Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerelmesek vagyunk, de nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmesek vagyunk, de nem illünk össze. Szakítanunk kellene?

Figyelt kérdés

A párommal 24 évesek vagyunk, 7 éve vagyunk együtt. Őszintén állíthatom, hogy nem csak megszokásból vagyunk együtt, hanem tényleg szeretjük a másikat, társként tudunk együttműködni. Ugyanakkor, az élet nagy és fontos kérdéseiben tökéletesen ellentétes véleményen vagyunk, pl. vallás, politika, házasság, külföldön élés, anyagiak. A hétköznapok során ezek nem mindennapos témák, így az életünk úgy néz ki, hogy 2-3 hét tökéletes boldogság, szerelem, majd szóba kerül a fentebb említett témák közül egy, és borul minden, veszekedés, rossz hangulat, stb. Ráadásul a személyiségünk is ég és föld...

Szerelmes vagyok a páromba, és úgy érzem ő is belém, mégsem vagyok benne biztos, hogy ez elég ahhoz, hogy együtt maradjunk és közösen éljük le az életünket. Beszélgettünk már erről közösen is, de mindig arra jutottunk, hogy nem tudnánk egymás nélkül élni, és hogy a szerelem a legfontosabb, minden más csak mellékes. Szerintetek ebben a formában van jövője ennek a kapcsolatnak?



2018. febr. 7. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt 7 éve csináljátok, miért változtatnátok?
2018. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
7 év sok idő, szerintem kár lenne, ha szétmennétek, főleg, hogy ennyire szeretitek egymást. Ebből szerintem az anyagiak az, ami nem elkerülhető téma, a többi viszont igen. Kompromisszum esetleg?
2018. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
17 évesen jöttetek össze, amikor az ember még nem válogat tudatosan partnert, hanem csak összejön valakivel, aki szimpi. Nekem is ez volt az első kapcsolatomban, 2 évig hatalmas szerelem, majd elkezdtem kiábrándulni belőle, mikor tudatosult bennem, hogy teljesen más az életfelfogása, világnézete, mint nekem. Nem működött tovább a dolog, már olyan párt kerestem, akivel ilyenekben hasonlóak vagyunk. Hogy nektek ez működni fog-e, azt csak ti tudhatjátok..
2018. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Én például a páromra bíztam az anyagiakat, így tuti el van kerülve a vita. Közös kassza van, meg mind a kettőnknek egy-egy saját, amiből megoldjuk a saját szükségleteinket.

Erre gondoltam a kompromisszumnál.

2018. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amikor összejöttünk nagyon fiatalok voltunk, sokáig ezek a kérdések, témák nem voltak aktuálisak, illetve az évek alatt mi magunk is sokat formálódtunk. Ráadásul én kompromisszumkész voltam nagyon sok kérdésben, de mostanra olyan sok különbözőség éleződött ki közöttünk, hogy feltettem magamnak a kérdést, egyáltalán van-e értelme ezeknek a kompromisszumoknak a részemről.
2018. febr. 7. 22:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont ezt írtam, hogy 17 évesen összejönni..akkoriban még nem számítottak ezek a dolgok és sokat is változik még az ember ilyen fiatalon. És most ütköztek ki, tudatosultak ezek a különbségek. Azt nem mondhatjuk meg, hogy mit tegyetek..én szakítottam és nem bántam meg, sőt életem egyik legjobb döntése volt, de nem mondhatom, hogy ti is cselekedjetek így :D
2018. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen néztem ki a férjemet, és pont a lényeges szempontok alapján. Ezt a fiataloknak ma tanítani kellene, különben csak mennek a hormonjaik után, mint te, kedves kérdező. És sokan nemcsak fiatalon teszik ezt.
2018. febr. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

" szeretjük a másikat, társként tudunk együttműködni. "

Tehát társként tudtok együttműködni. Ez a fontos.


" pl. vallás, politika, házasság, külföldön élés, anyagiak."


Vallás, politika- mindenki tartsa meg magának a nézeteit: én is 6 éve vagyok a párommal ( szintén első), és nekünk is ellentétes a politikai beállítosstásunk.

Én is megkértem, hogy sem "megtéríteni" ne próbáljon, se vitatkozni nem fogok politikáról, főleg mert retetenetesn letojom. A véleményem és a nézetem attól még megvan, de ez rám atrtozik, és én sem fogom ráerőltetni a sajátomat.


Szóval azon túl, hogy tisztában vagyok 100%-ig apárom nézeteivel, és ő is 100% az enyémmel, nincs ebből kifolyólag semmi gond közöttünk. Ha néha elmondja avéleményét, mondja, de arra ott van az egyik barátja,vele meg tudja ezeket vitatni.


A házasság mondjuk már necces kérdés, ha az egyikőtök akar-nem akar, ahogy a külföls is és az anyagiak.


Ez utóbbi 3-al viszont érdemes valóban foglalkozni szerintem is.

2018. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A házasságot illetően abban mindketten egyetértünk, hogy szeretnénk majd összekötni az életünket (mindketten család centrikusak vagyunk, abban is egy véleményen vagyunk, hogy csak házasságon belül szeretnénk majd kisbabát), viszont ő csak 30 éves kora körül szeretne házasodni, én viszont jóval hamarabb. A pénzre példa, hogy én elsőként házat vennék, míg ő autót; a külföldön élésről pedig annyit, hogy én akár még benne is lennék, de nem örök életre; én itt szeretnék hosszú távon berendezkedni, ő pedig inkább Nyugaton.

2018. febr. 15. 18:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Hm.. értem.

Hát ebből még lehet bármi , 30 éves korotokig kb még egyszer ennyi évn lefolyik együtt, mint eddig -ha együtt maradtok addig.


Bár az látszik, hogy te már most inkább a család felé tendálsz, míg a barátod érezhetően nem tervez az 5éves tervében belül ilyeneket. (Bár ez is változhat addig)


Majd a jövő eldönti. :-)

De arra azért vigyázz majd, hogy ne az idődet vesztegeds, ha valójában ő később sem veled tervezné az életét. Sajnos a túl sokáig halogatás -előrelépés nélkül- nem szokott általában sok jót hozni magával..

26N

2018. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!