöttünk volna ki belőle. Az elmúlt egy évben talán életem legrosszabb időszakait éltem át (az egyetemi pezsgő élet és az önmagam roncsolása is nagyon ment), amire nagyon-nagyon-nagyon nem jó hatással volt a távoktatás, néha az alkoholba menekültem, mert máshogy képtelen voltam aludni vagy elfogadni azt, hogy mekkora szerencsétlenség vagyok, ezért nem is foglalkoztam a lánnyal egyáltalán. Viszont most sok álmatlan hónap után végre azt érzem, hogy sikerült, megtaláltam magamat és összeszedtem az életemet. És akkor most jön az igazi kérdés, amire nem várok kioktató választ, tudom a saját hibáimat és be is látom őket, inkább véleményt vagy építőjellegű kritikát várok. Vajon kíváncsi még rám? Ősztől (ha nem üt be megint a krach) úgy is egy társaságban leszünk egy pár helyen, viszont én felkészültnek érzem magamat most már egy komolyabb kapcsolatra és rájöttem, hogy ez nem csak ideiglenes vonzalom volt hanem tényleg bele szerettem (ami még eddig egy lánnyal sem sikerült életem során) és gondolkodok azon, hogy végre elhívom valahová, hogy tiszta lappal újrakezdjük, viszont nem tudom, hogy egy ilyen lány mint ő mennyire vette jó néven, hogy hónapokig nem kerestem és rá se hederítettem, és, hogy vajon egyáltalán ő így érez-e irántam?

Ui.: Soha nem volt gond egy lánnyal való kezdeményezés, azért mert sose vettem őket komolyan és nem érdekeltek a következmények, de ő nála - életemben elsőnek - félek attól, hogy visszautasít.



2020. júl. 21. 19:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
64%

7-es vagyok.


Hujj, amit írsz az már a lány sajátossága, nem fedi le az introvertált halmazt, max egy bizonyos részét. Az, hogy valaki mennyire áll ki magáért, mennyire alárendelő, mennyire magabiztos, és mi alapján hoz döntéseket, ehhez nem sok köze van annak, hogy valaki extro vagy intro.

(Ha ismered az MBTi személyiségtípusokat, pl bármelyik: "FE"típus- ők akik intuícióik, elvi alapon hoznak döntéseket, míg -az alapján ahogy te is jellemzed maga - az "NT"- "thinkers" logika, racionális beállítottságúak. Ismerek ilyen intro-t, kőkemény racionalitás, nagyon magabiztos (őszintén: arrogáns is nagyon), hamar megbánt másokat is emiatt. Ő pl nem tudja visszafogni a racionális énjét és hogy egyből kimondja az embereknek amit épp gondol, néha bántónak tud hatni- még ha nem is ez a célja. De tökéletesen képviseli magát, az 100%. Ez csak ennyit jelent.)


Az extro típusok közül én vagyok pl a legzárkózottabb - ennek ellenére nekem általában könnyen megnyílnak paradox módon-, és legnehezebbe bízó típus.


Szóval van, aki zárkózottabb, félénkebb, visszahúzódóbb, igen.

Az én párom is "NT" típusú, nagyon sokat tanultam tőle, hogy jobban kiálljak magamért. Én azt vettem észre, ha valakinek megtetszik hirtelen valaki belsőleg is, az azért van sokszor, mert annak a másiknak olyan tulajdonságát ismerjük meg, ami mi vagy alapból csodálunk, vagy aminek mi magunk a hiányában vagyunk. (Én pl kedves és barátságos lányként aki igyekszik nem megbántani másokat, lehet ezért tetszettek is mindig annyira a magabiztos, karakán személyek, akiknek ez nincs kimondottan benne a számításában adott helyzetekben.) Lehet alapból megtetszett hogy a lány érző oldala kiegyensúlyozza a te racionális oldalad, ami ezt mellőzi.


Viszont, hogy talán segítsek is:

ha a lány alapból visszahúzódó és zárkózott intro, neked viszont megnyílt és mert őszinte lenni veled, az nyilván jó jel.. Valamennyire a bizalmába fogadott azért ezek szerint. Nem kell úgy vizsgálnod szegényt, mint egy UFOt-t, tényleg. :D

HA olyan, amilyennek mondod, akkor amit elronthatsz azaz, ha szerepeket játszol előtte (nem önmagadat adod) vagy elkezdesz játszmázni ( pl féltékennyé tenni meg hasonlók). Nem kell, és balul is sülne el.

Érdekel a lány? Akkor mutasd ki az érdeklődésedet. Kérdezgesd. Mi a véleménye, mit gondol adott dolgokról. Bókolj neki néha-néha. Tök mindegy mit csinálsz, csak őszinte legyen. Próbáld igazán megismerni és megérteni. Egy dolog közös az introk-ban: sokkal többre értékelik a mély és tartalmas beszélgetéseket a bájcsevejnél. El tudtatok beszélgetni órákat? Az is jó kezdet.


Kimutatta a törődését? Tök jó, mutasd ki neki te is!

"egyáltalán nem értek az ilyen emberekhez, így nem tudom, mit is szeretne vagy akarna"

Nincs olyan, hogy "ilyen ember", ne kezeld már ufókét szegényt. :D Nyilván nem tudod magadtól, még egyszer: kérdezd meg, miket szeret, milyen tervei vannak, mi köti le, amire kíváncsi vagy. Beszélgetés. Kommunikáció. Hívd ki beszélgetni akár. Igen, lehetőleg személyesen, ha online bénák vagytok. Nyilván valamilyen szinten kedvelitek egymást, te is itt tipródsz extro létedre. :-) a többi majd elválik, de az biztos, hogy most nálad lesz a labda. Nem bukott ügy ez még, ha mersz kezdeményezni. (a bizalmat meg ki kell érdemelni, én is ilyen vagyok, ezzel most ne foglalkozz, idővel magától jön, ha a viselkedésed is engedi neki)

2020. júl. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Bravó 7-es ás 11-es!

Vagy pszichológus vagy, vagy annak tanulsz, vagy ez csak hobbiból érdekel.

2020. júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!