Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ilyen helyzetben hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen helyzetben hogy lehet elengedni vagy visszahódítani?

Figyelt kérdés

A (volt) barátnőm másfél hónapja egyik napról a másikra gondolt egyet és azt mondta "tartsunk szünetet". Én 23, ő 25. 3 és fél éve voltunk együtt. Nem tudtam mit kezdeni a helyzettel. Később kiderült, hogy beszél egy másik sráccal. Akkor is és még most is azt mondja, hogy utánam kezdett el beszélni vele. Én ezt nem hittem el, és most ki is derült, hogy azért itt hamarabb is beszéltek egymással. Munkahelyen ismerkedtek meg. A srác konkrétan az én életemet éli. Nagyon nagyon sok ponton hasonlít rám, csak ő kicsit előrébb tart az életében mint én. Meg is mondta, hogy nagyon hasonlítunk. Nekem ez most olyan érzés még mindig, mint ha megcsalna mással, aki ráadásul olyan mint én, csak néhány dologban jobb... ez minden nap teljesen sokkol.

A srác más városban lakik (messze innen), csak hétköznap van itt és ugye egy helyen dolgoznak, ott tudnak találkozni, vagy munka után.

A kapcsolati és esetleges szexuális problémáinkról azóta többet beszéltünk mint előtte bármikor. Jártam pszichológusnál is, ő azt mondta, hogy minden probléma ami előjött megoldható lenne, csak ehhez nyilván ő is kellene nem csak én. Azt is mondta, hogy a diplomáját is rátenné, hogy mi még újra együtt leszünk.

Kérdésem, hogy mit kezdjek most az életemmel? Az elmúlt 3,5 évben tényleg ő volt a mindenem. Most itt vagyok, egyedül egy városban, a barátaim messze más városokban. Amíg dolgozok addig elvagyok, mert le vagyok foglalva, de utána hazajövök és teljesen üresnek érzem magam.

A másik dolog, hogy tényleg relatíve sokat találkozunk és beszélünk azóta is. Nekem mondja el a problémáit, stb. Azt mondja én vagyok a legjobb barátja.

Ha ennyire mással akar lenni, akkor miért nem tud ő sem elengedni? Ha nem írok neki, nem keresem, akkor ő keres meg. Én is nehezen tudom elengedni, mert mégiscsak az életem része volt 3,5 évig és majdnem minden percünket együtt töltöttük. Ha valaki megkérdezné mit szeretnék én azt mondanám, hogy vele lenni. Meg tudnám neki bocsájtani ezt a "kilengést". De neki most szerintem jó, hogy vagyok is meg nem is.

Nem lennék ennyire kiakadva, ha a másik srác nem lenne szinte ugyanaz mint én...

Mit tudnék tenni ebben a helyzetben?


2016. ápr. 18. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Látod, ennyit ér ma egy diploma... simán kidobja.


Hagyd a francba a csajt, sok hal van még és a legjobb időd következik csak el, csajozz szabadon, ne kösd le magad. Tényleg ne.

2016. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem őszinte veled. tartaléknak tart. vagy a lelkifurdalását akarja azzal elűzni, hogy beszél veled, kedves, és közben áltat.


N

2016. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sanszos hogy jól írja a második... Én a helyedben nem keresnem,hagyd,hogy hiányozz neki!Ha mégsem jön össze,legalább nem használ lábtörlőnek!

31/N

2016. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még egy szavazat a tartalékra, illetve pótlékra: ami a másik srácnál hiányzik, arra ott vagy te (pl. hétvégén nincs ott, meg vele nem tudja úgy megbeszélni a problémáit, mint veled 3,5 év együttlét után)


Helyedben ezt nem engedném, már csak azért sem, mert ez az állapot kikészíti az embert lelkileg. A másik ok meg az, hogy ez neki ez a helyzet jó, tehát ha marad ez a hekyzet, akkor valószínûbb, hogy nem is akarja majd visszacsinálni.


Én ilyen helyzetben semmiképp sem keresném vagy kezdeményeznék vele bármiféle kapcsolatot, illetve erôsen elgondolkoznék azon, hogy megszakítsam (de legalább erôteljesen korlátozzam) vele a kapcsolatot.

Valószínûleg megmondanám neki, hogy ez így neked nagyon rossz, a semmibôl jött(?) szakítás is persze, de az is, hogy közben meg pótléknak meg tartaléknak azért maga mellett tart, és neked ehhez még jó képet is kell vágnod - ha nagyon tiltakozik, hogy de nem is errôl van szó, akkor diplomatikusan meg lehet neki mondani, hogy számodra ettôl még nagyon így jön le (amúgy meg de, errôl van szó).

Szóval ha szünetet akart, akkor tényleg legyen szünet, és akkor te is megpróbálod nélküle megtalálni a boldogságot. Amit javaslok is, hogy tényleg próbálj meg, ne csak mond neki.

2016. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!