Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Létezik olyan párkapcsolat ami nem korlátoz?
A legtöbb barátomnak/haveromnak van párkapcsolata. Változó milyen régóta, van akinek már évek óta tart. Gyakran tapasztalom, hogy a kapcsolatban korlátozzák egymást. A dolog kétirányú de inkább azt látom, hogy a nők irányítják a párjukat.
Arra gondolok, hogy például elmegyünk bulizni, mindenki jól érzi magát, aztán amikor mi srácok még nevetgélünk, viccelődünk, iszunk akkor valamelyik csaj kitalálja, hogy fáradt és most azonnal menniük kell haza. Közben a barátja akkor érzi magát a legjobban.
Ilyenkor aztán vagy elkezdenek veszekedni vagy a srác okos enged alapon de hazamegy. És ez nem egyszeri alkalom sajnos, szinte az összes házibuli/buli úgy ért véget, hogy a társaság jó része lelépett, mert a barátnője menni akart haza.
Sőt, idősebbeknél is látom ezt rokonságban. Van egy családi összejövetel, jó a hangulat is de ha valamelyik nő nem érzi jól magát akkor a férje és a gyerekek is pakoljanak, irány haza.
Felsorolni se tudom hány 40-es, 50-es férfi mondta nekem, hogy “sose házasodj meg”.
Létezik olyan kapcsolat, vagy inkább olyan nő aki nem szabályozza le a párját?
Persze ha valami hatalmas őrültség készül amit jobb megakadályozni akkor oké, természetes hogy nem engedi. De ha már úgyis ott vannak egy esküvőn vagy házibulin akkor nem lenne neki mindegy, hogy 2-ig vagy 3-ig vannak ott?
Nektek mennyire “szigorú” a párotok?
24/F
#11: szóval, ha van kapcsolatom, félévente-évente egyszer nem lehet a srácokkal egy hosszú estém?
Sőt, ha még együtt se él Béla 30 évesen a barátnőjével egyelőre, akkor is menjen haza 1-kor..? Júlia is külön haza, Béla is kulin haza.
Attól, hogy együtt vagyok valakivel, szerintem kell hagyni a másiknak is szabad teret valamennyit. Nem kell mindig és mindenhova vele mennem. Ez inkább a fojtó kapcsolat kategória.
Ő se várja el ott üljek vele a fodrásznál, neki se kötelező velem foci meccsre jönnie, ha utálja.
Nos 24 évesen érthető,hogy így látod. De egy felnőtt embernek szerintem nem probléma az,hogy hajnali 2 -kor azt modnja a párja,hogy már nagyon álmos és menjenek haza,főleg,ha a párja rángatta el az eseményre a máasikat ahol a nő halálra unja magát,mert be sem lett vonva a társagába.
Ilyet már én is életm meg párszor,hogy olyan dolgokról beszéltek amiről gőzöm nem volt és nem is erőlködtek hozzám szólni. Hát ott ültem csendben és vártam,hogy legyen már vége.... és akkor is csak azért voltma ott ,mert a baártom hívott...nem is értettem minek hív ilyen helykre. Sokszor a nő szerintem nem is akar menni ,de a baártja ugye ragaszkodik hozzá és persze,hogy nem akar ott ülni reggel 6ig. Azért emberi időben szerintem illik távozni ,de legkésőbb 2-kor .Nem vagyunk már 16 éves tinik,hogy menőnek érezzük fent lenni a buliban reggel 7ig.
#5 Oké, Bélának van egy nő az életében akivel megoszthatja a bánatát, örömét, utazhat, szexelhet, bulizhat vele és ennek ellenére zavarják bizonyos korlátozások. Te ezt úgy mondod mintha ez nem egy kölcsönös dolog lenne. Ugyanis Béla nője ugyanúgy megoszthatja vele az örömét, bánatát, utazhat, szexelhet, bulizhat vele. Szóval itt nem arról van szó, hogy Béla csak fogja be a száját, mert ő megkap “mindent”. Az ilyen páros elfoglaltságok amik mindkettőjüknek jók (beszélgetés, utazás, szex) általában kölcsönösek szóval ha úgy vesszük 1-1 az állás.
Valaki pedig írta, hogy kapcsolatban az ember megtanul párban gondolkodni és nincs olyan, hogy csak az egyik érzi jól magát. Ez így ebben a formában biztosan nem igaz. Simán eltudok képzelni olyan helyzetet, hogy az egyik a hata közepére sem kívánja az adott szituációt mégis elviseli, mert a másiknak fontos. Tipikusan jó példa erre amikor a pasik elkísérik a barátnőiket ruhát venni és elmegy vele a fél nap. A ruhaboltokban álldogáló, unott arccal telefont nyomogató pasik vajon jól érzik magukat? Vagy az autós találkozóra elvitt barátnők akiket egy cseppet sem érdekelnek az autók?
