Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Honnan tudjam, hogy jó döntés-...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudjam, hogy jó döntés-e a szakítás?

Figyelt kérdés

Vannak problémáink. Kapcsolatfüggő vagyok, úgyhogy nem tudom rendesen megítélni, hogy mikor elég, mert nekem egyedül rosszabb.

Az exemnél a családom egyöntetűen állította, hogy hagyjam el, ott azért voltak is nagyobb problémák pl. megütött, megcsalt. Elhagytam, de a szívem szakadt meg...

Most a családom állítja, hogy ne szakítsak, mert jó ember a párom, mindenki szereti, de én pont olyan nyomorultul kezdem magam érezni, mint az exem mellett.

Még nem annyira rossz, de már hasonló és mivel láttam, hogy mi a vége, ezért félek előre.

Alapkonfliktusaink a családja miatt vannak, akik utálnak engem, eljegyzés feltételekhez kötése, agresszió kezelés.

Mostanában úgy kell szólni, hogy ugyan simogasson már meg, vagy adjon egy puszit, masszírozzon már meg ő is, ne csak én őt, romantika teljesen kihalt a részéről stb. Próbálok beszélgetni, de csak gépezik, dolgozik, mobilozik egyfolytában. Elhagyni nem akar, mert szeret.

Szexuális életünk rendben van, tökéletesen kielégítő, de már eszembe jut, hogy milyen lenne másokkal.


Meddig próbálkozzak rendbe hozni az életünket?

Most az a válasz nem segít, hogy hagyd el most / maradj vele, mert ezt kalapból is ki tudom húzni. Inkább az, hogy ti honnan tudjátok, hogy mikor kell abba hagyni a próbálkozást és mikor lehet még rendbetenni a dolgokat?



2016. máj. 19. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Volt olyan, aki már pár hónap után az agyamra ment, egyébként aranyos srác volt, de egyértelmű, hogy nem illettünk össze, nem akartam húzni az ő idejét sem. Egy másik meg nem akarta, hogy egyetemre menjek. Szóval ebben a két esetben egyértelmű volt, hogy mi a jó döntés.

Viszont volt olyan nagy szerelmem, akinél a mai napig sem tudom, hogy jó döntés volt-e. Mármint én azóta boldog vagyok mással, szóval végső soron jó döntés volt, inkább úgy értem, hogy ott még lehet menthetőek lettek volna a dolgok, és nem biztos, hogy rosszul jártunk volna, ha kitartunk egymás mellett. Szóval ezt a mai napig sem tudom, de úgy vagyok vele, hogy akkor azt éreztem, hogy ezt kell tennem, tehát jó úgy, ahogy történt.

Nem egzakt dolog ez. A családod véleményét pedig hallgasd meg (hiszen kihúztak már egy rossz kapcsolatból), emésztgesd, de végső soron az csak maradjon meg egy véleménynek, de a döntést te magad hozd meg. Nem egyszerű dolog, de a felnövés része, hogy önállóan ilyen döntéseket meghozzon az ember.

2016. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom nálam akkor jön el a kapcsolat vége mikor ki bírom mondani a szemébe hogy ennyi volt. Egészen addig míg ez a pont nem jön el küzdeni kell szerintem. Ám ha már elég erős az elhatározás ahhoz hogy hangosan szemtől szemben is el tudja mondani az ember hogy vége akkor lépni kell mert onnan szerintem már nincs vissza út.

Beszélgettetek erről a pároddal? Jelezted neki hogy változott? Tudod az okát?

Szerintem addig nem lehet javítani a helyzeten amíg nem tisztázott a probléma kiváló oka. Szerintem ezen is múlik mikor jön el a vége. Lehet olyan gond van a háttérben amin nem lehet vagy csak nagy erőfeszítések árán lehet javítani. Ha így van el kell gondolkodni megéri-e a vesződést.

De addig biztos nem tudsz érdemben tenni az ügy érdekében amíg nem tisztázzátok hányadán álltok és merre lehetne elindulni a javulás érdekében. És persze mindkettőtöknek tenni kell érte ha ő nem segít akkor megint csak egyértelmű a döntés.

2016. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelzem az igényeimet, és figyelem, hogy a másik hogyan reagál rá. Ha nem érdekli, semmibe veszi, meg sem próbál változtatni, akkor ennyi. Ha látom az igyekezetet, hogy meghallgat és törekszik rá, hogy jól érezzem magam mellette, akkor van értelme folytatni.
2016. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, hasznosak :)


Mondtam neki egy hónapja, hogy én már a szakításon gondolkozom, pedig szeretem, de tarthatatlan az állapot így, ahogy van.

Azt mondta, neki is eszébe jutott, de nem fog szakítani, mert szeret, de tulajdonképpen ő tőlem várja a megoldásokat, mert bennem látja az okokat.

Pedig én ugyanolyan vagyok a kapcsolat kezdetétől fogva, sok dologban javultam, alkalmazkodtam hozzá, de bizonyos speciális dolgaim megmaradtak.

Ő viszont csak negatív irányba változott mellettem és mégis tőlem várja, hogy változtassak azokon, amikkel tisztában volt a kezdetekben is.


A családja meg eleve lehetetlen akadálynak tűnik, mert imádja őket, ők meg utálnak engem.

2016. máj. 19. 14:57
 5/5 anonim válasza:
Miota vagytok egyutt?
2016. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!