Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ti beleszólnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti beleszólnátok?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy van egy exem, lassan egy éve szétmentünk.

Van neki 2gyerkőce, akiket nagyon szerettem és ők is engem. (Nekem is van lányom.)

Viszont tegnap a fülembe jutott hogy egy igazi tahóval van együtt, aki beszólogat a gyerekeknek. A fiút konkrétan leoltogatja folyamatosan. Az első kérdésem az volt hogy az exem nem tesz semmit? Hát nem.

Azt tudom hogy a szakításunk után nagyon padlóra került. Letiltott és kommunikálni sem akar velem.

(Megcsalt, rá 2évvel elhagytam, mert nem tudtam túl tenni magam rajta. Mocsok módon bánt velem.)

Nem akarok tőle semmit, de úgy megkérdezném tőle hogy mit csinál???

Nem kellene újra, de a gyerekek...

Valahogy nem tudom elhinni hogy ennyire átmosták volna az agyát.

Tényleg ennyire elvette volna az eszét egy ...? Vagy csak ennyire padlón van?

Megtegyem vagy ne?

A gyerekek miatt próbáljak vele beszélni? Többen azt mondták ne... Semmi értelme.

Mit gondoltok?



2017. dec. 17. 16:23
 1/9 A kérdező kommentje:
30F
2017. dec. 17. 16:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz eset az ilyen.. Az az igazság, hogy szerintem inkább ártanál vele. Jönne a "jajj csak féltékeny vagy, hogy mással vagyok" szöveg, és még jobban ragaszkodna az új párjához. Szerintem amennyi sérelem van bennetek egymás iránt nem venné komolyan amit mondasz neki.

Hidd el, hogy ő sem fogja sokáig tolerálni. Ha felszáll a rózsaszín köd észre fogja venni, hogy mit csinál a gyerekeivel ez a szerencsétlen. Pláne ha a gyerekek már nagyobbak és kiállnak magukért. Ha látja majd, hogy a gyerekek mennyire nem bírják hátha észbe kap. De ha te beleszólsz, azzal szerintem pont az ellenkezőjét fogod elérni.

2017. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy kitől hallottad. Ha a fiútól lehet szimplán csak túloz mert nem szereti az új pasit! Sajnos tiniként, gyerekként én is hajlamos voltam nagyon rossz színben feltüntetni anyukám párját, ami felnőttként visszanézve azért erős túlzás volt.
2017. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szólhatsz bele, mert az EXED gyerekei, nem a tieid, így nincs közöd hozzájuk - sajnos :(
2017. dec. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom... :(
2017. dec. 18. 18:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, jól látod.
2017. dec. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Yoda m. ***** válasza:
56%

1. A 3-as jól mondja. Az információ, ha nem közvetlenül jön, nagyon sokat torzulhat... így aztán torzul is. Ergo... mindig legyenek kételyeid...

2. Írod: "Nem akarok tőle semmit, de úgy megkérdezném tőle hogy mit csinál???" - Az Exed? Na és milyen vonatkozásban, a 'tahó'-val kapcsolatosan, a gyerekeivel kapcsolatban, vagy a tahó és gyerekeid viszonylatában? Vagy mindhárom?

Mit csinál... mit csinálna? Lehet, hogy tényleg semmit. Lehet, hogy csak arra vár (mert már azért ismer Téged annyira), hogy közbeavatkozzál, beleszóljál!

Azt gyanítom, hogy az Exed még mindig szeret téged (a maga módján). S nem akar véglegesen elengedni. Talán éppen azzal akar zrikálni, hogy olyanokat tesz (padlón volt, letiltott), amire TUDJA, hogy Te ráharapsz... pl. a gyerekek feletti bánásmód (a tahótól), stb. Mondhatni provokál Téged, hogy még véletlenül se felejtsd el. Mert Ő akarna Téged és/vagy a gyermekeinek egy szerető 'APÁT', csak azt nem tudja, hogy miként kaphatna vissza... Mindenfélével próbálkozik (csak próbáld nyomon követni), s közben el-elkövet jó-néhány ostobaságot is. A Tahó meg úgy került a képbe, hogy szüksége van egy férfira(!)... de olyan másikat úgysem talál, amilyen Te voltál neki. Téged már talán megszokott(?), gyermekeinek is jó voltál (Apának), talán túlságosan is jó...