Rengeteg példa van arra, hogy persze szeretik egymást de annyira nem lehet párban gondolkodni, hogy mindketten ugyanakkor érezzék jól/rosszul magukat. Vagy maximum az egyik fél nagyon kompromisszumképes, nem áll le vitatkozni ebből a másik hiheti azt, hogy mindketten jól érzik magukat.
Mint ahogy írtam korábban én is végigültem néhány estét anno az exem barátnőivel pedig baromira untam a dolgot. Ez mégsem látszott rajtam, türelmesen megvártam a végét aztán hazamentünk. Ő ebből lehet azt vette le, hogy én is jól érzem magam közben csak alkalmazkodtam hozzá. Na ez a fajta alkalmazkodás nincs meg a kérdésben említett barátnőkben.
Hajnalig iszogatni meg miért lenne gyerekes? Egy lakodalomban, ahol zömében felnőttek vannak nem pont ez történik?
Vagy a barátokkal elmenni bulizni? Ma egy szórakozóhely jó ha este 10-11 körül kinyit és még akkor sincs szinte senki. 1-kor hazamenni semmi értelme. De nem csak bulizásról beszéltem, családi összejöveteleken is rendszeresen előfordul, hogy párok hamar lelépnek. Hamar alatt azt értem, hogy mennek valahova délre de 3-kor már le is lépnek, mert valamelyik fél képtelen alkalmazkodni és maradni mondjuk délután 5-ig.
Szerintem ez egy összetett dolog. Pl függ attól hogy Júlia mennyire jön ki jól Béla barátaival, mennyire kedveli őket. Egyebként ezt a dolgot sok aspektusból is meg lehet vizsgálni.
Ha a pár egyik tagja (akkor itt a nő most) egyszerűen kevésbé éjszakázós, kevésbé társasági stb akkor lehet ez probléma.
Ha nem bírja a pasija barátait megint előfordulhat. Az is lehet hogy tényleg fáradt és/vagy nem akar nőként egyedül hazamenni. Ezt is bele kell venni a buliba.
Én speciel (nő vagyok) szeretek társaságban lenni, beszélgetni, az ejszakázással sincs bajom, szeretek "beszállni a buliba", részt venni a társalgásban. Pláne ha kijövök az emberekkel akik ott vannak. Igen ám de ki van ha nem bírom a másik fél barátait. Oke en lehet akkor el sem megyek v csak ritkán éy akkor esetleg kibírom.
De sok csaj van aki nem akar a barátja nélkül menni sehova és fordítva sem engedi. Hogy miért, nem tudom, sokaknál tapasztalom, hallom.
A válasz talán az lehet (aztán ki tudja) hogy a megfelelő embert kell választani, aki hasonló e tekintetben (is).
Egy nagyon otthonülős és egy nagyon mászkálós sose fognak hosszú távon működni (v legalábbis ritka) mert előbb-utóbb ez bekavar. Es a másik korlátozottnak erzi magát.
Ezért kell olyan emberrel együtt lenni aki v hasonló beállítottságú v ha nem akkor meg csak szimplán elfogadóbb és találnak megoldást és kompromisszumot.
Szigorúan véve minden kapcsolat korlátoz, hiszen két ember közösségéről van szó, és bizony a közösség érdeke gyakran előrébb való az önös érdeknél. Én pl ritkán ehetek pacalporit, mert a párom a szagát sem bírja. Szörnyű, mi? De ez még semmi. Aki börtönben ül, annak jó magaviseletért harmadolják a büntetését, de te minél jobban viselkedsz egy párkapcsolatban, annál szorosabb a bilincs. :-))
Szóval 24 évesen ideje észrevenni hogy kár volt sietni felnőni, mert a felnőttek élete csupa lemondás és sóhaj. A szüleid is rengeteg dologról lemondtak egymásért, és hatványozottan többről mondtak le érted.
De lehet ezt másképp is nézni. El tudsz képzelni egy lépcsőt, s mellette egy korlátot? Nos, az a korlát a hebehurgya kisgyereknek valóban korlát, a felnőttnek meg kapaszkodó. Pedig ugyanarról a vasdarabról beszélünk.
Igen, van olyan párkapcsolat, ami nem korlátoz. Egyáltalán nem szigorú a feleségem és nem korlátoz le semmiben sem.
Komolyan mondom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!