Ez persze csak az én meglátásom azon kevés info alapján, amelyet közzé tettél.(Ne vedd készpénznek)

Ami miatt mégis ezt gondolom, Te írtad: a gyerekei nagyon szerettek. (Remélem nem azért, mert a feneküket is kinyaltad... majomszeretettel)

S ha ez úgy igaz, ahogyan én gondolom, akkor ez arra mutat rá, hogy Apának mindenképpen jó voltál, s az már önmagában sem semmi! (A tahó meg hát lássuk be... Apának... valószínű sehol sincs, hozzád képest). Az emberek, de főleg a Nők meg szeretnek összehasonlítgatni, minősíteni.

Azt gondolom (hasonló helyzetben ezt tenném), hogy ha képesnek érzed magad minden indulat és előfeltételezés, előítélet nélkül csak úgy tárgyilagosan, érzelmektől és minősítésektől mentesen szóba állni az Exeddel, akkor megpróbálhatsz vele beszélni (akár a gyerekkel is), illetve inkább csak érdeklődni a gyerekek után, utána, pasija, stb... egyszóval minél több (közvetlen) információhoz jutni, akkor már tisztábban fogod látni a körülöttük kialakult helyzetet. Ez pedig segíteni fog abban, hogy a továbbiakban mit is tegyél, vagy NE TEGYÉL.

2017. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mint mondtam nem beszél velem. Hiába írtam neki régebben nem válaszolt. :-)

Már nem az én dolgom... Nem egy túl jó emberről beszélünk. Mindig próbáltam a jó irányba terelni, elég...

Voltak dolgok szakítás után. Csaj ismerősöm névtelen leveleket kapott rám utanva meg a nyár közepe/vége felé...

Mintha kapadozna, vagy tenyleg az lenne amit te mondtál. Hogy nem tud elengedni... Viszont hónapok óta semmi.

Igazából a baj mindig azzal volt, hogy ilyen csúnya módon akarta elérni a dolgokat.

Csúnya ezt mondani, de ezzel inkább ellök magától, mert az egyetlen dolog ami jó volt benne hogy nagyon jó anya volt... Ezzel ezt is elszúrta=nálam semmi esélye!

Nekem is van egy kislányom. Nem mutatok be neki senkit. Majd max azt aki komoly lesz... De ha az a valaki egyszer csúnyán beszélne vele, páros lábbal repülne...

Pedig én férfi vagyok.

Ja és nekem is lehetne ez az amaz. Olyan pláne aki nem felel meg. De minek?

Nem vagyok kapcsolatfüggő...

Tökéletesen elvagyok egyedül is.

2017. dec. 23. 13:08
 9/9 Yoda m. ***** válasza:

Igaz, nem a Te dolgod. Ha nem kommunikál, akkor nem tehetsz semmit. Az Ő döntése, Ő felelőssége.

Voltál Neki férfi, már nem vagy (ott). Erre mondtam, hogy szüksége lehetett egy „valakire”, aki ez esetben lehet, hogy tahó. Te nem tehetsz róla, ha Őneki Az kellett. Majd idővel rá fog jönni… Persze, tudom, a gyerekeket sajnálod. De nem tehetsz olyan lépéseket, amellyel bizton megóvhatnád Őket. Mert nem a Te kompetenciád. Még akkor sem, ha károsodnának mentálisan, vagy fizikailag… sajna. Kizárólag az Anyjuk tehet lépéseket ilyenkor. (Az Ő felelőssége) Ebben kérheti segítségedet, s akkor segíthetsz rajtuk, belátásod szerint. De, csak akkor, ha erre felhatalmaz Téged, különben nem.

Ha valóban jó Anya (ahogyan írod) akkor remélheted, hogy megtalálja a tahó és a gyermekek közötti kapcsolati problémára a megoldást.

A „JÓ ANYA” szinte minden gyermeket érintő problémára talál megoldást, attól jó.

Aki meg minden problémára megtalálja a megoldást, az a Tökéletes Anya. De olyan nincs (szerintem).

A legeslegritkább, hogy egy Nő egyszerre legyen Jó Anya, Jó Szerető és Jó Feleség/Élettárs.

2017. dec. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!